İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta 2010 1.4 TDCİ Bilinmeyen Hata

Burak ARAÇ
Çözüme git Sani Gerşon tarafından,

Recommended Posts

Burak ARAÇ

Merhaba arkadaşlar dün aracımla işten eve geldiğimde (20 kmlık yol) markete uğramak istedim. 10 dakikalık market alışverişi sonrası aracımı çalıştırdığımda çok ufak bir marş sesi geldi ve aracın aküsü bitmiş gibi marş yarıda kesildi ve araç hiç çalışmadı. Aracımı bulunduğu konumdan hareket ettirmek için itekledikten sonra tekrar marşa bastığımda aracım sorunsuz çalıştı.

Bugün gene işten gelip markete uğradıktan sonra aracım gene aynı şekilde çalışmadı. Eğimli yolda el frenini indirip araba hareket halindeyken anca çalıştırabildim. Bu iki gündür farklı farklı ustalara gittiğimde hatayı görmeden birşey yapamayacaklarını söylediler. Sizce aracımın neyi olabilir?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Sani Gerşon
Burak ARAÇ yazdı:

hatayı görmeden birşey yapamayacaklarını

Uğraşmak istememişler. Akünüz sağlamsa, yani sorun olmadığında bir kerede sorunsuz marş alıyorsa, marş motorunuz ölmüş muhtemelen.

Bu arada, arabayı vurdurmayın, eski aracımı verdiğim kişiler, bu yüzden motor yediler, üzülürsünüz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Marş motoru sıkışıyor daha önce başıma geldi hemde otomatik araba ile. Kömür değişimi gerekebilir veya yeni bir Marş motoru sizi bekliyor 

Yorum bağlantısı
Burak ARAÇ

Yarın tekrar bir ustaya götüreceğim bakalım sorun neymiş. Çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Burak ARAÇ

Şimdi aracımı ustaya bıraktım şans eseri araç oradada tekledi. Usta kontrol ettiğinde marş dinamosunda sorun olduğunu söyledi. Yapıldiktan sonra sorun tam olarak neymiş ve ücret konusunda da bilgi veririm. Aynı sorunu yaşayan arkadaşların bilgisi olması açısından.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Aynı sorun bende de vardı. Cumartesi günü yaptırdım.

300 TL marş dişlisi (Orjinal Bosch bulamadık)

850 TL işçilik ve kömür değişimi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...