İçeriğe Yönlendir

Booking Sitesi Üzerinden Yurtdışında Ev Kiralamak (Para Göndermek)

Mustafa Erkan

Recommended Posts

Mustafa Erkan

Daha önce yapmış olduğum yurt dışı seyahatimde Booking sitesi üzerinden 5 defa ev kiralamıştım. ( Arnavutluk  makedonya,  karadağ ) Ancak bu kiralamalarda kredi karti ile ödeme değilde tesiste ödeme yapmıştim. (Ücretsiz iptal ve tesiste öde seçenegi ile ) sorun şu ki yakinda yapmayi planladiğim Romanya seyahatim için neredeyse hiç bir tesis bu seçeneği sunmuyor, sunanlarıda ben beğenmiyorum. Özetle kredi kart numarami istiyor. Ne yapmali ? Komisyon oranlari nasil ? Sanal kart ile ödeyebilirmiyim?  Daha once bu tip kiralama yapan arkadaşlar bilgi verirse cok faydali olacak.

NOT Çat kapı gidip yer arama fikri bana uymuyor. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sanal kartla ödeme yapan arkadaşlarım oldu abi, denenebilir tabi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Sanal kredi kartıyla rezervasyon yapın tesiste ödeyin. Veya ben şöyle de yapıyorum. Oteli arayıp, sonra email atıp rezervasyon yaptırıyorum gelince ödeme olacak diyorum.

En son bükreşte bu otelde kaldım tavsiye ederim: Mercure Bucharest City Center

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

booking deneyimim yok ama,

hotels ten yurtiçi otel rezervasyonu yaptım birkaç kez, yurtdışı firma olduğu için sanal kart ile ödeme yapamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Macit bey kiralamak istediğim ev için Booking sitesi bir ön ödeme yapacaksınız yaziyor. Bende zannettim ki 5 veya 10 euro para isteyecek. Ancak ilerleyince ucretin tamamini almak istedigini belirtiyor. Her kiralamak istedigim evde durum bu sekilde. Kimi ev sahibine site uzerinden bile ulasilmiyor. Gidilecek yerler klasik transilvanya programi. Braşov , Koloşvar ve Sibiu. Kücuk yerler ucuz olmasi nedeniyle tercih sebebi. 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bazen o dediğiniz oluyor. Tesiste ödeme seçeneği olmuyor. O zaman mecbur kalıp ben de ödeme yapıyorum önceden. Ama isterseniz iade edilebilir ödeme seçeneği varsa onu kullanın.Bir miktar pahalı olur ama garanti olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kredi kartı bilgisi tesise gitmez. Ödenebilecek bir para ve tesis gerçekse ödeyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Romanya için bir bilgim olmamakla beraber şirketin fuar katılımı için booking com dan italya'dan ev kiralıyoruz.4 yada 5 sefer kiralayıp ödemeyi kartla peşin yaptık,bir sorun olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İki farklı durumdan bahsetmişsiniz. Ücretsiz rezervasyon sunulmuyor mu? T

İkinci olarak, isterseniz sanal kartla ödeyebilirsiniz. Bankanızın uygulayacağı komisyon oranlarına tabi olursunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

birde şöyle bir durum var. booking üzerinden rezervasyon yapıp oradan öderseniz tesisler booking e iyi bir komisyon ödüyor. Booking den rezervasyon yapıp tesise varınca , siz rezerveyi iptal edin ödemeyi benden alın derseniz iyi bir iskonto alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
Sani Gerşon yazdı:

İki farklı durumdan bahsetmişsiniz. Ücretsiz rezervasyon sunulmuyor mu? T

İkinci olarak, isterseniz sanal kartla ödeyebilirsiniz. Bankanızın uygulayacağı komisyon oranlarına tabi olursunuz.

Sani bey inceleyip ögrenebildigim kadarı ile Booking com sitesinde rezervasyonlar 

A-Belirli gün kalana kadar ücretsiz iptal, ancak kismi ön ödeme.

B-Belirli gün kalana kadar ücretsiz iptal, kalacağın yerde giriş yaparken elden ödeme.

C-Rezervasyon ile birlikte tüm ücretin ödenmesi ve şartı iptal şeklinde oluyor.

Ben geçen yıl elden ödeme seçenegi ile bir çok noktada mutlu mesut kalmıştım. Bu sene ksrşilaştıgım durum A şikkinda belirttigim gibi. Ancak kismi demesine ragmen ödemenin tamamini istiyor. 

Benim merak ettiğim konu sanal kart ile ödeyip edeyemiyecegim hususu idi. Onuda yaparak öğrenecegim. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
Erhan Doruk yazdı:

birde şöyle bir durum var. booking üzerinden rezervasyon yapıp oradan öderseniz tesisler booking e iyi bir komisyon ödüyor. Booking den rezervasyon yapıp tesise varınca , siz rezerveyi iptal edin ödemeyi benden alın derseniz iyi bir iskonto alabilirsiniz.

Erhan bey tipik bir Türk vatandaşı olarak buna benzer bir soruyu daha kibar bir şekilde ( ilave bir iki gün daha kalsam parayıda elden ödesem şeklinde ) Kotorda ev sahibine sormuştum. :) Adam garip garip suratima bakip benim bu tip işlerle uğraşacak vaktim yok, her şeyi booking com sitesi yapiyor yerlerim dolu. Ben müdahale edemem demişti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mustafa Erkan yazdı:

Erhan bey tipik bir Türk vatandaşı olarak buna benzer bir soruyu daha kibar bir şekilde ( ilave bir iki gün daha kalsam parayıda elden ödesem şeklinde ) Kotorda ev sahibine sormuştum. :) Adam garip garip suratima bakip benim bu tip işlerle uğraşacak vaktim yok, her şeyi booking com sitesi yapiyor yerlerim dolu. Ben müdahale edemem demişti. 

Türk milleti olarak sürekli açık aramak gibi bir yapımız var. Kuralları nasıl aşarız diye düşünüp duruyoruz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Booking sitesine sanal kartim ile odeme yaptim. Sistem odenek ucreti tl ye cevirip , o kadar Turk Lirasi aliyor. Simdilik sorun yok görünüyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...