İçeriğe Yönlendir

Ford Focus Akü Problemi

Ercan Demir

Recommended Posts

Ercan Demir

merhaba aracım durmadan arıza veriyor akkuden supelenip Akkuyu değiştirdim EFB Akku aldim Star stop özelikli üzerindeki öyleydi  yine Halla aradasirada Akku işareti yanıyor birde arada sırada aracım tekliyor aracım dizel acaba alternatuörden olabilirmi teklenmesi niye onuda anlamıyorum ilk cakistirdimmi şöyle 500 metre felan tekliyor sonra duzeliyor  ama haftada iki kez yapıyor arada sırada akü isareti çıkıyor sönuyor şarj sistemi servis yazısı cikiyor obd2 hata koduda P0526 ve B108A hatası veriyor bilgisi olan varmı 16 sında Ford serviste randevum var bakalım ne diyecekler

Screenshot_2023-11-05-12-23-27-973_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2023-11-04-17-47-40-005_com.ovz.carscanner.jpg

Screenshot_2023-11-05-12-39-05-361_com.android.chrome.jpg

ha birde sinyal verdimmi sol taraf gündüz lambası sonuyor

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Aküyü değiştirdikten sonra akıllı şarj sisteminin resetlenmesi yapıldı mı? Ayrıca arıza kodları silindi mi? Eskiden kalan bir kod olabilir.

Yorum bağlantısı
Ercan Demir
(düzenlendi)

resetlemeyi forscan programla kendim yaptım arıza kodlarinida sildim hatta manuel bms  reset leme yaptim

tarihinde Ercan Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Demir

forscan programlarda Akku kalibrasyonu yaptım birde

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Akünün tarihi ne? Uzun süre yatmıs olma ihtimali varmı? Montaj sonrasi uzun yol yapıldı mı? Araca uygun degerleri iceriyormu?

Uzerindeki mevcut akü efb miydi? Agm miydi? 

Sök tak esnasında komple araç aküden ayrilarak mı takıldı yoksa enerji kesimi olmadanmı montaj tamamlandı?  

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Akü türü birebir aynısı değilse agm efb vs bunu da tanıtmak gerekiyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...