İçeriğe Yönlendir

Kaza Sonrası Değişen Parça

Erhan KÜL

Recommended Posts

Erhan KÜL

Herkese merhaba.

Dacia marka bir araca dururken köyde çarptım.Az bi göçük ve çizik olmasına rağmen adam 2 yaşında araç diye değişim istedi.Tramerde olmasın diye cepten para vermeyi kabul ettim.Yetkili serviste 32 bin lira değişim parası verdim.Çıkan kapıyı da yaptırır satarım diye söyledim.Geçen gün babam kapıyı almaya gitmiş fakat sadece kapı sacı varmış.Başka kapının ne döşemesi ne camı ne de iç kısmı İle ilgili hiçbirşey yokmuş.Bende şehir dışındayım araştırmaya başladım.Değişimde önceki kapıyı tamamen almam gerekmez mi? Birde 32 bin lira sadece saç parası mı oluyor? Ben kapı değişecek diye para verince tamamı diye düşünmüştüm.Konu hakkında acil bilgiye ihtiyacım var.Şimdiden teşekkür ederim

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

32binliranın faturası var mı?

Yoksa ortada bir yanlışlık var gibi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Cam, kriko, pandizot gibi parçalar değişmez sağlamsa. Komple sac şeklinde kapı değişir. Astarlı gelir boyanıp montajı yapılır. 
Elden yaptırmayı neden kabul ettiniz? Sigorta böyle zamanlar için var zaten. Değer kaybı oluşuyorsa onu zaten alırdı karşı taraf.  
Geçmiş olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL
Mustafa Arıkan yazdı:

Cam, kriko, pandizot gibi parçalar değişmez sağlamsa. Komple sac şeklinde kapı değişir. Astarlı gelir boyanıp montajı yapılır. 
Elden yaptırmayı neden kabul ettiniz? Sigorta böyle zamanlar için var zaten. Değer kaybı oluşuyorsa onu zaten alırdı karşı taraf.  
Geçmiş olsun.

Şöyle söylim köy yerinde pat pat motoru İle çarptık tanış olduğu için haklı görüp nasıl isterse öyle yaptırdık.Bilgi için teşekkür ederim.Peki dacia duster için sadece kapı sacı için mi 32 bin lira vermiş olduk? Dediğiniz gibi kapı gelecek boşanacak denildi.O zaman sadece kapı sacı geldi doğru mu?

Oğuzkan Erışık yazdı:

32binliranın faturası var mı?

Yoksa ortada bir yanlışlık var gibi

Tanış olduğu için git değiştir dedik kart çekmişti gördüm ve bende hesabına havale ettim ama şimdi bir kapı sacı 32 bin liraysa bana pek inandırıc gelmedi yetkili servise gitmeyi oradan araştırmayı da düşünüyorum artık.Malesef il dışındayım biraz zaman geçecek

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Geçmiş olsun. Bence bir yanlışlık var. Siz servisle mi görüştünüz direkt 32 bin onlara verdiniz yoksa kaza yaptığınız kişiye mi? Şimdi sac da ise ezik kasada yoksa sadece dışarıdan bizim gördüğümüz sac değişiyor ama 32 bin tutar mı bilemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Günümüz ortamında fiyat olgusunu yitirmiş durumdayız. 
Yanlış veya doğru demek zor.  Araştırın mutlaka 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İsa Acar

İl dışında ve gelemiyorsanız, bir arkadaşınızı yönlendirin, o araştırsın bence. Araya zaman girmesin, 32 bin TL. az para değil. Ya da il dışındaki farklı bir servisten fiyat sorsanız? :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bilgi vermeyebilirler 

Sonuçta KVKK nın en sert uygulandığı ülkelerden biriyiz.
Ben müşterimin hasar detayını göremiyorum. O derece  

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL
Arif Aykın yazdı:

Geçmiş olsun. Bence bir yanlışlık var. Siz servisle mi görüştünüz direkt 32 bin onlara verdiniz yoksa kaza yaptığınız kişiye mi? Şimdi sac da ise ezik kasada yoksa sadece dışarıdan bizim gördüğümüz sac değişiyor ama 32 bin tutar mı bilemedim.

Köy yerinde olduğumuz için siz yaptırın biz öderiz dedim. Yaptığı ödemeyi gördüm bende kişiye havale ettim.Ama çıkan ve teslim edilenin sadece sac olduğunu görünce bu işi araştırmaya karar verdim.Dacia kapı sacı 32 binse Avrupa araçlar en az 100 bin demek ki.Bunda işçilik falan çıkmamda kapı sacı 25 bine denk geliyor yine fazla gibi.Gerçi piyasa bi garip kimseyede güven olmadığından böyle soru işaretleri oluyor

İsa Acar yazdı:

İl dışında ve gelemiyorsanız, bir arkadaşınızı yönlendirin, o araştırsın bence. Araya zaman girmesin, 32 bin TL. az para değil. Ya da il dışındaki farklı bir servisten fiyat sorsanız? :unsure2:

Servisi arayınca araç şase numarasını istiyorlar ki ona göre fiyat söyleyebiliriz diyorlar.En mantıklısı birini servise yönlendirip yüzyüze görüştürmek olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Faturasıni isteyin gider göstericez biz de o faturayi diyin araç sahibine,

Servis faturalı iş yaptı sonuçta.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

32 bin liraya komple dolu kapı çıkma olarak alınırdı belki. Çıkma piyasasında da dolu kapı boş kapı olayı vardır. Boş kapıda cam kilit kapı döşemesi falan olmaz..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

https://www.akbayrenault.com/urun/duster-sag-on-kapi-2018-gt-801002450r

12bin kapı

fiyat doğru ise , camı 1500 olsa , boyaması , içinde arızalı malzeme varsa onlar değişse , maksimum 20 tutar gibi geldi bana. Güncel fiyata tekrar bakmak lazım. 

burada da arka kapı var çıkma. fikir verir fiyat. 

https://www.renaultcikma.net/dacia-duster-2017-model-ve-sonrasi-sol-arka-kapi-beyaz-renkte-hatasiz-boyasiz-cikma-orjinal,9306.html

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...