İçeriğe Yönlendir

Fiesta Makyajsız - Far Önerisi

Timucin Sarıcıklı
Çözüme git Ümit Türk tarafından,

Recommended Posts

Timucin Sarıcıklı

herkese merhabalar,

aranıza yeni katıldım. Çok güzel fikirler edindim. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

makyajsız  2006 ford fiesta comfort aracım bulunmaktadır. Gece yolculuğu yaparken çok zorlanıyorum. farlarımı temizleteceğim lakin ona uygun gece yolculuklarında yolumu aydınlatacak far aramaktayım. 

değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Not: Çok aradım lakin bu konu hakkında geri bildirim bulamadım.

Ekran görüntüsü 2023-07-21 152718.png

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ampül arıyorsunuz sanırım.

H4 farda aydınlatma hiç bir zaman tatmin etmez. İmkanınız varsa mercek taktırın bence.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İki farda da matlaşma ileri derecede. Bence far temizletme ve mercekli led ile geceleri gündüze çevirebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Sağ farım önceki sahibi tarafından değişmiş, sol far 19 yıllık. Haliyle sararmıştı. Parlattım diğeri gibi olmadı ama baya etkili oldu. Şimdi tekrar sarardı. Söküp atıp sıfır almayı düşünüyorum zaten far tırnağı da gitmiş. Orjinal far ile sarı ampüle rağmen çok iyi aydınlatıyor. Kısası biraz zayıf gelebilir, ampul değişimi ile çözülüyor. Siz bi parlatıp ayar yaptırın yeter bence.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu kasanın makyajı farı alınır. Bi-led montajı ile mükemmel üstünde aydınlatma sağlanır. Far içi yapısı yuvarlak olduğu için mercek mükemmel pozisyon ve görsele sahip olur

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

İmkan varsa makyajlı kasa farı alıp bi led montajı yapılabilir. Ben bi xenon yaptım fakat ilerleyen dönemde kesinlikle bi led mercek kullancam.

IMG_20210825_191436.jpg.3b282c31c995882970ff43cb0960a7e6.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Servet Aydın yazdı:

Bu kasanın makyajı farı alınır. Bi-led montajı ile mükemmel üstünde aydınlatma sağlanır. Far içi yapısı yuvarlak olduğu için mercek mükemmel pozisyon ve görsele sahip olur

6-7k diyorlardı en son king. Arabaya kuruş harcayasım gelmiyor artık, sebebini bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Celal Aydın yazdı:

6-7k diyorlardı en son king. Arabaya kuruş harcayasım gelmiyor artık, sebebini bilmiyorum. 

Kurban far vs 12bini buluyor. Değer mi? Her kuruşuna ama. Far fren lastik. En iyisi olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Servet Aydın yazdı:

Kurban var vs 12bini buluyor. Değer mi? Her kurşuna ama. Far fren lastik. En iyisi olacak

Fren ve lastik. Asla ihmal etmem. Farlarım hep ayarlıdır. Lakin H4 gerçekten kötü. Çok eskide kaldı. O taraflara yolum düşerse biled dönüşümü yapan yere uğrayacağım, belki iştahım açılır abi 😃

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Timucin Sarıcıklı
Sani Gerşon yazdı:

İki farda da matlaşma ileri derecede. Bence far temizletme ve mercekli led ile geceleri gündüze çevirebilirsiniz.

Mercekli led için fiesta comfort hangisi uygun?

Ümit Türk yazdı:

Far ayarı etkili oluyor. Aynı araç bende vardı. Far ayarı yaptırmıştım. 

Far ayarı derken  eşitleme açısından mı bahsediyrosunuz?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Ümit Türk
Timucin Sarıcıklı yazdı:

Mercekli led için fiesta comfort hangisi uygun?

Far ayarı derken  eşitleme açısından mı bahsediyrosunuz?

Optik cihazla far ayarı yapılıyor. Dağılmayı eşitlemiş oluyorsunuz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...