İçeriğe Yönlendir

Dijital Hararet Göstergesi

Süleyman Can

Recommended Posts

Süleyman Can
(düzenlendi)

Araçta iki farklı NORM yazan hararet gösterge modu var. Bunların birbirinden farkı nedir? Biri çizgisiz normal diğeri ince çizgili. Her ikisinde de fan açma her zaman olmuyor. 

20231002_184620.jpg.ce7134656aad59a0101f377d09131b2c.jpg        20230914_194551.jpg.c1684e4ae268df2586295e49431763b3.jpg

Üstteki net çıkmamış yazılar aynı, ince çizgi var diğerinden farklı olarak.

tarihinde Süleyman Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İki farklı gösterge yok. Aracın hararet derecesini gösteriyor o. Yükseldikçe, motor ısınıyor.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Sani Gerşon yazdı:

İki farklı gösterge yok. Aracın hararet derecesini gösteriyor o. Yükseldikçe, motor ısınıyor.

İki farklıdan kastım hararet ışıkları :biggrin: Yükseldikçe motor ısınıyor da neden iki farklı şekilde gösteriyor? Soğukken tek diş var. Isınınca bi yarım modu bi de yarım + ince çizgi modu var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Süleyman Can yazdı:

İki farklıdan kastım hararet ışıkları :biggrin: Yükseldikçe motor ısınıyor da neden iki farklı şekilde gösteriyor? Soğukken tek diş var. Isınınca bi yarım modu bi de yarım + ince çizgi modu var.

OBD ile bakmak lazım. Belki 89'da ince çizgisiz, 90'da ince çizgilidir. 90-89 arasında gidince çizgi gidip geliyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hasassça göstrebilmek içindir kalın tek siyah olsa bekler bekler çat diye tek kalın siyahı gösteriri ise hoş olmazdı. inceden inceden yükseliyor mu diye grebilmeyi sağlar, zamane göstreglerinde bu da yok zaten artık

Yorum bağlantısı
Süleyman Can
Çağlar Bayur yazdı:

hasassça göstrebilmek içindir kalın tek siyah olsa bekler bekler çat diye tek kalın siyahı gösteriri ise hoş olmazdı. inceden inceden yükseliyor mu diye grebilmeyi sağlar, zamane göstreglerinde bu da yok zaten artık

Her ikisine de normal diyor ekran. Yarım + ince çizgi olduğunda tribe girmeye gerek yok o zaman? Keşke ibreli gösterge olsa, onunla takip etmek daha kolay. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

normal bölümünü bunca geniş yapmak iyi olmadı zaten artık zamane ibreleri sanal olarak sabit duruyor, tam olarak anlık sıcaklığı göstermezler göstermesinler de ben yağ sıcaklık ve basıncını görmeyi tercih ederdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Bende üsteki çizgi gider gelirdi :D 

Aracı sıkıştırınca gelir sakin olunca düşerdi. 

Yazın sürekli vardı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kalın çizgi 60-90 derece arası sonraki ince çizgi belki 5 derecelik farkları gösteriyor olabilir. Ben Fiestam varken öyle yorumlardım. Silecek fasıla zaman ayarını yapabiliyorsan sıkıntı yok.. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...