İçeriğe Yönlendir

1.4 TSI 2011 Tiguan İlk Çalıştırmada Tıs Sesi

Furkan Leventoğlu

Recommended Posts

Furkan Leventoğlu

Bir sorun bitiyo digeri başlıyor. Aracı ilk çalıştırmada ara ara arabanın altından tıs sesi geliyor. Aralıkları bazen 20 saniye bazen 30 saniye kadar. Kaba bi ses değil ama otobüslerdeki gibi hava çıkaran bir ses. Motor kismindan degil tam aracin orta kısmından. Yol aldıktan sonra kenara çekince ses daha gelmiyoe. Sanırım motor ısınana kadar. Devirdaim gergi falan değişti ondan sonra bu sesi duymaya başladım. Bununla alakası olabilir mi. Hararet yok su kacirma yok su eksiltme yok. Aracta anormal bir sey de yok. Sadece sesin nedeb oldugunu merak ediyorum bilen varsa

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

teşhis bu şekilde zor. ben çok çektim 2009  modelinden. sattım kurtuldum. bu kadar problemli hiçbir arabam olmamıştı.

Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

teşhis bu şekilde zor. ben çok çektim 2009  modelinden. sattım kurtuldum. bu kadar problemli hiçbir arabam olmamıştı.

Sanırım bende öyle yapacağım. Alalı  bir sene oldu 30bin masraf ettim. Araba iyi hoş makine gibi ama ustadan geri kalmıyorum

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
(düzenlendi)

kayınpederde vardı 2010 model piston arızasıydı yanılmıyorsam kronikmiş,  10 ay önce 30bin yedi. sattı kurtuldu o da. 

tarihinde Ali Ozan Yurtsever tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Leventoğlu yazdı:

Sanırım bende öyle yapacağım. Alalı  bir sene oldu 30bin masraf ettim. Araba iyi hoş makine gibi ama ustadan geri kalmıyorum

sağlam kaldığı sürelerde çok keyifli ama işte bir günü bir gününe uymuyor. tam bir mühendislik başarısızlığı.

Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Depo kapağı açık bi dener misiniz kapak sökülü tabi

Arac çalışır vaziyetteyken mi açık olsun depo kapağı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Furkan Leventoğlu yazdı:

Arac çalışır vaziyetteyken mi açık olsun depo kapağı 

araç kapalıyken ne öğrenebiliriz ki? kapağı açıp çalıştırın.

Yorum bağlantısı
Furkan Leventoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

araç kapalıyken ne öğrenebiliriz ki? kapağı açıp çalıştırın.

Degisen bisey olmadı malesef. 2 dakika kadar oyle çalıştı araç. Arabanin hava cikarma ihtiyacı duyması cok ilginç bu normal değildir dimi

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sizin araçta devridaimden cyyk sesi gelmesi kronikti. Onla ilgili olabilir belki iyi dinlemeniz lazım bulunur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...