İçeriğe Yönlendir

EcoBoost motor problemli mi?

Seçkin Koç

Recommended Posts

Seçkin Koç

Sanayide denk geldiğim usta Ecoboost motor sıkıntılı şeklinde yorum yaptı fakat teknik açıklamaya girmedi. Bu motorun bir sorunu olsa Puma, Fiesta gibi modellerde aktif olarak kullanılmazdı diye düşünüyorum. İlerde EcoBoost motor araç alma düşüncem var. Deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

Ekran Alıntısı.JPG

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İlk nesil ecoboost'lar problemliydi. Sürekli hararet yapmaları yanında, yanma odasında unutulmuş cıvata gördü bu gözler.

• Şaşkın 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Seçkin Koç yazdı:

Sanayide denk geldiğim usta Ecoboost motor sıkıntılı şeklinde yorum yaptı fakat teknik açıklamaya girmedi. Bu motorun bir sorunu olsa Puma, Fiesta gibi modellerde aktif olarak kullanılmazdı diye düşünüyorum. İlerde EcoBoost motor araç alma düşüncem var. Deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

Ekran Alıntısı.JPG

2020 sonrası düzeltildiği, sorunların giderildiği söyleniyor, blok sorunluymuş, araştırmalarımdan bu bilgilere ulaşmıştım.1.0 motor daha az sorunlu bildiğim kadarıyla, 1.6 lar en sorunlu, 1.5ler nispeten daha iyiymiş.Mümkünse 2020 ve sonrası alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bakım hatası, fomoco önlemini almalıydı, kayış argesi de uyumuş

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

genelde psa grubunda  var kayis dokuntusu segmanlardan yaga karisan benzinin sebep oldugu soyleniyor ford ile ilgili tek tuk duydum oda bakimla yanlis yag kullanimiyla alakali olabilecegi soyleniyor ben 5 yildir kullaniyorum 60 bin km yol yaptim deli gibi bastim etanol benzin karisimi ile kullaniyorum hararet hic 90 nin uzerine cikmadi 100 km de 6 literden az yakiyor bence simdilik bir sikintisi yok olursa burdan paylasirim

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)

1.0 lar düzenli ve doğru bakımlıysa harika motorlar. Kompleks yapısı gereği sanayi ustaları klasik düzen alışkanlığından sorunlu düşünüyorlar. İlk çıkan 1.6 larda soğutma suyu hortumu sıkıntısı vardı. 1.5 mondeolarda blok sıkıntısı oldu ama 1.0 için sürpriz bişe ne duydum ne de kullandığım süre boyunca yaşamadım. 

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Seçkin Koç yazdı:

Bu motorun bir sorunu olsa Puma, Fiesta gibi modellerde aktif olarak kullanılmazdı diye düşünüyorum.

Bu düşünce bence yanlış.
Örnek olarak 1.4 benzinli egea'larda yağ yakma sorunu var(ciddi oranda) ama satılıyor bol sayıda.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Yaklasik 5 yil boyunca 1.6 Ecoboost Kuga kullanmistim, bakimlarini düzgün ve orjinal malzemelerle yaptiriyordum, motordan yana hicbir sorun yasamadim. Arac 2014 modeldi, ben 2016'da almistim. Ecoboost'a dair bu tip yorumlari hep duydum, o nedenle sorunsuzdur diyemem, belki de ben sansliydim. Sanirim 2014 civari cikisli olanlarda, sogutma sisteminde bir catlama oluyordu ve sogutma sivisi disari kaciyordu. Cogunu geri cagirip parcalari degistirmislerdi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...