İçeriğe Yönlendir

307 Abs Sorunum

Erdem Hakkı Bağama

Recommended Posts

Erdem Hakkı Bağama

2004 1.6 benzinli sw kasa 307 im var.

Aracı çalıştırdık abs lambası yanmaz. Kalktık örneğin 10 km hızla gidiyoz frene dokunduk abs devreye giriyor ama hızlıca vurmuyor pedela saniyede bir kez vururcasına....sonra 50 km hızı geçince de abs lambası yanıyor. Aracı aldığımdan beri bu şekilde... lastikler iyi durumda değildi 4 jant lastik sıfır aldım değişiklik olmadı.

Hız farketmiyor 5 km hızla bile frene dokundugun an alttan pedal takıdrıyor ama dediğim fibi saniyede 1 kez vurcak şekilde yavaşça...

5 km hızla  Frene bastığım an ( köklemek değil dokunmak) teker dönüş hızını, okumasını, hesaplamasını gerektirmeyecek bir dokunuşta bile devreye giren abs sisteminde sprun nerede olabilir.

Yüksek hızlarda deneyemiyorum 50 km hızdan sonra abs arıza lamba yakarak devreden çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Cihaza bağlattınız mı? Abs sensörünü söküp temizleyip geri takabilirsiniz.

Ya sensör ya porya bozuktur.

Eğer hiç bir arıza kaydı yoksa abs beynindeki boruların yeri yanlış takılmış olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sensör arızasına benziyor. 

Lastik değişmiş olmasaydınız lastik ebatları farklı derdik.. 4 lastiğin ölçüleri de aynı değil mi ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Abs sensörü hatası olabilir. Daha önce abs li porya değişimi hatalı olabilir. 

poryadan önce beyni söküp lehim yapmaya çalışanlara itibar etmeyiniz BOO5

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

poryadan önce beyni söküp lehim yapmaya çalışanlara itibar etmeyiniz BOO5

Ben lehim yapsam💰💰💰💰💰

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Ben lehim yapsam💰💰💰💰💰

o havyayı sesiszce yere bırak ve ocakbaşına gel , tükkan içinde rollerde 120 basılır mı lem kaçacak raf bulamadım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...