İçeriğe Yönlendir

Gezip Hayran Kaldığım Ülke Küba…!

Cemile Kelle

Recommended Posts

Cemile Kelle

Kuba_Icisleri_Bakanligi.jpg

2014 senesiydi işçi bayramı kutlamak için Küba’ya gitmiştim tek kelime ile muhteşemdi. Dayanamadım 2. defa da 2016’gittim.

İnsanları çok samimi ve içtendi araçları bize göre eski ama muhteşem modifiyeliydi ve herkes halinden memnundu.

İlk gittiğimde Havana son gitiğimde de havana gerçekten işçi bayramını orada kutlamamınızı dilerim ve göz alabidiğice mavi ve yeşildi. Tam yaşanacak ülke.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Serkan Toker yazdı:

Ernesto reyiz.. 

bizim çalışan işçiler işi bizden öğrenince hemen kendi işini kurmak için patron olmaya bakıyor. dükkan açıyor sonra batıyor. o nedenle prensipte bayram olarak kutlanmasına karşıyım. röpteşambrım ve elimde zeytinli martinim ile kısa ve tehdikar kahkahalar eşliğinde yazdım.  geçen otoparkta işçiler son aldığım british racing green continental GT ye bakıyorlar oo kadran 280 miş filan diyorlardı. kulak misafiri oldum sonra dayanamadım. dedimki, arkadaşlar ne güzel araba değilmi, işte bu pahalı araba yıllara sari, sebat edip geceli gündüzlü bir firmaya gönül vermiş olmanın, çok çalışıp, bazen karşlılık beklemeden aileden ödün vermiş olmanın sonucu. işte siz bu şekilde sıkı çalışırsanız belki bir tane daha alabilirim.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Doğan Arşiray yazdı:

bizim çalışan işçiler işi bizden öğrenince hemen kendi işini kurmak için patron olmaya bakıyor. dükkan açıyor sonra batıyor. o nedenle prensipte bayram olarak kutlanmasına karşıyım. röpteşambrım ve elimde zeytinli martinim ile kısa ve tehdikar kahkahalar eşliğinde yazdım.  geçen otoparkta işçiler son aldığım british racing green continental GT ye bakıyorlar oo kadran 280 miş filan diyorlardı. kulak misafiri oldum sonra dayanamadım. dedimki, arkadaşlar ne güzel araba değilmi, işte bu pahalı araba yıllara sari, sebat edip geceli gündüzlü bir firmaya gönül vermiş olmanın, çok çalışıp, bazen karşlılık beklemeden aileden ödün vermiş olmanın sonucu. işte siz bu şekilde sıkı çalışırsanız belki bir tane daha alabilirim.

Büyük konuşma bence, Yaşar usta gelir duman eder ortalığı, ben mi büyüğüm sen mi diye soruyor insan cevap veremiyor çok zor bir durum..

bak-beyim-sana-iki-cift-lafim-var-yasar-

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

yaşar ne yaşar ne yaşamaz diye roman vardı

Bir de kiraz çiçek açıyor du....

Kahrolsun kapitalizm ve onun işbirlikçi emperyalist gucleri....

Ve bilmemne bilmemne Continental GT si olan emek sömürücü takım....🔥

Serkan Toker yazdı:

Büyük konuşma bence, Yaşar usta gelir duman eder ortalığı, ben mi büyüğüm sen mi diye soruyor insan cevap veremiyor çok zor bir durum..

bak-beyim-sana-iki-cift-lafim-var-yasar-

Kırmızı nokta neden bunda la gardaşım 

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ertan Çabuk yazdı:

Bir de kiraz çiçek açıyor du....

Kahrolsun kapitalizm ve onun işbirlikçi emperyalist gucleri....

Ve bilmemne bilmemne Continental GT si olan emek sömürücü takım....🔥

Makinayı çekecek ama gururuna yediremiyor gardaşım, orayı kapatmışlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ertan Çabuk yazdı:

logo lem o , gözlğünü tak bak

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

yaşar ne yaşar ne yaşamaz diye roman vardı

tv izliyoruz kitap bize göre değil.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Çağlar Bayur yazdı:

logo lem o , gözlğünü tak bak

Gözlüğü değişme vakti gelmiş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Kübalılar işçi bayramını evde kutlamışlar galiba. Yada siz hayal aleminde yaşıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ

Sefaletin ülkesi Küba meğer ne güzelmiş(!) ☺️☺️☺️

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...