İçeriğe Yönlendir

Farklı Şehirde Aracıma Yazılan Trafik Cezası

Murat Ekinci
Çözüme git Murat Ekinci tarafından,

Recommended Posts

Murat Ekinci

Dün akşam  E-devlet e trafik ceza mesajı geldi içeriğe baktığımda İstanbul Bağcılar da 62. maddeden ceza yazılmış aracıma lakin ben Kayseri'de ikamet ediyorum.Bu yanlışlığı düzeltmek için nasıl bir yol izlemem gerekli başına gelen arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bize de Yurt dışındaki minibüse park cezası gelmişti. Ödemiştik :D 

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ceza detayında fotoğraf görünüyor mu 

Fotoğraf yok maalesef 

Fatih Evcin yazdı:

Bize de Yurt dışındaki minibüse park cezası gelmişti. Ödemiştik :D 

ben ödememek için elimden geleni yaparım.

Madde 62 – Yerleşim birimleri içindeki karayolunda, bir trafik işaretiyle izin verilmedikçe ve yükleme, boşaltma, indirme, bindirme, arızalanma gibi zorunlu nedenler dışında kamyon, otobüs ve bunların katarları, lastik tekerlekli traktörler ile her türlü iş makinelerinin park edilmesi yasaktır. Benim araç otomobil bu statüde değil muhtemelen plakayı giren memur harf yada rakam hatası yaptı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Ekinci yazdı:

Fotoğraf yok maalesef 

Olmadığı daha iyi.. Dava açın iptal edilir. 

Gerekçesini de yazarsınız. 

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Mehmet Ozyurek yazdı:

Olmadığı daha iyi.. Dava açın iptal edilir. 

Gerekçesini de yazarsınız. 

Dava açmadan önce cezayı ödemem gerekir mi 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Ekinci yazdı:

Dava açmadan önce cezayı ödemem gerekir mi 

Ödeyebilirsiniz. Öderseniz sonrasında vergi alacağı olarak hesabınızda durur. Ödemezseniz ve dava reddedilirse faizi ile ödersiniz.

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Sani Gerşon yazdı:

Ödeyebilirsiniz. Öderseniz sonrasında vergi alacağı olarak hesabınızda durur. Ödemezseniz ve dava reddedilirse faizi ile ödersiniz.

Anladım, ama dava reddinin olma ihtimali bana göre sıfır, aracım ceza yazılan şehirde değil.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat Ekinci yazdı:

Anladım, ama dava reddinin olma ihtimali bana göre sıfır, aracım ceza yazılan şehirde değil.

Nasıl kanıtlayacaksınız bunu? Mesela aynı gün bir hgs var mı? Ya da otopark fişi, görüntüsü vs?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Nasıl kanıtlayacaksınız bunu? Mesela aynı gün bir hgs var mı? Ya da otopark fişi, görüntüsü vs?

bende ceza yazanın kanıtı olmak zorunda. Yani kişi “ben orada değildim” dediği zaman, orada olduğunu iddia edip ceza yazan kanıtlamak zorunda. 

cep telefonu kaydı, şehirdeki mobeseler falan. Kayıt isterse çokça bulunur. 

düzgün bir dilekçe ile uyaptan itiraz yapılıyor. Ben radar’a karşı dava açmıştım. Kaybetmiştim ama dava görülmüştü. Haksızdım :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Komşumun çalınan aracı bir trafik cezasına yapılan itiraz ile bulunmuştu. 

Muhtemelen aracınızın aynısı sahte plaka ile istanbulda dolaşıyor. Cezsyı ödeyip ödememek basit bu işin yanında. Savcılığa mutlaka suç duyurusunda bulunan yarın o arsç bir trafik kazası veya terör saldırısında kullanılırsa Allah muhafaza....

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Cezayı yazan birime telefonla ulaşıp durumu izah edin, yazım hatası vs ise iptal edebiliyorlar, aksi halde dava açmak gerekecektir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

cep telefonu kaydı, şehirdeki mobeseler falan. Kayıt isterse çokça bulunur. 

nasıl bir iyiniyettir bu ağlıyorum teşkilat emrinde buyur kaven nasıl olsun

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu
Cem Işık yazdı:

Cezayı yazan birime telefonla ulaşıp durumu izah edin, yazım hatası vs ise iptal edebiliyorlar, aksi halde dava açmak gerekecektir

Cem beye katılıyorum. Benzeri başımıza geldi. Bizi önce cezanın iptali için sulh hukuka yönlendirdi memurlar. Ancak tecrübeli bir polis bunun bir harf hatası olacağını söyledi. Cezayı yazan birime ulaştık. Durum incelendi. Bizim ceza iptal oldu. Ceza diğer tarafa yeniden yazıldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Metin Uzunoğlu yazdı:

Komşumun çalınan aracı bir trafik cezasına yapılan itiraz ile bulunmuştu. 

Muhtemelen aracınızın aynısı sahte plaka ile istanbulda dolaşıyor. Cezsyı ödeyip ödememek basit bu işin yanında. Savcılığa mutlaka suç duyurusunda bulunan yarın o arsç bir trafik kazası veya terör saldırısında kullanılırsa Allah muhafaza....

Aynen bu benimde aklıma geldi o yüzden gerekli yerlere şikayette bulunacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Alper Tuğlu yazdı:

Cem beye katılıyorum. Benzeri başımıza geldi. Bizi önce cezanın iptali için sulh hukuka yönlendirdi memurlar. Ancak tecrübeli bir polis bunun bir harf hatası olacağını söyledi. Cezayı yazan birime ulaştık. Durum incelendi. Bizim ceza iptal oldu. Ceza diğer tarafa yeniden yazıldı.

Muhtemel yazım hatası olmuş , SULH CEZA olacak, düzeltmiş olayım, görevli mahkemeyi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Aracınızın o gün Kayseri'de olduğunu kanıtlamak önceliğiniz olsun. Apartman, dükkan vs kamera kaydı. Kanıt mutlak delil. 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Murat Ekinci

Arkadaşlar problemi forumumuz da bulunan değerli arkadaşımın yönlendirmesiyle çözüme ulaştırdım.Başına gelebilecek arkadaşlar için anlatıyorum cezanın yazıldığı İlçe Emniyet Trafik Şube ile iletişime geçtim durumu anlattım sağ olsunlar onlarda ilgilendi plakamı almışlardı bir kaç saat sonra aradılar ve inceleme sonucu harf hatası yapıldığını yanlışlığın düzeltiğini 1 hafta içerisinde cezanın düşeceğini tarafıma ilettiler.İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

• Beğen 8
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Geçmiş olsun. Biz de bu vesileyle başımıza böyle bir şey gelince ne yapacağımızı öğrenmiş olduk. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...