İçeriğe Yönlendir

Google Yorumunun Görünmemesi

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Google'da bir işletmeye yorum yaptım. 1 yıldız verip olumsuz bir değerlendirmede bulundum. Bu yorumun 2-3 gün sonra görünmediğini fark ettim. Kendi Google hesabımın açık olduğu tarayıcıdan işletmenin yorumlarına bakınca yorumum görünüyor. Ama başka bir tarayıcıdan/hesaptan/bilgisayardan bakınca o yorum yok. Görünmüyor. Benden başka kimse o yorumu görmüyor. Neyse ben yorumumu silip yeniden yazıyorum. Bakıyorum 2-3 gün yine herkes tarafından görülebiliyor. 2-3 gün sonra bi bakıyorum yorum yine kaybolmuş, benden başkası göremiyor.

Bu nasıl mümkün olabiliyor? Yani yorumum silinmiyor ben görüyorum ama benden başkası göremiyor? Bunu işletme mi yapıyor böyle? Bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hiç bir işletme Google yorumları düzenleyemez. Şirketim ve bir çok müşterimizin işletmlerini Google'da yönetiyorum ve hem yorum düzenleyemiyorum hem de fotoğraf silemiyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Onay süresi vardır belki. 
Her yorumcunun her yorumunu kaydediyor mu google. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Isletmeler kendileri silemeseler bile, Google'a yorum kaldirilmasi icin talepte bulunabiliyorlar. Yorumu isaretleyip, uygunsuz oldugunu bildirmeleri yeterli. Sonrasinda Google yorumun politikalari ile ne kadar uygun olup olmadigini kontrol ediyor ve duruma göre silebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Sani Gerşon yazdı:

Hiç bir işletme Google yorumları düzenleyemez. Şirketim ve bir çok müşterimizin işletmlerini Google'da yönetiyorum ve hem yorum düzenleyemiyorum hem de fotoğraf silemiyorum.

Doğrudur. Peki bu bahsettiğim olay neyle açıklanabilir? Mesela fark ettim bazı yorumlar hep aynı. Yüksek puan verilen yorumlarda kelimesi kelimesine kopyala yapıştır yapılmış. Belli ki işletmenin müdahalesi var. Ama yorumu gizleyemiyorsa, bu yorumun görünmemesinin sebebi ne olabilir?

Mustafa Yenigün yazdı:

Isletmeler kendileri silemeseler bile, Google'a yorum kaldirilmasi icin talepte bulunabiliyorlar. Yorumu isaretleyip, uygunsuz oldugunu bildirmeleri yeterli. Sonrasinda Google yorumun politikalari ile ne kadar uygun olup olmadigini kontrol ediyor ve duruma göre silebiliyor.

Ama silinse ben de göremem diye düşünüyorum. Ben görüyorum yorumumu. Resmen "silersek yeniden yorum yazar, gizleyelim ki yorum sahibi yorumunu görmeye devam etsin, başkaları göremesin" diye düşünülmüş gibi.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Onay süresi vardır belki. 
Her yorumcunun her yorumunu kaydediyor mu google. 

Bildiğim kadarıyla onay süreci yok. Hemen yayınlanıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Google'in silme islemi mi yoksa gizleme islemi mi yaptigini tam olarak bilmiyorum. Ancak ilk islemden sonra ayni yorumu tekrar tekrar göndermeye devam ediyorsaniz, bu durumda da spam yorum filtresine takilip otomatik olarak silinecek ya da gizlenecektir.

Bu arada uygulanan söyle bir taktik de var. Isletme yorumunuzu kaldiramayinca, siralamada alt siralara gitsin ve dikkat cekmesin diye, eger dediginiz gibi kendi yarattigi sahte hesaplarindan yorumlar yaptirmissa, bu yorumlari güncelleyerek sizin yorumunuzu cok altlara gönderebilir. Yani aslinda yorumunuz silinmemistir, sadece altlarda kalmistir.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Mustafa Yenigün yazdı:

Google'in silme islemi mi yoksa gizleme islemi mi yaptigini tam olarak bilmiyorum. Ancak ilk islemden sonra ayni yorumu tekrar tekrar göndermeye devam ediyorsaniz, bu durumda da spam yorum filtresine takilip otomatik olarak silinecek ya da gizlenecektir.

İkinci kez yorum yapmaya izin vermiyor zaten. Bi önceki yorumu silip, tekrar yapıyorum.

Buraya yazmadan önce Google'da araştırmak aklıma gelmemişti :D ah şu hazıra konma sevgim...

Şimdi biraz araştırdım. Meğer aynı sorun 1-2 yıldır herkeste varmış ve Google kaynaklı bir problemmiş. Google'a yorumun ekran görüntüsünü atıp herkese görünür şekilde yayınlanmasını sağlamışlar. Sorun giderilene kadar şimdilik böyle çözüyormuş Google yetkilileri.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kendisel sorunsalını 1-2 uıldır çözemeyen dünya devi gagıl......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

aynı durumu ben de yaşadım.. Sakarya Ekin Oto için yağdırdım birkaç gün göründü sonra görünmedi aynı dediğiniz gibi ben bakınca görüyorum ama başka hesaptan bakınca görünmüyor. Çokta üzerinde düşmedim ama böyle bir durum var evet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Yorumlar > En Yeni

Offline olup en yeniyi tıklayınca görünmüyor mu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sanala fazla güvenmemeli zaten,

merhum elizabeth i bile masaya çıakrtıp dans ettiren bize neler yapmaz

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Nihat Palolu yazdı:

Yorumlar > En Yeni

Offline olup en yeniyi tıklayınca görünmüyor mu?

Görünmüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...