İçeriğe Yönlendir

Beyaz Boya (En Beyaz) Tavsiye

Ali Memisoglu

Recommended Posts

Ali Memisoglu

Merhaba herkese

Sprey beyaz boya aldım fakat renk sarıya çalıyor, mesela evin kapısı beyaz renk, hafif rötüş işi var ama bu aldıpım sprey boya sarıya kaçıyor.

En beyaz boyanın renk kodu var mıdır, neye göre almamız gerekiyor

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ali Memisoglu yazdı:

evin kapısı beyaz renk

Amerikan panel kapı ise sanayide nalburlarda falan panel kapı boyası diye satılıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Aynı sıkıntıyı evin duvarları için boya alırken iki kere yaşadım.

Beyaz boya diye baz boya veriyorlar, biri kırık beyaz çıktı diğeri çok hafif mavimsi grimsi gibiydi.

İstediğim net beyaz boyayı bulamamıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Baz ya da okside olmuş boyaya denk gelmişsiniz sanırım. 

Bir de ev kapısında kullanılan boya ile sprey boya tamamen farklı malzemelerden olduğu için maalesef rötuşta renk tutmuyor. Zamanla ev kapısı boyasının da renginin değiştiği de hesaba katılmalı. 1 ay defalarca uğraşıp en son kapıyı tamamen boyamıştım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Doğan Arşiray yazdı:

saf beyazın kodu

ral9010

Bu kod markadan markaya değişir mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Reichs Ausschuss für Lieferbedingungen.... hey gidi nalbur zamanları

7037 rengin güzelliğine bak

0c6f4f009c8258de98860dcd9c3fe15c.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tamer Topaç yazdı:

Bu kod markadan markaya değişir mi?

hayır. standart no budur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Memisoglu
Evren Erakçora yazdı:

Amerikan kapı denen tipte değil mi kapı?

evet

Hamit inan yazdı:

Amerikan panel kapı ise sanayide nalburlarda falan panel kapı boyası diye satılıyor.

amerikan kapı evet

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amerikan kapısı spreyle boyanmaz, yağlı boya harici yeni nesil kokmayan boya ile fırça bile anca iş yapar, beyaz en zor renktir alltakini kapatmaz. güzel bir zımpara geçin, kapı boyası alın , güzel de bir fırça. 4. kat boyamada anca biraz beyaz olsun, yağlı boya olsa 2. katta pırıl pırıl çıkar

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Filli boyanın amerikan kapı boyası var. Kokusuz. 

Çağlar Bayur yazdı:

amerikan kapısı spreyle boyanmaz, yağlı boya harici yeni nesil kokmayan boya ile fırça bile anca iş yapar, beyaz en zor renktir alltakini kapatmaz. güzel bir zımpara geçin, kapı boyası alın , güzel de bir fırça. 4. kat boyamada anca biraz beyaz olsun, yağlı boya olsa 2. katta pırıl pırıl çıkar

Bir kapıyı yağlı boya ile boyadım 2 haftada kokusu gitmedi. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Amerikan kapıya zımpara yaptınmı yüzey dokusu kalmaz. Yağlı boya ile dümdüz olur. Zımparasız yağlı boya oda tek kat yoksa doku kaybolur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

Amerikan kapıya zımpara yaptınmı yüzey dokusu kalmaz.

yeniler hakkat öyle, bizdeki 77 den kalma taş gibi hala , yerinden sökünce portif lazım taşımaya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yeniler hakkat öyle, bizdeki 77 den kalma taş gibi hala , yerinden sökünce portif lazım taşımaya

sizdeki amerikan değil orjinal Türk Malı.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan

göçük patlat delik yerler beyaz çelik macun denen ahşap dolgu macunu ile dolacak üstüne hafif bir zımpara sil temizle panel kapı boyası ve ipek rulo ile ince ince boya. Sıfır gibi olur

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

sizdeki amerikan değil orjinal Türk Malı.

%100 milli ağaç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Bana da aynı boyanın banyo duş kabini zemini için olanından lazım. Sıcak suya dayanıklı. Zemin, kare duş kabini şeklinde eski tip.  Spreyle denedim ama attı boyayı. Yağlı boya denesem olur mu?  Küvet boyası adı altında bir marka var ama büyük ve pahalı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
ALİ SEYKAN yazdı:

Bana da aynı boyanın banyo duş kabini zemini için olanından lazım. Sıcak suya dayanıklı. Zemin, kare duş kabini şeklinde eski tip.  Spreyle denedim ama attı boyayı. Yağlı boya denesem olur mu?  Küvet boyası adı altında bir marka var ama büyük ve pahalı. 

sprey vs olmaz, o pahalı denen dışında faydası olmaz, zemin iyice temizlencek scotch ile ovalanacak yapışma yüzeyi bol olacak

vesile ile evye kadar fiyatı çıkıyor artık, geçen senelerde böyle değildi tabi. evyeler pahalanınca daha mantıklı olacak boyama fiyatı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
ALİ SEYKAN yazdı:

Isonem firmasının boyalarına bakın yada çift kompenentli epoksili boya bakın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
ALİ SEYKAN yazdı:

Geçen duş teknesine lavabo açıcı döktüm. Ne kadar güçlüyse Giderin çevresinde beyaz iz yaptı. Bende ya tekneyi değiştireceğim yada boya yapacağım bakıyorum. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Panel kapıyı sadece elle hafif zımparalamak lazım. Sonrasında en az 4 kat boya istiyor. Fırça ile yapınca illaki damla lekesi kalıyor. Bence kapıyı , marangoza götürüp boyatın. En temizi olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

Ne kadar güçlüyse Giderin çevresinde beyaz iz yaptı.

cif in kireç gideren güzel de kokan bir spreyi var, onunla bir silmeyi deneyin derim.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Çağlar Bayur yazdı:

cif in kireç gideren güzel de kokan bir spreyi var, onunla bir silmeyi deneyin derim.

bu lavabo açıcı o kadar kuvvetliymiş ki duş teknesini aşındırmış. Beyaz olan yerlerin dokusu pütürlü gibi. Aslında bu kadar yoğun bir ürünü satmamaları lazım, hırdavatçıdan almıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

bu lavabo açıcı o kadar kuvvetliymiş ki duş teknesini aşındırmış. Beyaz olan yerlerin dokusu pütürlü gibi. Aslında bu kadar yoğun bir ürünü satmamaları lazım, hırdavatçıdan almıştım.

ben de bişi denerken mahvetmiştim, sonra cifleyince tesadüfen o da izler gitti, bendeki duş teknesini sapsarı yapmıştı farklı olabilir durumu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...