İçeriğe Yönlendir

Hgs veya Paralı Yol Hakkında Bilgi

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

Dün Bursa'dan Egea aldım.
Bursa'dan İzmit'e İzmit 'tende Rize'ye geldim. Buraya kadar sorun yol kazasız belasız eve ulaştım.

Osmangazi köprüsü dışında hiçbiryerde para ödemedim. Nasıl bir yol izlemem lazım? Takip edip ceza düşüncemi ödemem lazım yoksa plaka üzerine hgs alsam dahamı ucuza gelir + nekadar para yüklemem lazım veya fazlasını sonra geri alabiliyormuyum?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

,Bir HGS etiketi alsan yeterli olur. Geçmiş ödeme varsa da düşer. Zaten HGS etiketi bulunsun ne olur ne olmaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

karayollarının geçiş ihlali sorgulama sitesi var.ordan hangi ücretli yollardan geçtiysen ora ile ilgili borçların görünüyor.Ücretli geçtiğin yollar için seni sayfasına yönlendirip ödeme yaptırıyor.

https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama

link üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.Ben İstanbul a her gelmemde o şekilde hallediyorum .HGS ye gerek yok.Ama 15 gün içinde ödeyin yoksa cezaya girer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

banka üzerinden hgs alırsanız istediğinizde bağlı plakayı değiştirip ömür boyu kullanabilirsiniz hocam, bilginiz olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Uğur Kamil yazdı:

Dün Bursa'dan Egea aldım.
Bursa'dan İzmit'e İzmit 'tende Rize'ye geldim. Buraya kadar sorun yol kazasız belasız eve ulaştım.

Osmangazi köprüsü dışında hiçbiryerde para ödemedim. Nasıl bir yol izlemem lazım? Takip edip ceza düşüncemi ödemem lazım yoksa plaka üzerine hgs alsam dahamı ucuza gelir + nekadar para yüklemem lazım veya fazlasını sonra geri alabiliyormuyum?

En güzelini yapıyorsun, HGS bilmemne gereksiz şeyler. Zaten KGM sitesinden online ödeyebiliyorsun ben öyle yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Selçuk Keleş yazdı:

HGS bilmemne gereksiz şeyler.

Selçuk Bey sebebini de yazarsanız seviniriz. Avantajları ne acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Fikret Özsoy yazdı:

Selçuk Bey sebebini de yazarsanız seviniriz. Avantajları ne acaba?

Para bağlamıyorum, yattı mı yatmadı mı, çekti mi çekmedi mi, okudu mu okumadı mı dert etmiyorum. Birilerinin havuzunda para bekletmiyorum. :) 
Kafam rahat :) 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

En güzelini yapıyorsun, HGS bilmemne gereksiz şeyler. Zaten KGM sitesinden online ödeyebiliyorsun ben öyle yapıyorum.

Sizin yaptığınız, "otomatik ödeme talimatı vermek" dururken her ay son ödeme gününü takip edip elle ödeme yapmak gibi birşey.

Hgs alın, cama yapıştırmak zorunda değilsiniz. Gişeden geçtikçe plakadan bakarak hgs bakiyesinden otomatik düşüyor.

Hgs bakiyesi belli bir limitin altına inice de kredi kartından limiti tamamlıyor.

Ne "nerden geçmişim acaba?" diye ne de "son ödeme ne zaman acaba?" diye düşünüyorum.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Harf hatası
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Öner Kurukuz yazdı:

Sizin yaptığınız, "otomatik ödeme talimatı vermek" dururken her ay son ödeme gününü takip edip elle ödeme yapmak gibi birşey.

Hgs alın, cama yapıştırmak zorunda değilsiniz. Gişeden geçtikçe plakadan bakarak hgs bakiyesinden otomatik düşüyor.

Hgs bakiyesi belli bir limitin altına inice de kredi kartından limiti tamamlıyor.

Ne "nerden geçmişim acaba?" diye ne de "son ödeme ne zaman acaba?" diye düşünüyorum.

