İçeriğe Yönlendir

C4 VTI 2012 Sıcak Motorda Araç Geç Çalışıyor

Necmi Bekereci
Çözüme git Metin Akbal tarafından,

Recommended Posts

Necmi Bekereci

araç çok ısındığı zaman marş güçlü  basıyor  ama almıyor bir iki marşda ya da 3 marşta anca çalışıyor araba soğukken böyle bir sıkıntı yok yarım turda çalışıyor araba işte buradan çarşıya git gel ya da ne bileyim çok ısındığı zaman araba 3-4 marşta anca çalışıyor marşı basması çok çok iyi ama araba almıyor öyle bir sıkıntı var cihaza bağlattım bilgisayara bağlattım Citroen Peugeot özel servisine  gösterdim Bir türlü arızayı bulamadık durum bu şekilde araç cok ısındıktan 20 15 dk sonra marş yaptından sonra bu arıza ıle karşılaşıyorum 3 aydır boyle 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Metin Akbal

İlk hararet müşiri bakılacak yer. LPG regülatörü arızası soğuk motorda kendini hissettirir. Hararet müşiri arizasinda motora ne kadar yakıt göndereceğini hesaplayamadigi için motoru boğar. Eski aracımda başıma geldi yeni aracimda da termostat arızasının tespiti için hararet müşirinin soketini çıkarınca araç boğuldu çalışmadı.

Sonra krank sensörü tahminim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ben dizel x sarada yaşadım aynı sorunu beyin değişimi ile düzelmişti konusu aşağıda 

Yorum bağlantısı
Necmi Bekereci

araçta lpg yok

benzın pompası olcumu yapan yer var orada gıttım benzın pompası degıl kran okuyucu arızalıdır dedı tamırcıde krank sensoru arızalı olamaz mumkun degıl dıyor 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sensör ısınınca hata verir lakin sıcak motor çalışma ritmi bozulur. Tavsiyem, soğuk sıcak motor kompresör ölçümü yapılması yönünde. Hiçbir parça vs değişimi olmadan minimum maliyet ile ön teşhis

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necmi Bekereci

citroen özel servis kendı bıllıgı okuyor ezber işi yapıyorlar bosch car servısını bır gostrerıcem 

1.4 vti motor kötü çöp bır motor degıl anlayan yok motor uzerınde teknolojı cok fazla var tamırcı de tek tek parça degıştırıp deneme yoluyla bulma peşinde 

krank sen

Servet Aydın yazdı:

Sensör ısınınca hata verir lakin sıcak motor çalışma ritmi bozulur. Tavsiyem, soğuk sıcak motor kompresör ölçümü yapılması yönünde. Hiçbir parça vs değişimi olmadan minimum maliyet ile ön teşhis

krank sensöründen yapar mı accbaa

Yorum bağlantısı
Necmi Bekereci
Servet Aydın yazdı:

İhtimal yapıyor

abi peki benzin pompa olabılır mı tamırcılerde olcum saatıde yok burda

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

plastik manifoldların iç çeperinde zamanla yağ buharından kalan birikinti oluşuyor, sıcakken buharlaşıp ilk marşta hava yakıt karışımını kötüleştiriyor. tüm markalar için geçerli pejoyu bilmem

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker

aracın ateşleme bobinine bi baktırın hocam soketini falanda kontrol ettirin benim focusta başıma gelmişti aynı durum ateşleme bobinin soketi sıcaktan birbirine yapışmış ateşleme yapmıyomuştu araba özellikle araba ısınınca marş canavar gibi basardı araba çalışmazdı benzin pompası demişsinizde pompa bozukta olabilir bu arada aracı benzinde kullanıyosanız eğer çok ısınınca çalışmıyo olabilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necmi Bekereci
Muhammed çeliker yazdı:

aracın ateşleme bobinine bi baktırın hocam soketini falanda kontrol ettirin benim focusta başıma gelmişti aynı durum ateşleme bobinin soketi sıcaktan birbirine yapışmış ateşleme yapmıyomuştu araba özellikle araba ısınınca marş canavar gibi basardı araba çalışmazdı benzin pompası demişsinizde pompa bozukta olabilir bu arada aracı benzinde kullanıyosanız eğer çok ısınınca çalışmıyo olabilir 

bujı bobin kantrol edıldı saglam

Muhammed çeliker yazdı:

arac da lpg yokk

Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker
(düzenlendi)

kontağı çevirdiğinizde benzin pompasının tık sesini duyuyo musunuz araç çalışmadığında buna dikkat edin 

tarihinde Muhammed çeliker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Necmi Bekereci
Muhammed çeliker yazdı:

kontağı çevirdiğinizde benzin pompasının tık sesini duyuyo musunuz araç çalışmadığında buna dikkat edin 

benzın pompasını kontrol edıldı calısıyor 

Muhammed çeliker yazdı:

bır sensor arızaya gırıyor ama hangısı pc de de cıkmıyor arıza 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...