İçeriğe Yönlendir

97 Mondeo Ghia Çalışmaması

Batuhan Cantali

Recommended Posts

Batuhan Cantali

Herkese selamlar,

97 mondeo sahibiyim araç 300.000 km de . Otomatik vites. Tüm ağır bakımları yapıldı aracın . Triger vb . Aracın bugün ısınmasından sonra motor kaputundan gelen büyük çaplı tıkırtı seslerini farkettim. Yaklaşık 3-4 saat sonra su ve yağ kontrol ettim biraz test etmek için yola çıktım .  testten dönerken yine sesleri yaptı An itibari ile de yolda kaldım araç çalışmıyor . Videolar incelediğimde aracın yatak sarma sesi çıkarttığını düşünmekteyim . İlgili işlem ortalama fiyat olarak bilgi paylaşabilen ya da teşhis hususunda bilgi verebilecek kişiler varsa sevinirim . İyi akşamlar .

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

vitesi boşa alıp 18mm lokma ile krankı çevirmeyi deneyin. zor dönüyor veya dönmüyorsa yatak sarma durumu netleşir.

Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker
Batuhan Cantali yazdı:

Herkese selamlar,

97 mondeo sahibiyim araç 300.000 km de . Otomatik vites. Tüm ağır bakımları yapıldı aracın . Triger vb . Aracın bugün ısınmasından sonra motor kaputundan gelen büyük çaplı tıkırtı seslerini farkettim. Yaklaşık 3-4 saat sonra su ve yağ kontrol ettim biraz test etmek için yola çıktım .  testten dönerken yine sesleri yaptı An itibari ile de yolda kaldım araç çalışmıyor . Videolar incelediğimde aracın yatak sarma sesi çıkarttığını düşünmekteyim . İlgili işlem ortalama fiyat olarak bilgi paylaşabilen ya da teşhis hususunda bilgi verebilecek kişiler varsa sevinirim . İyi akşamlar .

test sırasında çekişten düşüş veya tekleme gibi sorun yaşadınız mı 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Marşa bastığınızda motor dönüyomu eğer dönmüyosa yada çok zorlanıyorsa yatak sarmıştır 

Yorum bağlantısı
Batuhan Cantali

60-80 km hızda yaptı tekleme ama ben açıkçası LPG den olduğunu düşündüm . 2014 model focus aracım var ondada mesela 90-100 bandında LPG de bi rolanti dalgalanması yaşıyorum . LPG’den olduğunu düşündüm . Çekiş konusuna gelince de farklılık sezdim 

Aynı dediğiniz şekilde durum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...