İçeriğe Yönlendir

Hatalı Şerit Değiştirme

Hamit inan

Recommended Posts

Hamit inan

Selamlar arkadaşlar kafama takılan bir konu var fikirlerinizi alayım .

Solda yada ortada ilerliyoruz. Sagimizda bulunan araç sinyal vermeden aynaya bakmadan şeridinize  girdi. Arka tampondan vurdunuz mevlana gibi döne döne gitti..... Artık ne hale geldi ise...

Kusur oranı ne şekilde olur? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hatalı şerit değiştiren suçlu olur.  

Bu olayda arkadan çarpma kuralı işlemez. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hatalı şerit değiştiren suçlu olur.  

Bu olayda arkadan çarpma kuralı işlemez. 

İspat gerekiyor mu?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

İspat gerekiyor mu?

Bence kaza kendini belli eder ama tutanağı polisin tutması lazım. Kritik ve yalan beyan olabilir karşı taraftan. 

ben sinyal verdim, tam geçerken o bile isteye dibime girdi vb gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

İspat istenmelidir, yoksa ben orta şeritte önümde giden arabaya kızdı isem tamponunun solundan dokunup sağa iterim, döner girer bariyere. O geldi bana dokundu der çekilirim kenara? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

İspat gerekiyor mu?

Kroki ve beyanlar esastır. Ancak şerit değiştiren çamura yatarsa çarpışma noktaları. Şeritteki izler vs delil sayılır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hamit inan yazdı:

Selamlar arkadaşlar kafama takılan bir konu var fikirlerinizi alayım .

Solda yada ortada ilerliyoruz. Sagimizda bulunan araç sinyal vermeden aynaya bakmadan şeridinize  girdi. Arka tampondan vurdunuz mevlana gibi döne döne gitti..... Artık ne hale geldi ise...

Kusur oranı ne şekilde olur? 

Benzer iki kazam var. Araç kamerası ispatı ile kusur karşıya verildi ikisinde de

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Murat Sahın yazdı:

Araç kamerası şart yani.

+1

Geç bile kalında bence.

Araç kamerası zorunlu olmadı.

Yok kişisel veri yok güvenlik bi ton bahane bulunuyo.

Herkes herşeyini her yerde paylaşıyo zaten.

Ayrıca trafik/can güvenliği daha önemli bence

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Sırf bu gibi bir durumla karşılaşırsam diye yeni bir araç kamerası aldım,mevcut kullandığım araç kamerasını da arka cama monte ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bende bu tarz durumda kalmamak için daha yeni araç kamerası aldım ön arka kamera birlikte dün akşam montajını yaptım. Allah kazadan beladan korusun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

İnsanın aklına gelen başına geliyor. Dün akşam samsun tokat arası ailece geziye çıktık.Amasya merkezden geçerken geçerken başıma geldi.

Gece vakti aptal herif farları açmamış. Cam filminden hicbirsey belli değil soldan saga geçerken paket oluyorduk dibimde gidiyormuş adam.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Hamit inan yazdı:

İnsanın aklına gelen başına geliyor. Dün akşam samsun tokat arası ailece geziye çıktık.Amasya merkezden geçerken geçerken başıma geldi.

Gece vakti aptal herif farları açmamış. Cam filminden hicbirsey belli değil soldan saga geçerken paket oluyorduk dibimde gidiyormuş adam.

Dengesiz çok ülkede

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Ayın 7 sinde İst. - Ordu yaptım gece 01 çıkışlı. Yıllardır senede 2-3 kez bu yolculuğu yaparım ve genellikle aynı saatlerde. İlk defa bu sene bu kadar dengesiz sürücüye denk geldim. Yol vermeyen mi ararsın, sıkıştırmaya çalışan mı ararsın keyifsiz bir yolculuktu.

Basit bir örnek aşağıda.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Alptuğ Özcan yazdı:

+1

Geç bile kalında bence.

Araç kamerası zorunlu olmadı.

