İçeriğe Yönlendir

Gizli Özellik Açtırmak Araca Zarar Verirmi?

Ufuk Kılınçarslan

Recommended Posts

Ufuk Kılınçarslan

Herkese tekrardan merhaba,5 yıl aradan sonra geçen ay 2020 model focus titanium paket araç satın aldım aracı çok güzel yapmışlar sürüş ve konfor açısından  d segment araçlarla yarışır olmuş ama özellik açısından biraz zayıf kalmış;  ne yapabiliriz derken bir arkadışım aracın gizli özelliklerinin olduğunu ve yazılımla bunların açıldığını söyledi. Ankarada bu işleri yapan bir arkadaşla iletişime geçtim bana fiyat listesi gönderdi.Aşşağıya listeyi ekleyeceğim fiyatından çok araca zararı olurmu onu merak ediyorum! Sizce riske girermiyim yani araca zararı olurmu?

Amerikan park
Alarm
Kilitte korna
Otomatik kapı kilitleme
Sağa sola dönüşte sis
Selektörde sislerin sönmesi
Geri viteste sislerin yanması
Kadrana pusula bilgisi  (GPS varsa)
Stopların sinyallere senkron yanması(muayeneden geçmez)
özellikleri açılır 
gizli özellik 500

EXTRA
Uzaktan çalıştırma 3000
Video oynatma 500
Otomatik uzun far 250
Tabela Okuma Sistemi 250
Yorgunluk Algılama Sistemi 250

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Uzaktan çalıştıma hariç diğerlerinin araca zarar vermediğini biliyorum. Zamanında yaptırmıştım. Hatta hız sabitleyici bile taktırmıştım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Hepsi de gereksiz bence açtırmayın. Hangisi lazım size :S 

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Hepsi de gereksiz bence açtırmayın. Hangisi lazım size :S 

ben en çok alarm  tabela okuma ve uzun far asistanının faydalı olduğunu düşünüyorum.Yani olsa iyi olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bence uzun far asistanı ,uzaktan çalıştırma ve otomatik kapı kilitleme hariç gereksiz özellikler.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Eğer araçta tesisat varsa istediğiniz özelliği açtırabilirsiniz. Ama uygun tesisat yoksa alarma düşürebilir.

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
Cihat Küçükay yazdı:

Eğer araçta tesisat varsa istediğiniz özelliği açtırabilirsiniz. Ama uygun tesisat yoksa alarma düşürebilir.

Tesisat var araca göre söylüyorlar zaten, anladığım kadarıyla aynı banttan çıkıyor araçlar ülkeye göre özellik koyuyorlar yurt dışı olan araçlarda bu özellikler açık oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Yazdıklarınızdan Otomatik uzun far ve Yorgunluk Algılama Sistemi faydalı diğerleri bence gereksiz. aracımda en çok işime yarayan yağmur ve uzun/kısa far sensörü, ACC ve kör nokta uyarı olsa güvenlik açısından iyi olurmuş bir kaç kez eksikliğini hissettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Tamamen sizin beklentinizle alakalı, kullanmayacaksanız sırf var demek içinse gerek yok. Araca bir zararının olacağını sanmıyorum var olan sistemleri yazılımla değiştiriyorlar.

Benim için tamamen gereksiz olan özellikler mesela ama kimi insanda çok seviyor.

Kilitte korna
Otomatik kapı kilitleme
Selektörde sislerin sönmesi
Geri viteste sislerin yanması
Kadrana pusula bilgisi  (GPS varsa)
Stopların sinyallere senkron yanması(muayeneden geçmez)
Uzaktan çalıştırma 3000
Yorgunluk Algılama Sistemi 250

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Bende bi ara takıldım bu  konuya sonradan vaz geçtim ne olur ne olmaz diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Amerikan park

Bu vag grupta full açılır ise duyu eritiyor yada yakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ufuk tekrar hoş geldin, hayırlı olsun 🧿

Ben de bazı özellikleri açtırmıştım zamanında, kilitte korna ile camları kapatma (varsa sunroof) ve sinyallerin yanması,alarm güzel oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Uzaktan çalıştırma genel olarak güvenli değil. Diğerleri Fordda hiçbir zarar vermez 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Bence çok gereksiz çoğu. Sadece alarm ve hareket halinde kapı kilitlemesi olabilir.

Otomatik kapı kilitleme de tartışılan bir konu. Acil durumda dışarıdan kapının açılamaması söz konusu. Allah korusun kaza gibi durumlarda.

Bunların çoğu donanıma göre zaten araçta var. Sadece aktif edilmemiş. Onun için zararı olacağını sanmıyorum. Aklımda kalmasın derseniz açtırabilirsiniz.

Kugada klima göstergesi ekranda yoktu. Arkadaşların tarifiyle ELM cihazla açtım. Bir iki defa meraktan açıp kapattım. Düğmeye basmak daha kolay geliyor. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...