İçeriğe Yönlendir

ABS Pompası Sorunu

Fatih Karaa

Recommended Posts

Fatih Karaa

Merhaba arkadaşlar 2003 avensisin ABS beyni arızalandı ama bakmadığım yer kalmadı Ankara'da bulamadım model numarası bosh 265 225 228 aynı model beyin kullanan başka marka model araba varmıdır nereden sorgulayabilirim

Yorum bağlantısı
Murat Azalma

İstanbul Kartal sanayide Toyota çıkmacıları var. çelik oto vs gibi. oralara sorabilirsin. özelden şasi no atarsanız sıfır var mı fiyatı nedir soralım. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sadece toyota değil. Ford ile vw aynı model pompa kullanıyor olabilir ve beyincilerde bulunur. Onlar değiştiriyor zaten. Benim başıma mazda’da geldi. Ford ate üretimi abs’nin pompası bozuldu. Beyincide değiştirdim. Sorun çözüldü. 2020’de 1400 lira vermiştim ama

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sadece toyota değil. Ford ile vw aynı model pompa kullanıyor olabilir ve beyincilerde bulunur. Onlar değiştiriyor zaten. Benim başıma mazda’da geldi. Ford ate üretimi abs’nin pompası bozuldu. Beyincide değiştirdim. Sorun çözüldü. 2020’de 1400 lira vermiştim ama

eskiden abs mi vardı... 7000 tl dir şimdi o en az.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bende bunu düşündüm bunu sorgulayacağım bir yer var mı başka hangi araçta aynısından kullanılmıştır olabilir. Beyincilere gittim hep bu parça arızalı aynısıyla değişmesi lazım diyor başka uyumlu felan olur diyen olmadı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aynı arabada bile farklı abs beyni olabiliyor, biri birine uyan abs beyni ben duymadım olacağı varsa da illa bir köşesini farklı üretip imkansız hale getirirler, ancak öncelik le abs beyin arıza teşhisi %100 doğru yapıldı mı ?

Fatih Karaa yazdı:

Bende bunu düşündüm bunu sorgulayacağım bir yer var mı başka hangi araçta aynısından kullanılmıştır olabilir. Beyincilere gittim hep bu parça arızalı aynısıyla değişmesi lazım diyor başka uyumlu felan olur diyen olmadı. 

üstteki mazda  aracı zaten ford mekaniği ile üretildiği için uyum değil, zaten mazda beyni olmadığı için ford ile çözülmüştür, bende de fiat var, parçaları suzukiden alıyorum ama araç zaten suzuki mekaniği ile üretildi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Karaa yazdı:

hocam pompa dediniz. Abs 3 kısımdan oluşuyor. Beyinci benim pompayı söküp çıkma başka abs pompası takmıştı. Beyin olarak bakarsanız aynısını bulmak zor. Sorgulamak daha da zor. Pompanın tamiri var mı? Onu bilmiyorum. Sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Fatih Karaa

Pompa soketini takınca sürekli bir cızırtı sesi geliyor kontak kapansa bile gitmiyor hız saati göstergesi çalışmıyor ikisinin devresi aynı yerdeymiş dediler gittiğimiz bütün elektronikçiler bu tamir olmaz çıkma bulun dediler. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Fatih Karaa yazdı:

Pompa soketini takınca sürekli bir cızırtı sesi geliyor kontak kapansa bile gitmiyor hız saati göstergesi çalışmıyor ikisinin devresi aynı yerdeymiş dediler gittiğimiz bütün elektronikçiler bu tamir olmaz çıkma bulun dediler. 

bendeki sorun abs beyni veya ara hidrolik kısmında değildi. İçindeki elektrik motoru yani pompa sorunluydu. Arıza kodu onu gösteriyordu. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

abs pompasından hız okuyan bir marka ben hiç duymadım? emin misiniz bu arızadan? abs soketini çıkarınca hız çalışıyor mu?

Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Çağlar Bayur yazdı:

abs pompasından hız okuyan bir marka ben hiç duymadım? emin misiniz bu arızadan? abs soketini çıkarınca hız çalışıyor mu?

Hocam soketi taksakta takmasakta çalışmıyor hız göstergesi, parça kodu yabancı sitelerde arayınca semptomlarda hız göstergesi arızasıda yazıyor. Devir saati çalışıyor o çalışmıyor. İçindeki elektronik aksam bozulmuş diyor gören ustalar. 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Arıza kodu ne veriyor var mı kod? Kontak kapalı iken bile ses geliyorsa bence başka elektriksel sorunlar olmalı detaylı bakılmalı 

Yorum bağlantısı
Fatih Karaa
Ömer Sarıgül yazdı:

Arıza kodu ne veriyor var mı kod? Kontak kapalı iken bile ses geliyorsa bence başka elektriksel sorunlar olmalı detaylı bakılmalı 

Gören kişi sesi duyunca cihaza takmadan bu beyin bozuk değişmesi lazım tamir olmaz diyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Karaa yazdı:

Hocam soketi taksakta takmasakta çalışmıyor hız göstergesi, parça kodu yabancı sitelerde arayınca semptomlarda hız göstergesi arızasıda yazıyor. Devir saati çalışıyor o çalışmıyor. İçindeki elektronik aksam bozulmuş diyor gören ustalar. 

olaiblir de olmayabilir de, lakin abs soketini çıkarınca hız okumama diye bir şey bana biraz saçma geldi, arıza teşhis cihazı ile 4 teker hız ölçümü yapıldı mı mesela? toyotadır hız bilgisini seri halde abs den geçirmiştir onu bilemem ama  güzel bir konyrol edilse iyi olur tek tekerdeki sensör arızası da tüm bu anlatıklrınızı yapabilir

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
Fatih Karaa yazdı:

Gören kişi sesi duyunca cihaza takmadan bu beyin bozuk değişmesi lazım tamir olmaz diyor.

Bu ustalar gerçekten inanılmaz!

Allah aşkına pompadan ne ses gelebilir? İçinde ses yapacak bi elektrik motoru var vızz diye ses yapıyor sürekli mi çalışıyor ki? Öyle olsa motoru kontrol eden röle mosfet vs yanmış takılı kalmış olabilir?

Kod okumak, gerekirse içini açmak bu kadar zor demek ki😁 

Çağlar Bayur yazdı:

olaiblir de olmayabilir de, lakin abs soketini çıkarınca hız okumama diye bir şey bana biraz saçma geldi, arıza teşhis cihazı ile 4 teker hız ölçümü yapıldı mı mesela? toyotadır hız bilgisini seri halde abs den geçirmiştir onu bilemem ama  güzel bir konyrol edilse iyi olur tek tekerdeki sensör arızası da tüm bu anlatıklrınızı yapabilir

Evet abi bir tekerden yanlış bilgi gelse mantıken onunda abs motorunu çalıştırması gerek.👏

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...