İçeriğe Yönlendir

i20 Hoparlör Değişimi

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Araç i20 2015 style paket. Hiç bass beklentim yok. Tiz seviyorum ben. Sesi temiz ve net alayım tamamdır. Apaçi kafasında ses sistemi değil normal doğal bir şey yeterli bana.

Özellikle sol arka hoparlör bazı şarkılarda cızırdama titreme yapıyor. Sesi belli noktadan sonra yükseltince şarkı çalmasa dahi boş hışırtı geliyor genel olarak.

Özellikle sol arka tarafta sorun olmasa bu işi düşünmezdim ama sorunda olunca bi düşünmek gerekti.
Ufak araştırmalarım sonucunda benim aracıma 16cm lik hoparlör uyumlu sanırsam. 

https://www.trendyol.com/pioneer/ts-g1610f-16cm-yuvarlak-oto-hoparlor-p-46783194?boutiqueId=61&merchantId=268521

Bu iletmiş olduğum ürün her halükarda şuanki orjinallerinden çok daha iyidir diye düşünüyorum.

Yakınlarımdaki bir tuningci 800₺ ye 2 adet olarak satıyor. Sadece arkaları değiştirip önleri orjinal kalsa saçma olur herhalde. O yüzden 4 adet alacağım. 4 Parça montajı içinde 600₺ istiyor. Totalde 2.200₺ ye mal olmuş oluyor. Sizler ne düşünüyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Tweeterlı ile tweetersız arasındaki fark nedir? Ne işe yarar tweeter olması

tiz sesler içindir, klasik kapı hoparlörleri yerleşim olarak çok iyi bir yer olmasa da tam sana göre yine de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Umut Taşlı yazdı:

tiz sesler içindir, klasik kapı hoparlörleri yerleşim olarak çok iyi bir yer olmasa da tam sana göre yine de

Peki sizce fazladan vereceğim 500₺ ye değer mi tweeter lı olması?
Bilgilendirmeleriniz için de teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

değer. ayarlardan kısarsın fazla gelirse.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Oem hoparlörleri değiştireceksen jbl stage 3 filan takmanı tavsiye ederim. Yoksa yatırdığın paranın hakkını vermiyor diğerleri oem kağıt hoparlörler daha iyi ses veriyor

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

değer. konsol üstünde, kelebek camında falan ayrı tweeter olur genelde, onları da kontrol ettir bence.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tek başına hoparlör almanızı tavsiye etmem. Daha iyi hoparlörlerle daha kötü ses alma ihtimaliniz yüksek. Hoparlör değişecekse mutlaka teyp değişmeli veya amfi eklenmeli. En ucuz oem hoparlörde bile böyle. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...