İçeriğe Yönlendir

W219 CLS Jant Bulamıyoruz

Cihan Tasdemir

Recommended Posts

Cihan Tasdemir
Merhaba Sevgili forum ailesi,

Öncelikle araç kodunu başlayıp, soruna sizlerle çözüm bulmak istiyorum

CLS 320 CDI 165kw dizel 2005 

Aracın jantı çok kötü durumda, bazı yanlış işlemler meydana geldi. Bu sebepten dolayı jantı değiştirmek istiyoruz, Tam 2 kere tornaya girdi ama olmuyor.

Ölçüleri; 8.5Jx17 ET28. 245/45R17. 
66.6 mm 
5x112

2. elde yine aynı sorun olucaktır diye girmek istemiyorum, temiz de denk gelmiyor zaten

Fakat buna benzer nasıl bulabilirim büyük bir soru işareti, hangisi uyar ? Usta üstünde bakmam lazım diyor ayar gerek, ama replika olsun istemiyorum

Belarus ve Polonya arası gidip geliyoruz o yüzden Türkiye ye bozuk jantlarda gitmek istemiyorum, ön takımı da bozucak belki sonra

Değerli tecrübelerinizi bekliyorum
Saygılar sunarım

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Görsel yok mu.  Nasıl bir jant bu ? 

Jantdan hiç anlamadığım için ne gerekli inanın bilmiyorum, görseli hemen paylaşıyorum

birde arka jantlarında rear axle only yazısı var jantin içinde, önde yok, bu jantları nerden nasıl bulucaz hiç bilmiyorum, bilen varsa ayarsız cuk oturan, lütfen yazsın 

EC0B44C8-77ED-459C-AD3E-5C9CCA571B64.jpeg

tarihinde Cihan Tasdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tam ofset vs ile aramak lazım maslakta bı işi yapan yerler var. Gerekirse çemberi söküp yeniliyorlar göbek sağlamsa ama tuzlu 

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tam ofset vs ile aramak lazım maslakta bı işi yapan yerler var. Gerekirse çemberi söküp yeniliyorlar göbek sağlamsa ama tuzlu 

Gidemiyorum ki abi, gidebilsem hiç uğraşmıycam, jant ne garip bi şeymiş yeni öğrendik 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

8.5Jx17 ET18 (P/N B66474262 - A2194010702)  

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir

Aynen budur, ama maalesef bulamıyoruz :/ 

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Takım başka jant bakın 

Abi bi site var, wheel size diye, 17 yerine 18 de baktım, her şey tutuyor bu seferde et tutmuyor yada mm si tutmuyor, 

yada var ama replika, başka bir fırma yapmış 

bu tür sorunlarda nasıl bir yol izleniyor acaba ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

W221 kodlu jantlar bı ihtimal uyabilir CLS den çok bulunur s kasa çıkması 

S in et si daha yüksek çıktı baktım da olmaz 

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Abi peki ben başka bir jant alsam, atıyorum, 18 inç 8.5j ama ofset 28 değilde 30 yada 35 , ona uygun da bir bijon alsam, konfor nasıl olur ? Konfordan ziyade güvenlik nasıl olur ? 

yani hangi değerleri değiştirerek orijinale fazla zarar vermem güvenle gider bu araba ?

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Temmuzda İstanbul'da iken letgodan baktım lastikler üzerinde orjinal jantlar 6000-10000 TL  arası idi. Letgoyu incele

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Facebook sitelerinde mercedes gruplarında orjinal jantlar çok denk gelir . 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

birsürü orijinal mercedes jantı var sahibinden de. illaki vardı. fiyatlar 4500 ile 12000 tl arası 17 jantların. 8.5 inç genişlik olmasaydı daha ucuza bulunurdu. o yüzden C yada E nin amg paketlerinin jantlarına bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Yurtdisinda yadiyorsaniz bu jantlari bulmak bukadar zor olmamali , bulgaristana gitme durumu olur ise bulma konusunda yardimci olabilirim

Yorum bağlantısı
Cihan Tasdemir
Doğan Arşiray yazdı:

birsürü orijinal mercedes jantı var sahibinden de. illaki vardı. fiyatlar 4500 ile 12000 tl arası 17 jantların. 8.5 inç genişlik olmasaydı daha ucuza bulunurdu. o yüzden C yada E nin amg paketlerinin jantlarına bakmak lazım.

Sezgin Yılmaz yazdı:

Yurtdisinda yadiyorsaniz bu jantlari bulmak bukadar zor olmamali , bulgaristana gitme durumu olur ise bulma konusunda yardimci olabilirim

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Et değeri saçma ondan CLS jantı olmalı. Et18  yerine Max et28 felan bişi olur sanırım hesaplamak lazım 

Surdaki jantlara bakıp benzer bişi alınabilir

https://www.alloywheelsdirect.net/mercedes_alloy_wheels/cls_class_c219_alloys

Abi bu jant mevzusu tam olarak neden böyle ? Yani lastiğin ebatlarını yazıyoruz ve alıyoruz, bu jantı tasarlarken ömürlük mü hesaplamışlar ? Değerleri giriyorum ama çıkmıyor, hatta inc 18 olsun, yok o da olmuyor, çok gıcık bir şey ya, 

bu arada 2 kere tornaya girdi, ve ben 2. El riskini almak istemiyorum doğrusu, kesinlikle sıfır alıcam inş

ama hangisi risksiz, en sağlam olur, spacersiz falan,  sıfır bilgim ile araştırıyorum, umarım bir tane uydurucaz 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Vesile ile bilgi paylaşmış olayım. CLS sonunda S olmasına bakmayın, E sınıfının alt yapısını kullanır, yani w211 nin jantlarına bakın. Dikkat ederseniz ön gögüse o kısımda E sınıfının benzeridir. 

W218 olsaydı w212 nin bakmak lazım. 

S sınıfının dengi CL oluyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...