İçeriğe Yönlendir

Far İçindeki Toz Nasıl Temizlenir

Umut Salman

Recommended Posts

Umut Salman

Merhaba, aracımın önceki sahipleri led ampul takmışlar ve farın arkasındaki kapakçıkları kesmişler. Kapakçıklar tam kapanmadığı için farın içine toz girmiş. Far çok mat duruyor. Farı açtırıp içini temizletmek çok sağlıklı bir yöntem değilmiş bildiğim kadarıyla. Herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Toz yeni ise, pişmemişse, hava ile temizlenir. 

Far sağlıklı ise içindeki elektronik kısımlar çıkarılarak kimyasal kullanmadan yıkanıp kurutulabilir.

Toz pişmiş ve oturmuş ise, açılarak temizlenir..

Far açılabilen bir far ise, ki bazı farları açmak imkansıza yakın zorluktadır. Açıp temizleyip kapatmak en temizidir. Açılabilen bir farı uzman birinin açıp temizleyip kapatmasının her hangi bir zararı olmaz. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Aracımda kronik sorun olan "park ampulünün  is bırakması" sorunu vardı. 2 mıknatıs , bez parçası ve ip yardımıyla temizledim. Far içine salacağımız mıknatısı bez ile sardım. İp bağladım. Far dışındaki mıknatısı kaydıra kaydıra temizledim.  Tozlar temizlenebilecek bir yerdeyse bu yöntemi kullanabilirsiniz. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Fırat Önal yazdı:

Aracımda kronik sorun olan "park ampulünün  is bırakması" sorunu vardı. 2 mıknatıs , bez parçası ve ip yardımıyla temizledim. Far içine salacağımız mıknatısı bez ile sardım. İp bağladım. Far dışındaki mıknatısı kaydıra kaydıra temizledim.  Tozlar temizlenebilecek bir yerdeyse bu yöntemi kullanabilirsiniz. 

Aynı yöntemle eski arabamın farını temizlemiştim. Sinyalin yanısıtıcına ip sıkıştı ve geri çıkarana kadar ecel terleri dökmüştüm :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Kendiniz sökerseniz yansıtıcıya ıslak yada nemli bez falan vurmayın. Kuru bir mikrofiber bez ile hafifçe silin. Yansıtıcı yıpranmış ise bez soyuyor kaplamayı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Salman

Mıknatıs ile temizleme işlemi yaptım. Fakat benim aracımın önceki sahipleri far kapağı takmamış o yüzden farın tüm iç yüzeyi tozlanmış. Ben mıknatısla sadece iç camını temizleyebildim. Çok az fark oldu bu nedenle. Farı açtırmaktan başka çözüm yok o zaman.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...