İçeriğe Yönlendir

MTV İlk Taksit Farklı, İkincisi Farklı?

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Arkadaşlar merhaba sizlere bir şey danışmak istiyorum,Araçlarımın mtv vergilerini ödemek istedim,ocak ayında aynı olan ödemelerim,temmuz ayında bir aracın farklı olduğunu gördüm.2016 jetta, 2015 golf ocak mtv ödemeleri aynıydı 413 tl    temmuz mtv ödemeleri jetta aynı 413 tl fakat golf (803) tl olarak ödedim.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İlk kez duydum böyle bi şey. Merak ediyorum bakalım nasıl sonuçlanacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yaştan kaynaklı değil. Eski olan daha fazla çıkmış. İlginç durum. Vergi dairesine gitmek gerekecek bence

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Şasi numarası ya da model yılı ile ilgili bir sıkıntı var sanırım. Bence de vergi dairesine gidilip bir dilekçe verilebilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yücel Gezgin yazdı:

Arkadaşlar merhaba sizlere bir şey danışmak istiyorum,Araçlarımın mtv vergilerini ödemek istedim,ocak ayında aynı olan ödemelerim,temmuz ayında bir aracın farklı olduğunu gördüm.2016 jetta, 2015 golf ocak mtv ödemeleri aynıydı 413 tl    temmuz mtv ödemeleri jetta aynı 413 tl fakat golf (803) tl olarak ödedim.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Golfün motoru 1300-1600 arası ise 803 olan rakam doğru.. 

Muhtemelen geçen yıldan herhangi bir sebeple gelen iade ocak mtv'sinden düşülmüştür.. 

Jetta muhtemelen 1300 cc'den düşük.. 

Net cevap için silindir hacimlerini bilmemiz gerekiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Golfün motoru 1300-1600 arası ise 803 olan rakam doğru.. 

Muhtemelen geçen yıldan herhangi bir sebeple gelen iade ocak mtv'sinden düşülmüştür.. 

Jetta muhtemelen 1300 cc'den düşük.. 

Net cevap için silindir hacimlerini bilmemiz gerekiyor. 

Golf 1.6 dizel- Jetta 1,2 benzinli, tekrar ödemelere baktım,ocak ayında ikisinede aynı ödemişim yani 413 tl.Anlamadım gitti,teşekkürler mehmet bey..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yücel Gezgin yazdı:

Golf 1.6 dizel- Jetta 1,2 benzinli, tekrar ödemelere baktım,ocak ayında ikisinede aynı ödemişim yani 413 tl.Anlamadım gitti,teşekkürler mehmet bey..

Temmuz ödemeleriniz doğru.. 

Ocak hatalı.. 

Edevletten bakın bakalım ocak için eksik ödeme falan görünüyor mu ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Temmuz ödemeleriniz doğru.. 

Ocak hatalı.. 

Edevletten bakın bakalım ocak için eksik ödeme falan görünüyor mu ? 

Baktım görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ses çıkarmayın :)

Sonra kızıyor vergi dairesindeki. Az çıkınca ses etmiyon çok çıksa kosa koşa gelirdin diye.

Sattığım Fiesta dan ceza yedim vergiden. Devlet eksik aldı diye. 5 sene sonra mi ne geldi buldu. Tebliğati da yapamadılar düzgün aklım gittiydi :P 50 lira için 300 lira harcadım :P

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...