İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 ti- vct Arıza

İbrahim Aslıoğlu

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)

Arabayı yeni aldım 31 Temmuzda. 105360 km' de LPG taktırdım. Henüz 400 km. olmadı. Bugün otogara bi yakınımı bırakmak için kontağı açtığımda ışıklar sönmedi. Marşa da basmadı, kaputu açtım, yağ su gibi genel şeylere baktım normal, bagajı açıp lpg tankına falan baktım falan normal tekrar denedim çalıştı. Otogara giderken 2 km. sonra motor arızası uyarısı verdi. Sağa çekip arkadaşımı aradım, işlerimi hallettim. Gelince benzine aldım tekrar denedim çalıştı. Eve gelirken yine arıza ışığı yandı, kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım her şey normal çalıştı eve geldim. Sabah usta bakacak. Sorun ne olabilir. Fotoğraf ve videoyu paylaşıyorum. Resim araba çalışırken ekranın durumu. Videoyu yükleyemedim. 

arıza 1.jpg

tarihinde İbrahim Aslıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Arızanın ne olduğuna karar vermek buradan zor ancak gösterge lehim arızası ihtimalini göz ardı etmeyin.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)

lehim arızası sürekli olmaz mı. Kontağı kapatıyorum bazen düzeliyor bazen de fotodaki gibi sürekli arıza ışığı. Lehim arızasını gidermek için göğüsü sökmek mi gerekiyor. Araba eski bile olsa bildiğin araba olması çok güzel. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

lehim arızası sürekli olmaz mı. Kontağı kapatıyorum bazen düzeliyor bazen de fotodaki gibi sürekli arıza ışığı. Lehim arızasını gidermek için göğüsü sökmek mi gerekiyor. Araba eski bile olsa bildiğin araba olması çok güzel. 

Lehim problemi sürekli olmaz ara ara gelir ve sıklaşır.Testi kolay Göstergeye hafifçe vurun kendini belli eder.Göğüsü sökmeye gerek yok göstergeyi Tork başlı vidalar tutuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Aytac Sakal yazdı:

Lehim problemi sürekli olmaz ara ara gelir ve sıklaşır.Testi kolay Göstergeye hafifçe vurun kendini belli eder.Göğüsü sökmeye gerek yok göstergeyi Tork başlı vidalar tutuyor.

inip deneyeyim bi. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Göstergeye vurunca bi değişiklik olmadı. Ustam aradı anahtar arızası dedi yedek anahtarla dene dedi. Denedim bir, iki km. gidince aynı hatayı tekrar verdi. Kontağı stop edip tekrar çalıştırmaya çalışınca; göstergede motor arızası uyarısı çıkıyor, marşa basınca akü bitmiş gibi hiç tık yok. Belli zaman sonra çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lehim arızası gibi, immo yu da göstergeden okuyor bir yerde marş basmaz hale gelebilir yolda giderken stop ta edebilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Çağlar Bey, yolda stop etmedi fakat ben kontağı kapatınca marşa hiç basmadı tıpkı akü bitmiş gibi, zaman sonra çalıştı. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Arkadaşlar, bu sabahta aynı hatayı verdi çalışmaya direndi. Birkaç sefer denemeden sonra çalıştı, yola çıktım 500 m. sonra motor arıza uyarısı verdi, yola devam ettim bi 500 m. sonra da hız azaltıldı uyarısı verdi. Arabada çeyrek depo benzin olmasına rağmen 600 liralık benzin daha aldım ustaya gitmeden... Uyarı vermedi yaklaşık 1700 metre geldim. Sorum Şu depodaki benzin çeyreğin altına düşünce yapar mı? Ben arabayı aldığımda benzin ışığı yanıyordu ama arıza uyarısı, hız azaltma uyarısı falan yoktu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Aracinizda daha önce yaeanmadi ise %90 ihtimalle gösterge lehim arizası var. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Eren Gökmen yazdı:

Gauge menu de hata kodu var mi?

