İçeriğe Yönlendir

Aldık bir PCX 125 :)

Tayfun Aydın

Recommended Posts

Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhabalar. Geçen sene ciddi anlamda Racing 600cc civarı motor bakarken ve sonuna gelmişken ( r6 için pazarlık yaparken ) bu sene küçük çocuğumu okuldan almam gibi bir sorumluluk bana düştü. Racing motorla da anaokulu öğrencisi oğlumu alamayacağım için :) scooter almaya yöneldim. Memlekette aslında 2 tane scooter var ancak getirtmek yerine bir tane sıfır alıp hem yatırım hem kullanım olmasını istedim. Yabancı olmadığım bir motor. Amasya'da aradığımız sıfır motoru bulduk ve aldım. Hem taksit de yaptılar süper oldu çünkü krediler malumunuz. Motor boş geldi İstanbul'da internetten de aksesuar parçalarını alarak tamamlıyorum. ( çanta, koruma demiri, ön tur cam, egzoz koruma demiri, amortisör çorabı, tank pad, konfor sele vs) Daha aklımda bir kaç şey daha var ancak şimdilik durum bu :)  Beğenilerinize sunarım.. 

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.19.29 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.19.29.jpeg

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.19.30 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.19.30.jpeg

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.19.31.jpeg

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 23
Yorum bağlantısı
Enes Ayan
(düzenlendi)

Hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın.Bulabildiyseniz ne mutlu, bayiler sene başına kadar sıraya bile yazmıyor, sarı sitede liste fiyatının 20-30 hatta 40 bin üzerine yazanlar var. Sahibinden mi aldınız taksitle nasıl aldınız ne kadara mal oldu mahsuru yoksa öğrenebilirmiyiz ?

tarihinde Enes Ayan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Enes Ayan yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın.Bulabildiyseniz ne mutlu, bayiler sene başına kadar sıraya bile yazmıyor, sarı sitede liste fiyatının 20-30 hatta 40 bin üzerine yazanlar var. Sahibinden mi aldınız taksitle nasıl aldınız ne kadara mal oldu mahsuru yoksa öğrenebilirmiyiz ?

Enes hocam internette 122 yazmasına rağmen bayiiler zaten 128 diyor. Yani açıklama olarak internet sitelerinin güncellenmediğinden bahsediyorlar. Sarı site yada instagram motor satma sayfaları maalesef dediğiniz gibi. Bana paranın belirli kısmını 9 taksit yaptıkları için sorun etmedim. Acil de ihtiyacım vardı almak zorundaydım. İşin açıkçası eğer acil ihtiyacım olmasa biraz beklerdim zira bu balon da araba balonu gibi patlar yakında. 150-160'lardan 140 bandına indiğini zaten şimdi bile görüyorum.. Çok teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)

Tankpad derken Tayfun hocam?

Hayırlı olsun :nazar:

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Demir

Ayni motordan bendede var satmak istedim de satamadim. Aksesur takip bende binecem inş. Cantanin linkini atar misiniz cok guzelmis

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hayırlı olsun, aynı motordan bende de var 2 sene olacak henüz 650 km deyiz :)

Şu koruma demiri motorun bütün güzelliğini götürüyor bence ben takmadım, hatta neredeyse hiç aksesuar yok üstünde :) 

Bu arada oğlunuzu nasıl götürüyorsunuz önde mi arkada mı? kış şartlarında nasıl olacak?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Tayfun Aydın yazdı:

Arkadaşlar merhabalar. Geçen sene ciddi anlamda Racing 600cc civarı motor bakarken ve sonuna gelmişken ( r6 için pazarlık yaparken ) bu sene küçük çocuğumu okuldan almam gibi bir sorumluluk bana düştü. Racing motorla da anaokulu öğrencisi oğlumu alamayacağım için :) scooter almaya yöneldim. Memlekette aslında 2 tane scooter var ancak getirtmek yerine bir tane sıfır alıp hem yatırım hem kullanım olmasını istedim. Yabancı olmadığım bir motor. Amasya'da aradığımız sıfır motoru bulduk ve aldım. Hem taksit de yaptılar süper oldu çünkü krediler malumunuz. Motor boş geldi İstanbul'da internetten de aksesuar parçalarını alarak tamamlıyorum. ( çanta, koruma demiri, ön tur cam, egzoz koruma demiri, amortisör çorabı, tank pad, konfor sele vs) Daha aklımda bir kaç şey daha var ancak şimdilik durum bu :)  Beğenilerinize sunarım.. 

