İçeriğe Yönlendir

İlginç Vuruntu Sesi 1.4 TDCI

Ömer Günçü

Recommended Posts

Ömer Günçü

Arkadaşlar iyi forumlar. 

Benim motor soğukken (örneğin sabah işe gidip park ettim akşam iş çıkışı çalıştırınca) ilk 1-2 km gidene kadar, gar gar gar gar diye garip bir ses çıkarıyor. 1-2 km gidince kesiliyor.

youtubeda sesi araştırırken bire bir aynı sesi buldum.  Youtube Linki

yorumlarda birçok kişi aynı derttten muzdarip olduğunu söylemiş. Sizce sorun ne kaynaklı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ömer Günçü yazdı:

Arkadaşlar iyi forumlar. 

Benim motor soğukken (örneğin sabah işe gidip park ettim akşam iş çıkışı çalıştırınca) ilk 1-2 km gidene kadar, gar gar gar gar diye garip bir ses çıkarıyor. 1-2 km gidince kesiliyor.

youtubeda sesi araştırırken bire bir aynı sesi buldum.  Youtube Linki

yorumlarda birçok kişi aynı derttten muzdarip olduğunu söylemiş. Sizce sorun ne kaynaklı?

Aynısı duster'ımda oluyordu. Enjektörler sorunlu çıktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Günçü
Sani Gerşon yazdı:

Aynısı duster'ımda oluyordu. Enjektörler sorunlu çıktı.

enjektörde ne problem vardı ağabey, ayrıca böyle binsek sorun olur mu

Çağlar Bayur yazdı:

enjektör gibi

çağlar ağabey, araca böyle binsek problem olur mı peki

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ömer Günçü yazdı:

enjektörde ne problem vardı ağabey, ayrıca böyle binsek sorun olur mu

1'i tamamen tıkalı, 2'si çok tıkalı idi. Tamamı temizlendi ve sorun düzeldi.

Bununla beraber, dizel araç olduğu için, arızalı enjektör piston eritir. Acil baktırmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Ömer Günçü

teşekkürler kıymetli arkadaşlar, göstereceğim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ömer Günçü

arkadaşlar enjektörleri yaptırdım. 4 enjektörün de memesi değişti, 2 sinin gövdesi 1 inin bobini değişti. ses baya azaldı ama hala bazen soğuk motorda bir 15-20 saniye ses kısık da olsa var. bunun nedeni katalizor tıkanıklıgı vs olabilir mi yoksa enjektörü tam yapamadı mı usta sizce

Yorum bağlantısı
Ömer Günçü

teşekkür ederim üstadım. ayrıca bugün fark ettiğim bi olay oldu ki bu olay enjektör revizyonundan önce yoktu;

revizyondan önce 2. viteste giderken ayağımı gazdan çekince araç yavaş yavaş 800 devire düşüp rölantide gaza basmadan kendi kendine gidiyordu, şimdi 2. viteste giderken gazdan çekince 900 devire düşüp hafif kerkinme yapıyor debriyaja basınca 800 devire düşüyor… bu neden olmuş olabilir

Mert Gülkokan yazdı:

çok iyide yapılsa azda olsa kalır bu ses

bence normal

enjetörün markasına göre değişiyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...