Bu konuda yetersizim, nasıl öğrenmem gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Arkadaşlar, bu sabahta aynı hatayı verdi çalışmaya direndi. Birkaç sefer denemeden sonra çalıştı, yola çıktım 500 m. sonra motor arıza uyarısı verdi, yola devam ettim bi 500 m. sonra da hız azaltıldı uyarısı verdi. Arabada çeyrek depo benzin olmasına rağmen 600 liralık benzin daha aldım ustaya gitmeden... Uyarı vermedi yaklaşık 1700 metre geldim. Sorum Şu depodaki benzin çeyreğin altına düşünce yapar mı? Ben arabayı aldığımda benzin ışığı yanıyordu ama arıza uyarısı, hız azaltma uyarısı falan yoktu.

İbrahim Hocam belki çok ısrar ediyorsunuz diyeceksiniz ama bu arızayı yaşamış biri olarak tüm işaretler Lehim sorununa işaret ediyor aynı şekilde Motor arızası sonrası araç hızı 30 km civarına düşürüp Hız azaltıldı uyarısı verir ve gaz yemez.

En iyisi LPG kurulumu yapan yere gidip inceletmek sorun yok teyidi gelirse Lehimlere baktırmak.Bu Lehim Çatlağı Akü arızalarında buradaki arkadaşlar gerçekten çok bilgililer sağolsunlar ben çok faydalandım.

Konuyu incelemenizi tavsiye ederim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
Aytac Sakal yazdı:

İbrahim Hocam belki çok ısrar ediyorsunuz diyeceksiniz ama bu arızayı yaşamış biri olarak tüm işaretler Lehim sorununa işaret ediyor aynı şekilde Motor arızası sonrası araç hızı 30 km civarına düşürüp Hız azaltıldı uyarısı verir ve gaz yemez.

En iyisi LPG kurulumu yapan yere gidip inceletmek sorun yok teyidi gelirse Lehimlere baktırmak.Bu Lehim Çatlağı Akü arızalarında buradaki arkadaşlar gerçekten çok bilgililer sağolsunlar ben çok faydalandım.

Konuyu incelemenizi tavsiye ederim...

Aytaç Bey, buradaki dostların fikirleri çok değerli benim için. Yarın bırakıcam arabayı 1200 liraya yapacaklar. Motor ustası söküp, elektrikçiye yaptıracak. Teşekkür edim tek tek yorum yapan arkadaşlara...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

Aytaç Bey, buradaki dostların fikirleri çok değerli benim için. Yarın bırakıcam arabayı 1200 liraya yapacaklar. Motor ustası söküp, elektrikçiye yaptıracak. Teşekkür edim tek tek yorum yapan arkadaşlara...

Lehim arızasına benziyor bence de, peki teyidini yaptı mı elektrikçi ustanız? Zamanla lehimler yerinden ayrılıp bu ve benzer sorunlara yol açabiliyor, gösterge paneli kartındaki tüm lehimler elden geçecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İbrahim Aslıoğlu yazdı:

an itibarı ile çok makul rakam

Cem Işık yazdı:

gösterge paneli kartındaki tüm lehimler elden geçecek. 

hepiciği de değil, önceden işi yapmış olan yerini biliyor 20 30 civarı minnak bir bölge

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Lehim arızasına benziyor bence de, peki teyidini yaptı mı elektrikçi ustanız? Zamanla lehimler yerinden ayrılıp bu ve benzer sorunlara yol açabiliyor, gösterge paneli kartındaki tüm lehimler elden geçecek. 

Çağlar Bayur yazdı:

an itibarı ile çok makul rakam

hepiciği de değil, önceden işi yapmış olan yerini biliyor 20 30 civarı minnak bir bölge

Arkadaşlar, bugün öğlen bıraktım saat 16 gibi aradılar yapmışlar. Usta diyot gibi bi hatadan bahsetti ama tam ne demek istediğini anlayamadım. Benzin deposu tam yarımın üstündeydi, hararet göstergesi de 88 gibiydi. Şimdi hararet 86 gibi gösteriyor, benzin göstergesi de tam yarımı üstünde değil. O farkları hissettim. Saat ve takvimi ayarladım. Bir de bizim arabanın takviminde 2015 ten sonrası yok. Ben de 2013 e ayarladım yılı.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Tarih saat düzeliyor. Günümüze en yakın tarihe ayarlayıp çıkıp bir daha gireceksiniz o menüye. Tekrar girip ayarlayacaksınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...