İçeriğe Yönlendir

Jeep Liberty 3.7 Hakkında

Temel Akyürek

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Temel Akyürek yazdı:

Araç benzinde giderken ses sistemi kapalı olsa dahi hafif bir çıtırtı geliyor.

teybi orjinal mi? hoparlöeler?

Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
Çağlar Bayur yazdı:

teybi orjinal mi? hoparlöeler?

Hepsi orijinalken parazit sesi geliyordu. Double ekran ve 4 kapı hoperlör taktırdım fakat ses devam etti. Elektrik ve mekanik ustaları gaz sistemi kablolarından kaynaklı dedi. Gazcıya gittiğimde bütün kabloları topladı ve boşta olanları doldurdu. Hatta yanımda şasiye değdirdi ses çıkarttırdı. Bundan oluyor dedi. Düzelttim olamz artık dedi ama yine başladı çıtırtılar. Bu nedenle daha işinin ehli bir gazcı arıyorum. Tabi ki gaz sisteminden kaynaklı olmayabilir. Yanlış yönlendirilmişte olabiliriz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Temel Akyürek yazdı:

Hepsi orijinalken parazit sesi geliyordu. Double ekran ve 4 kapı hoperlör taktırdım fakat ses devam etti.

teyp kapalı iken ses gelmesi her türlü anormal bir durum göstergesidir, bu araca özel ön kapılarda aktif crosover var , tüm araca oradan dağılıyor tesisat) orayı bilmeden kurcalamışlar ise (eskiden orjinal de varken) o zaman her tür garip sesler çıkıyor olaiblir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

sağ arka koltuk altındamı biyerde anfisi vardı duruyormu yerinde ?

birinin anfisine bi ustta akıllı vida atmış bilmeden böyle bir şikayeti vardı kontrol edin derim :D

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bunlarda amfi yok koltuk altinda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şeroki de var o, bizon aktif crossover, anfi teybin içinde ne varsa

Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
Doğan Arşiray yazdı:

bunlarda amfi yok koltuk altinda

Koltuk altlarında birşey yok. Birkaç usta ile görüştüm. Kablo tesisatlarından dolayı parazit olabilir dedi. Parazit giderici takılacak. Gitmesse komple araç tesisatına sonradan eklenen kablolar tek tek kontrol edilecek. 

Motor ışığı konusu hala ? olarak kaldı. Gaz sisteminden dolayı ışık yakan araçlarda var, yakmayan araçlar da. Bakacağız ona da. Sonuçları bildiririm.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Temel Akyürek yazdı:

Koltuk altlarında birşey yok. Birkaç usta ile görüştüm. Kablo tesisatlarından dolayı parazit olabilir dedi. Parazit giderici takılacak. Gitmesse komple araç tesisatına sonradan eklenen kablolar tek tek kontrol edilecek. 

Motor ışığı konusu hala ? olarak kaldı. Gaz sisteminden dolayı ışık yakan araçlarda var, yakmayan araçlar da. Bakacağız ona da. Sonuçları bildiririm.

arıza olarak ne gösteriyor o önemli. lovato sistem vardı benim eski arabamda. arıza mevcut değildi sistemdi. ilk aldığımda yanıyordu ve stop ediyordu bazen. TPS bozuktu değiştirdim. arıza kaydı olarak da oksijen sensörü ve misfire gösteriyordu kaldı ki bunlar çok alakasız şeyler.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Temel Akyürek yazdı:

Ben de 3.7 aracımı en az 130.000 km lpg ile kullandım, arıza ışığım hiç yanmadı. BRC idi benim kit. 

Yorum bağlantısı
Temel Akyürek
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

arıza olarak ne gösteriyor o önemli. lovato sistem vardı benim eski arabamda. arıza mevcut değildi sistemdi. ilk aldığımda yanıyordu ve stop ediyordu bazen. TPS bozuktu değiştirdim. arıza kaydı olarak da oksijen sensörü ve misfire gösteriyordu kaldı ki bunlar çok alakasız şeyler.

Katalizör ve oksijen sensörü arızaları vardı ekranda. Hepsi değişti. Şimdiki arıza kaydını bilmiyorum henüz cihaza bağlamadık. Ama zengin fakir yakıttan olabilir diye tahmin ediyorum. Çünkü gaz sisteminden kaynaklı demişlerdi. Üzerine gaz ayarı yapıldı. Ama birkaç km sonra tekrar yandı ışık.

tarihinde Temel Akyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

arızayı silip 1  2 depo benzinde binin yanacakmı acaba ?

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...