Yok kişisel veri yok güvenlik bi ton bahane bulunuyo.

Herkes herşeyini her yerde paylaşıyo zaten.

Ayrıca trafik/can güvenliği daha önemli bence

Çekilen görüntüyü, "oduna bak nasıl şerit değiştiriyor,ehliyeti bakkaldan mı almış yahu vs gibi " diye sosyal medyada  paylaşmayacaksanız, kişisel veri diye başınız ağrımaz. Özetle sadece  mahkemede /polis nezdinde hak arama kastıyla kullanılmalıdır kamera kaydı. 

Benim aracımda 4-5 senedir kamera olmazsa olmazdır. 

Geçen sene idi, Üsküdar'da yokuş iniyorum 10-15 km gibi hızım, hafif de kar yağmış yarım parmak gibi, kaygan yol. Arkamda taksici var dibimde geliyor. Önüme çocuk atladı aniden durdum ama taksi duramayacak biliyorum, derken duramadı ve arkadan dokundu.. İndim, geçmiş olsun vs faslı sonrası, arabasının panjuru kırılmış,  abi neden geri geri geliyorsun sen demeye başladı.. Dedim yokuş iniyoruz, ne geri gelmesi? Ben öyle tutanak tutarım karışmam ötesine dedi. Arabadaki arkayı da çeken kamerayı gösterdim.. Homurdana homurdana gitti :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cem Işık yazdı:

abi neden geri geri geliyorsun sen

Çok sağlam küfürlerim var. Lügat değişir, öyle diyeyim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Cem Işık yazdı:

Çekilen görüntüyü, "oduna bak nasıl şerit değiştiriyor,ehliyeti bakkaldan mı almış yahu vs gibi " diye sosyal medyada  paylaşmayacaksanız, kişisel veri diye başınız ağrımaz. Özetle sadece  mahkemede /polis nezdinde hak arama kastıyla kullanılmalıdır kamera kaydı. 

Geçen sene idi, Üsküdar'da yokuş iniyorum 10-15 km gibi hızım, hafif de kar yağmış yarım parmak gibi, kaygan yol. Arkamda taksici var dibimde geliyor. Önüme çocuk atladı aniden durdum ama taksi duramayacak biliyorum, derken duramadı ve arkadan dokundu.. İndim, geçmiş olsun vs faslı sonrası, arabasının panjuru kırılmış,  abi neden geri geri geliyorsun sen demeye başladı.. Dedim yokuş iniyoruz, ne geri gelmesi? Ben öyle tutanak tutarım karışmam ötesine dedi. Arabadaki arkayı da çeken kamerayı gösterdim.. Homurdana homurdana gitti :)

Tam sopalık işte böyleleri, bunlara vereceksin odunu :bambam2:

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Osman Ünal yazdı:

Ayın 7 sinde İst. - Ordu yaptım gece 01 çıkışlı. Yıllardır senede 2-3 kez bu yolculuğu yaparım ve genellikle aynı saatlerde. İlk defa bu sene bu kadar dengesiz sürücüye denk geldim. Yol vermeyen mi ararsın, sıkıştırmaya çalışan mı ararsın keyifsiz bir yolculuktu.

Basit bir örnek aşağıda.

Dün işte bunun birebiri benim başıma geldi. Brodweyin duruma düştüm ama aptal herifin parklar bile yanmıyor gece vakti 😁

Kaza osla adı hatalı şerit değiştirme olacak ön kamera bile kanitlayamayacak durumu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kamera şart, önde var kameram şimdi arkaya kamera almak için bakayım hele...

arkaya kamera önerisi rica edeyim arkadaşlar :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Cem Işık yazdı:

Aslında kamerayı gostermeyeceksin. Bırak dediği gibi tutanak tutsun, bir de yalan beyan vermekten ceza yeseydi. Hukuku kandırmaya yönelik beyan vermek suçundan da mahkemeye verirdin alırdı ağzının payını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...