İçeriğe Yönlendir

Saç Baş Yolduran Bir Kaza ve Kasko Hikayesi

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Merhaba arkadaşlar,

Bizim gri bela City yine kazaya karıştı. Yolun sol tarafında geniş park eden bir araç ben yanından geçerken sağ yolcu kapısını açtı ve kabum. Sol ön çamurluk ve kapı yine gitti. 

Neyse depreme giderken bize çarpan tırdan ötürü arabanın sol tarafı komple elden geçtiği için umursamadım ama sinirlerim bozuldu ve kaza yerinde önce gülmeye, sonra da kazaya neden olan araçtaki aileyi sakinleştirmeye başladım, nedense çok korktular :( . Tutanakları tuttuk, belgeleri takas ettik, aracı servise bıraktım. Kısaca izlenmesi gereken yolları izledik ve 1 haftadır arabasızım. 

1 haftadır arabasızım çünkü sevgili kasko şirketim (önceki kazada gerçekten çok yardımcı olmuştu) bu sefer bana ikame araç ayarlayamadı. Salı günü dosya açıldı, Çarşamba günü arayıp araç talep ettim. Eksper gitmedi dediler. Cuma sabaha kadar hep aynı konuşma günde 2 defa tekrarlandı. En son Cuma sabah servisi aradım, eksperin Çarşamba sabah gittiğini, aracın onarımının tamamlanmak üzere olduğunu kaskoyu sıkıştırmamı söylediler. 

Bu arada kasko firmasından ikame araç talebim hep Kocaeli/Gebze için oldu. 

Cuma günü akşam 4te ben işteyken kiralama şirketi aradı, İstanbul Maltepe'de aracımın hazır olduğunu 5e kadar teslim almam gerektiğini söyledi. Sinirden onlara da gülmeye başladım ve telefonu kapatıp kasko firmasını yeniden aradım. Sigorta süresi boyunca 2 defa ikame araç hakkım olduğunu da belirterek istersem yeniden randevu oluşturacaklarını ve Pazartesi araç sağlanabileceğini belirttiler. 

Ama ilk hakkımı önceki kazada kullandığım ve kaskonun yenilenmesine daha 8 ay olduğu için bu sefer araç almaktan vazgeçtim (çarşamba günü kendi aracımın teslim edilmesi öngörülüyor). 

Her tercihin sonuçları da olacak tabi. Yeni taşındığım ev Gebze'de tepede bir toplu konut. Dolayısıyla şehir merkezine ve İstanbul'a giden toplu taşımalara uzak. İstanbul'da yaşıyor olsak arabasızlığı önemsemem ama Gebze'de özellikle de şehir merkezine uzak yaşıyor olmak arabayı elzem kılıyor. Bir yere gidemiyoruz, işe gidiş geliş de dert olmaya başladı. Servisi kaçırırsak ki çok olası çünkü saatinde gelmiyor 100 lira taksi parası veriyorum işe gidebilmek için o da taksi bulabilirsem (geçen sefer 40 dakika sürdü gelmesi). 

Bir önceki kazada sigorta firmalarının kafayı sıyırdığı o deprem sonrası kaos ortamında beni mağdur etmeyen kasko firması neden böyle bir saçmalık yaptı acaba? Hani bir kişinin hatası diyeceğim ama en az 10 defa görüştüğüm için kombine hata ya da daha basiti araç temin edilmesini geciktirmek ve bezdirmek için altta yatan sebep sizce nedir?

Bu sefer dışa vurumda akış bütünlüğünü koruyamadım, sadece sinirlendim ve yazmak istedim. 

Kalın sağlıcakla :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Geçmiş olsun.. Üzerine daha fazla gitseniz münferit bir olay gibi bir şey diyeceklerdir, ya da gerçekten öyledir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bayram öncesi kiralık arabalar azalmıştır, geçmiş olsun o değil de bu müşteri neden gülüp duruyor diyecekler ama hakkat sinir bozucu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olcay Diker

çok geçmiş olsun... cana gelmesin önemli olan, gerisi hallolur da

kısa zamanda aynı süreci tekrar yaşamak sinir bozucu olurdu gerçekten.. olmuşta.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, bazı araçlar kadersiz oluyor buda onlardan 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Servet Aydın yazdı:

Deniz geçmiş olsun. Kirazpınar toplu konut sitelerinde mi oturuyorsun?

Teşekkür ederim. Evet emlak konut a geçtim 3 ay önce

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçmiş olsun, bayram önü diye kiralık araç kalmamış olabilir, Allah tekrarından saklasın inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Deniz Kom yazdı:

Teşekkür ederim. Evet emlak konut a geçtim 3 ay önce

Bana çok yakınsın. Tatil sonrası tanışalım. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Geçmiş olsun.

Suç karşı tarafınsa, aracı siz kiralayıp faturayı karşı taraftan isteyebilirsiniz diye biliyorum. Araç çok lazım olduğu için denenebilir. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Çok geçmiş olsun hocam. İkame araç geçenlerde bir arkadaşımın da sorun oldu. En sonunda 2-3 gün sonra da olsa verdiler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İkame araç firmaları, kışı çıkarmak için sigorta şirketlerinin şartlarını kabul edip sözleşme imzalıyorlar.. Kışın da nispeten hizmet veriyorlar. 

Yaza gelince müşteri çoğalıyor, piyasaya 500-600 e vermek varken sigorta şirketine neden 300 e vereyim diyor ve araç yok demeye başlıyorlar..

Çekicilerde de aynı sorunlar yaşanıyor, 

Sigorta şirketi anlaşmalı olduğu çekiciyi arayıp iş vermek istiyor, işi alıyor, müşteriye geldim geliyorum yalanları ile oyalarken aracım arızalandı gelemiyorum diyor.. 

Sonra bir arkadaşına yada kardeşine aratıp, 2000 lira verirseniz ben geleyim dediriyor.. 

Sorunların tümünün kaynağı yalancı sahtekarlar ile çalışıyor olmamızdan kaynaklanıyor. 

Dürüstü elbet var, ancak çok nadir denk geliyor. 

Sigorta şirketleri de kendi kiralama ve çekici filolarını kuramayacağı için eli kolu bağlı kalıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sorunların tümünün kaynağı yalancı sahtekarlar ile çalışıyor olmamızdan kaynaklanıyor. 

isveçte olsa böyle olmazdı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

İkame araç firmaları, kışı çıkarmak için sigorta şirketlerinin şartlarını kabul edip sözleşme imzalıyorlar.. Kışın da nispeten hizmet veriyorlar. 

Yaza gelince müşteri çoğalıyor, piyasaya 500-600 e vermek varken sigorta şirketine neden 300 e vereyim diyor ve araç yok demeye başlıyorlar..

Çekicilerde de aynı sorunlar yaşanıyor, 

Sigorta şirketi anlaşmalı olduğu çekiciyi arayıp iş vermek istiyor, işi alıyor, müşteriye geldim geliyorum yalanları ile oyalarken aracım arızalandı geliyorum diyor.. 

Sonra bir arkadaşına yada kardeşine aratıp, 2000 lira verirseniz ben geleyim dediriyor.. 

Dürüstü elbet var, ancak çok nadir denk geliyor. 

Sigorta şirketleri de kendi kiralama ve çekici filolarını kuramayacağı için eli kolu bağlı kalıyor. 

sigorta şirketi sözleşmesi gereği kiralık araç vermeyen veremeyen rent a car’ı 2 kere dava etsin. Bence çözülür iş

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...