İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 TDCI OV Rampada Hararet

Fatih ÇOLAK
Çözüme git Harun Kocaçalışkan tarafından,

Recommended Posts

Fatih ÇOLAK

2006 otomatik dizel mondeo aracım. Uzun ve dik rampalarda 4. Vitese düşüyor ve hararet yükseliyordu. Bugun su kaynattı. Dikkatimi çeken fan açık değildi. 2. Kademe fan 1-2 dakika su kaynattından sonra devreye girdi. Muhtemelen fanım arızalı diye düşünüyorum ama bu aracın fan müşürü veya fanı kontrol eden ünitesini bulamadım. Çok geç girdi 2. Kademe fan . 

Yorum bağlantısı
Fatih ÇOLAK

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Hocam bilgilendirmenizi okudum. Benim fan geç çalışıyor . Ama çalıştığında harareti hemen düşürdü. Şimdi ben fan müşüründen süpheleniyorum ama galiba bizim araçlarda yok. Fan beyni mi kontrol ediyor acaba?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Harun Kocaçalışkan
Fatih ÇOLAK yazdı:

Hocam bilgilendirmenizi okudum. Benim fan geç çalışıyor . Ama çalıştığında harareti hemen düşürdü. Şimdi ben fan müşüründen süpheleniyorum ama galiba bizim araçlarda yok. Fan beyni mi kontrol ediyor acaba?

Evet musur yok. Aracin kendi beyni kontrol ediyor, fan beyni fan motorunu kontrol ediyor.

Yorum bağlantısı
Fatih ÇOLAK

Hocam benim fan çalışınca düzgün çalışıyor. Ama geç çalışıyor. Ya fan beyninde de sorun var veya ecu da. Veya giden tesisatta

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Fatih ÇOLAK yazdı:

Hocam benim fan çalışınca düzgün çalışıyor. Ama geç çalışıyor. Ya fan beyninde de sorun var veya ecu da. Veya giden tesisatta

Basitten başlayin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih ÇOLAK

Tamam hocam teşekkür ederim. Fan beyninde mi yoksa arabanın ecusunda mı sorun ayırt etmek pek mümkün değil anladığım kadarıyla. Fan beyniyle başlayayım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...