İçeriğe Yönlendir

Dell Laptop Ekranı Kırıldı

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu

Merhaba arkadaşlar, bir hafta önce bu forumda, eski bir gönderiye mesaj yazarken elimin mausa dokunması ya da mausun algılaması sebebiyle yazdığım bütün mesaj silindi. Ben de o anlık tepkiyle ekrana vurdum. Bu sefer de ekran kırıldı. İnternette ekranı değiştiren yerler var. 130-1400 civarında fiyat bir yıl da garanti veriyorlar. Fakat takılacak ürün orijinal mi olacak, yan sanayi mi olacak, yan sanayinin kalitesi ne durumda olacak bilgim yok. Bu konuda sizden yardım istiyorum. Bildiğiniz bir yer olabilir, çalıştığınız yer olur, yapacak olan arkadaş olabilir. Bu konuda yardımlarınıza minnettar kalırım.

WhatsApp Image 2023-07-29 at 12.13.06.jpeg

WhatsApp Image 2023-07-29 at 12.53.28.jpeg

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Hocam keşke mouse'a vursaymışsınız. 

Genelde orjinal ürün kullanılmaz. Geçmiş olsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Hocam keşke mouse'a vursaymışsınız. 

Genelde orjinal ürün kullanılmaz. Geçmiş olsun. 

Ya klavyeye vursaydı? Anakart falan hep altta.

İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Merhaba arkadaşlar, bir hafta önce bu forumda, eski bir gönderiye mesaj yazarken elimin mausa dokunması ya da mausun algılaması sebebiyle yazdığım bütün mesaj silindi. Ben de o anlık tepkiyle ekrana vurdum. Bu sefer de ekran kırıldı. İnternette ekranı değiştiren yerler var. 130-1400 civarında fiyat bir yıl da garanti veriyorlar. Fakat takılacak ürün orijinal mi olacak, yan sanayi mi olacak, yan sanayinin kalitesi ne durumda olacak bilgim yok. Bu konuda sizden yardım istiyorum. Bildiğiniz bir yer olabilir, çalıştığınız yer olur, yapacak olan arkadaş olabilir. Bu konuda yardımlarınıza minnettar kalırım.

WhatsApp Image 2023-07-29 at 12.13.06.jpeg

WhatsApp Image 2023-07-29 at 12.53.28.jpeg

Hocam aynı bilgisayarın arızalı olanını bulsanız ekranı direk sizinkine aktarırsınız. Belki 300 500 daha fazla ödersiniz ama sıfır orjinal almaktan aramaktan daha iyi olur bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Ya klavyeye vursaydı? Anakart falan hep altta.

Hocam aynı bilgisayarın arızalı olanını bulsanız ekranı direk sizinkine aktarırsınız. Belki 300 500 daha fazla ödersiniz ama sıfır orjinal almaktan aramaktan daha iyi olur bence.

Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz. Tanıdığınız bu işi yapan arkadaşlarınız mutlaka vardır.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

@Sani Gerşon da yönlendirebilir, orjinal aramaya gerek olmadığını düşünüyorum, kaliteli bir ürünle değişim yapılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Cihaz tagı ile kontrol ettiğimde üzerindeki ekran çok süper bir model değil. OEM hem hangi bir ekranda minimum bu ekranın speklerini karşılar. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Koray Demir yazdı:

Dell varsa @Ali Darbaz

tamam dostum, ali bey yetişti

Cem Işık yazdı:

@Sani Gerşon da yönlendirebilir, orjinal aramaya gerek olmadığını düşünüyorum, kaliteli bir ürünle değişim yapılır.

sani beyi bekliyoruz cem bey

Ali Darbaz yazdı:

Cihaz tagı ile kontrol ettiğimde üzerindeki ekran çok süper bir model değil. OEM hem hangi bir ekranda minimum bu ekranın speklerini karşılar. 

Ali bey, burda bizim kurum olarak çalıştığımız bilgisayarcı var. Ama önce sizin gibi işin ehli dostların fikirlerini almak istedim. Eğer siz yaparsanız ya da bu daha iyi çözer durumu diyeceğiniz birileri olursa kargo yapar gönderirim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

tamam dostum, ali bey yetişti

sani beyi bekliyoruz cem bey

Ali bey, burda bizim kurum olarak çalıştığımız bilgisayarcı var. Ama önce sizin gibi işin ehli dostların fikirlerini almak istedim. Eğer siz yaparsanız ya da bu daha iyi çözer durumu diyeceğiniz birileri olursa kargo yapar gönderirim.

Hocam ben Dell Emae NDB saha teknisyeniyim. Benim parça değişmemde etik olmaz. Dell bu tip durumlarda Bdh firmasına yönlendirmekte. Oda size pahalıya gelecek. 1400 tl fiyat veren bedavadan az pahalı söylemiş. Bence ona yaptırın. Fazla para harcamayın gerek yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İstanbul'da olsanız her türlü yardımcı olurdum da, biraz uzaksınız. Bölgenizde tecrübe edilmiş onarım noktalarından destek almanızı öneririm. Orjinal ekran zaten bulamazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Hocam ben Dell Emae NDB saha teknisyeniyim. Benim parça değişmemde etik olmaz. Dell bu tip durumlarda Bdh firmasına yönlendirmekte. Oda size pahalıya gelecek. 1400 tl fiyat veren bedavadan az pahalı söylemiş. Bence ona yaptırın. Fazla para harcamayın gerek yok. 

Teşekkür ederim Ali Bey, ince düşünceniz de taktire şayan.

Sani Gerşon yazdı:

İstanbul'da olsanız her türlü yardımcı olurdum da, biraz uzaksınız. Bölgenizde tecrübe edilmiş onarım noktalarından destek almanızı öneririm. Orjinal ekran zaten bulamazsınız.

Teşekkür ederim Sani bey, orijinal ekran işi zor ya da çıkma bulmak lazım ki o da imkansıza yakın. 

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Ofisteki dell inde 6 ay önce ekranı kırıldı internetten sipariş geçtik açmışken temizledim menteşeleride değiştirdim (110 TLmenteşeler, 600 TL de ekrana vermiştik) eliniz yatkınsa söküp takması zor değil beceremem derseniz 1300 e değiştirsinler internette 1000 liradan aşağı yok şuan ekran.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...