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.19.29 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.19.29.jpeg

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.19.30 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.19.30.jpeg

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.19.31.jpeg

Hayırlı olsun. Mutlu günlerde kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Uzun zamandır takip ettiğim bir motor. Hayırli olsun. İkinci elin zayiflamasi ve kışın gelmesi bayilerde motorun bulunmasini artırdı. En son Alanya bayisi üzerinde aksesuar ile 138 bin lira fiyat verdi. Binici olan pcx alıcıları beklemeye başladı almak için. Alım için şu sıralar alım fırsatı. Belki önümüzdeki ay dolar kuruna göre fiyatlarda değişim olabilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Murat Sahın yazdı:

Tankpad derken Tayfun hocam?

Hayırlı olsun :nazar:

Murat hocam benzin dolum yeri ve çevresine sürtünmeye karşı mukavemetli malzeme satılıyor. Onlardan. Bir örnek fotoğraf koyayım..

gp-kompozit-honda-pcx-125-150-2018-2020-uyumlu-tank-pad-siyah-kcm79809142-1-94e1c1bbd46d4f0fa1792b2adc39e2a7.jpg

gp-kompozit-honda-pcx-125-150-2018-2020-uyumlu-tank-pad-siyah-kcm79809142-1-7bd310cd99924f938b8998333abadbd4.jpg

Halit Demir yazdı:

Ayni motordan bendede var satmak istedim de satamadim. Aksesur takip bende binecem inş. Cantanin linkini atar misiniz cok guzelmis

Hocam size de hayırlı sürüşler dilerim. Aslında piyasa şişiyor ama yine de motor yok. Yani satmak mı satmamak mı derseniz bence 2024 yılının ortalarına kadar satmamak lazım.. Çanta sonuncuyu ben aldım daha sonra fiyat yükseldi ancak size linki bırakıyorum. Arwic in dolu olan yani üst malzemelik, kızaklığı ve sırt dayaması olan modeli. bu arada bizim motorlar için alt demirini de almanız lazım onun da linkini bırakıyorum. Yalnız hocam iyi bir yere taktırın zira bizim motorları geçmeli grenaja sahip. Düzgün açılması şart.

ARWİC MOTORSİKLET ARKA ÇANTA KARGO TİPİ 46LT SIRT DAYAMALI BÜYÜK Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

PCX 125-150 Uyumlu ÇANTA DEMİRİ 20112023 TOPCASE BAĞLANTI APARATI Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Tayfun Aydın yazdı:

Murat hocam benzin dolum yeri ve çevresine sürtünmeye karşı mukavemetli malzeme satılıyor. Onlardan. Bir örnek fotoğraf koyayım..

gp-kompozit-honda-pcx-125-150-2018-2020-uyumlu-tank-pad-siyah-kcm79809142-1-94e1c1bbd46d4f0fa1792b2adc39e2a7.jpg

gp-kompozit-honda-pcx-125-150-2018-2020-uyumlu-tank-pad-siyah-kcm79809142-1-7bd310cd99924f938b8998333abadbd4.jpg

Naked ve sslerde kullanıyordum ama amaç çizilmekten ziyade virajlarda ekstra tutunma sağlıyordu bana, rahatça ağırlık transferi yapabiliyordum. PCX'te nereye yapışacağını anlamamıştım, mantıklı imiş, çizilmelerden falan korur hakikaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Adnan Çakır yazdı:

Hayırlı olsun 🧿

Furkan Avcı yazdı:

Hayırlı olsun, aynı motordan bende de var 2 sene olacak henüz 650 km deyiz :)

Şu koruma demiri motorun bütün güzelliğini götürüyor bence ben takmadım, hatta neredeyse hiç aksesuar yok üstünde :) 

Bu arada oğlunuzu nasıl götürüyorsunuz önde mi arkada mı? kış şartlarında nasıl olacak?

Hocam demir olmasa otobüsün altında benim motor dağılmıştı :D Otobüsün altında getirdim. Yan yatmış demir kurtarmış. Demir İstanbul şartlarında biraz da koruma amacıyla. Bence olmalı ama tabi siz sanırım zevk için ara sıra biniyorsunuz. O zaman olmayabilir tabi. Oğlumun anaokulu ile evimin arası 2 km civarı. Tabi ona da kask vs ekipmanını aldım. Herşeyi var. Önüme almak daha mantıklı geliyor bana zira iki ayağım ile hem koruyorum, hem tur camdan dolayı rüzgar yemiyor hem de Allah korusun ani bir düşüşte kucağıma alabilirim.. Çok yağmur kar durumlarında İETT :) 

Hayrettin Bahadir yazdı:

Çok keyifli makine, güzel günlerde kullanın.