Yukarıda yazdım, bunlara ne gerek var ?
Sık kullanıyor olsam tamam ama yılda bir kaç defa kullandığım bir şey zaten.
Plakamı okusun borcumu çıkarsın ben de ödeyeyim. 
Aslında bana fatura kesip devlete vergi ödemeleri gerekiyor da neyse o konuya hiç girmiyim :) 

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Selçuk Keleş yazdı:

Para bağlamıyorum, yattı mı yatmadı mı, çekti mi çekmedi mi, okudu mu okumadı mı dert etmiyorum. Birilerinin havuzunda para bekletmiyorum. :) 
Kafam rahat :) 

Çok değişik bir düşünce doğrusu. Tabii ki sizin tasarrufunuzda. Acaba başka bir şey mi var diye düşünmüştüm. Para zaten günümüz şartlarında illa ki birinin havuzunda kalacak. En azından bir bankanın havuzunda. Sanmıyorum ki maaş yatar yatmaz herkes parasını çekip cüzdana koysun. Bence de en rahatı HGS kart. Eksilirse kredi kartından tamamlıyorlar.

Teşekkürler bilgilendirme için.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Selçuk Keleş yazdı:

Yukarıda yazdım, bunlara ne gerek var ?
Sık kullanıyor olsam tamam ama yılda bir kaç defa kullandığım bir şey zaten.
Plakamı okusun borcumu çıkarsın ben de ödeyeyim. 
Aslında bana fatura kesip devlete vergi ödemeleri gerekiyor da neyse o konuya hiç girmiyim :) 

Değişik bir düşünce. Yalnız plakanızı yanlış okuyup girişi başka çıkışı başka gişeden yaparsa bunun takibini yapmak zor olur. Ben hgs hareketlerinden takip yapabiliyorum.

Zira 10 tl keseceği yerde 45 tl keserse takibini yapmak zor olur.

Yine de sizin kararınızdır 👍

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Fikret Özsoy yazdı:

Çok değişik bir düşünce doğrusu. Tabii ki sizin tasarrufunuzda. Acaba başka bir şey mi var diye düşünmüştüm. Para zaten günümüz şartlarında illa ki birinin havuzunda kalacak. En azından bir bankanın havuzunda. Sanmıyorum ki maaş yatar yatmaz herkes parasını çekip cüzdana koysun. Bence de en rahatı HGS kart. Eksilirse kredi kartından tamamlıyorlar.

Teşekkürler bilgilendirme için.

Burda olabilecek tek sıkıntı unutulması olur ama dediğim gibi az kullanıyorsan dikkat edersin hem de hafızan canlı kalır :) 

Öner Kurukuz yazdı:

Değişik bir düşünce. Yalnız plakanızı yanlış okuyup girişi başka çıkışı başka gişeden yaparsa bunun takibini yapmak zor olur. Ben hgs hareketlerinden takip yapabiliyorum.

Zira 10 tl keseceği yerde 45 tl keserse takibini yapmak zor olur.

Yine de sizin kararınızdır 👍

Teknik olarak bişey farketmiyor ki. Yanlış kesecekse de sen HGS uygulamandan görüyorsun ben de web sayfasından ve ikimiz de bunu iptal etmek için yine tırmalayacağız. :) 

Bunlar ticari işletme benim gözümde, hiç bir avantajının olmadığı bir abonelik sistemi yaratmaları hoşuma gitmiyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Ahmet Türedi yazdı:

karayollarının geçiş ihlali sorgulama sitesi var.ordan hangi ücretli yollardan geçtiysen ora ile ilgili borçların görünüyor.Ücretli geçtiğin yollar için seni sayfasına yönlendirip ödeme yaptırıyor.

https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama

link üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.Ben İstanbul a her gelmemde o şekilde hallediyorum .HGS ye gerek yok.Ama 15 gün içinde ödeyin yoksa cezaya girer.

Hallettim teşekkürler.
toplam 3 geçişim olmuş 48 tl ben daha pahalı bekliyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Uğur Kamil yazdı:

Hallettim teşekkürler.
toplam 3 geçişim olmuş 48 tl ben daha pahalı bekliyordum.

osmangazi’den nakit ödeme ile geçtiniz o zaman. 

özel yollarda kaçak geçince ve siz sonradan bakiye yükleseniz bile otoyol firması icra takibi başlatabiliyormuş. Gördük yani bunları da bilginiz olsun

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

osmangazi’den nakit ödeme ile geçtiniz o zaman. 

özel yollarda kaçak geçince ve siz sonradan bakiye yükleseniz bile otoyol firması icra takibi başlatabiliyormuş. Gördük yani bunları da bilginiz olsun

evet ordan geçerken ödemeyi yaptım. Ödeme yapma sansım olmayan yerlerden mecburen kaçak geçtim.

Birdaha aksi bir durum olmadığı süre HGS ile işim olmayacak neden boş yere aliyimki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...