İçeriğe Yönlendir

Qashqai 1.6 Benzin Otomatik Bazen Gaz Yemiyor Vites Değişmiyor

Yusuf Öztürk

Recommended Posts

Yusuf Öztürk

Aracım bazen ilk çalıştığında bazen biraz kullandıktan sonra sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı bazı zamanlarda  yokuşlarda bayılıyor  ya da yokuşta çekse bile yokuştan sonraki düzlükte gaz yemiyor vites atmıyor. yokuşta veya yokuştan sonraki düzlükte araca gaz verdiğim zaman boştaymış gibi tepki veriyo veya 2. vitese geçmiyor .Düz yolda giderken vites geçişlerinde düşüşlerinde gaz yemesinde her hangi bir sorun göremiyorum fakat genellikle yokuşta veya yokuştan sonra bir şeyler oluyor. yokuşta veya yokuştan sonra gaz yemediği zaman ve ya vites atmadığı zaman istop ettikten hemen sonra çalıştırdığımda sorunsuz çalışıyor.Aracın yağı hava filitresi şanzıman yağı ön balatalar yeni değişti. Yakıt temizleyicisi kullandım fayda etmedi. Bu sorun için aracı ekspertize soktum aracın şanzımanında egzozunda motorunda hiç bir sourun çıkmadı. Bir tek aracın hız sabitleme(cruise control) bozuk çıktı; hata kodu (  p1564 ) . Lastiklerin durumu orta dereceden biraz daha kötü.Sizce yaşadığım sorunun sebebi nedir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynısın tıpkısı komşunun başına geldi, gaz kelebeği ne baktırın öncelikle pahalıymış ta

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Öztürk
Çağlar Bayur yazdı:

aynısın tıpkısı komşunun başına geldi, gaz kelebeği ne baktırın öncelikle pahalıymış ta

Ustalara sordğumda her biri farklı bir sebep söylüyor gaz kelebeğini ilk kez sizden duydum baktıracağım.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Çağlar Bayur yazdı:

Nokta atışı yaptın. Aklımdan geçeni yazmışsın. Karışımı bozuyor motor devir cevirse bile tork olmuyor şanzıman vites atamıyor 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ekspertiz de “bize değil ustaya servise götürün” dememiş

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yusuf Öztürk yazdı:

Ustalara sordğumda her biri farklı bir sebep söylüyor gaz kelebeğini ilk kez sizden duydum baktıracağım.

stopaj ödeme derdim olmadığı içindir olabiliyor

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...