Teşekkürler hocam sağ olasın amin :)

Muhittin Kaplan yazdı:

Hayırlı olsun. Mutlu günlerde kullan.

Sağolasın hocam amin inşallah :)

Serdar Göktaş yazdı:

Uzun zamandır takip ettiğim bir motor. Hayırli olsun. İkinci elin zayiflamasi ve kışın gelmesi bayilerde motorun bulunmasini artırdı. En son Alanya bayisi üzerinde aksesuar ile 138 bin lira fiyat verdi. Binici olan pcx alıcıları beklemeye başladı almak için. Alım için şu sıralar alım fırsatı. Belki önümüzdeki ay dolar kuruna göre fiyatlarda değişim olabilir 

Hocam fiyat vermede sorun yok burası 128 lira fiyat veriyor akıllı çantayla birlikte sizin dediğiniz fiyatlara geliyor ancak Mart ayına kadar scooter olarak fullüm diyor. Sıra bile almıyor. nc750 x DCT alalım dedik arkadaşa onda bile sırada 46 kişi var... Tabi kış aylarında motor piyasası düşer ancak ben Ocak ayından sonra sıfır motorlarda durumun biraz farklı yürüyeceğini düşünüyorum...

Murat Sahın yazdı:

Naked ve sslerde kullanıyordum ama amaç çizilmekten ziyade virajlarda ekstra tutunma sağlıyordu bana, rahatça ağırlık transferi yapabiliyordum. PCX'te nereye yapışacağını anlamamıştım, mantıklı imiş, çizilmelerden falan korur hakikaten.

Aynen hocam ancak şu var ki bu padlerden motorun hemen hemen her yeri için üretilmiş. Yani ön tarafı için de var. Ayrıca padden başka korumalıkları da var pcx in . artçıların bacaklarının değdiği yerler için falan. Yani bunda tutunmadan öte motoru koruma amaçlı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halit Demir

20230731_135024.jpg.f1fcac9dd8c114fcf55e1315217a96fc.jpg20230731_135017.jpg.c5751ed2112b3c007488175c128413c1.jpg

Halit Demir yazdı:

20230731_135024.jpg.f1fcac9dd8c114fcf55e1315217a96fc.jpg20230731_135017.jpg.c5751ed2112b3c007488175c128413c1.jpg

Boyle kompozit koruyucu var daha cok hosuma gidiyor, daha heybetli gosteriyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Halit Demir yazdı:

Boyle kompozit koruyucu var daha cok hosuma gidiyor, daha heybetli gosteriyor

Halit hocam ben canlı gördüm ancak şahsen beyaz PCX e pek yakıştıramadım. Hele arkadaki artçı bacağı koruması bence olmamış ancak siyah PCX lere yakışıyor. Bir duruyor. Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz :)

Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)

Hayırlı olsun :nazar:

Şu plastik topcase lerin zamanla çıkan tıngırtı sesi olmasa çok uygun fiyatları. Yakışmışta.

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Emin Önal yazdı:

Hayırlı olsun :nazar:

Şu plastik topcase lerin zamanla çıkan tıngırtı sesi olmasa çok uygun fiyatları. Yakışmışta.

Hocam sorma yahu. Aslında bazı firmalar aralara malzeme koyup sesi kesmişler artık ancak ARWİC daha o konuya eğilmemiş. İnternetten bir kaç araştırma yaptım PVC pencere bantlarını iki kapağın oturduğu yere yapıştırınca sesi baya kesiyor yazmışlar. Önce biraz zor kapanıyor ancak zamanla alışıyor diyorlar. Deneyeceğim bakalım..

İsa Acar yazdı:

Güzel günlerde kullanın Tayfun öğretmenim :flowers:

Çok teşekkürler İsa hocam :)

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Tayfun Aydın yazdı:

Hocam sorma yahu. Aslında bazı firmalar aralara malzeme koyup sesi kesmişler artık ancak ARWİC daha o konuya eğilmemiş. İnternetten bir kaç araştırma yaptım PVC pencere bantlarını iki kapağın oturduğu yere yapıştırınca sesi baya kesiyor yazmışlar. Önce biraz zor kapanıyor ancak zamanla alışıyor diyorlar. Deneyeceğim bakalım..

Çok teşekkürler İsa hocam :)

Hem oraya hemde tabla ile arasına keçe koyanlar gördüm ama ses tam kesilmiyordu :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Emin Önal yazdı:

Hem oraya hemde tabla ile arasına keçe koyanlar gördüm ama ses tam kesilmiyordu :biggrin:

Aynen hocam bence de zor gibi ya bakalım :) Ya olacak ya da biz bu sese alışacaz :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...