İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 sedan Bagaj Kapağı Açma Buton Arızası gidermek

Mustafa Boz

Recommended Posts

Mustafa Boz

Forumda biraz araştırdım bulamadım o yüzden konu açıyorum var ise birleştirme yapılabilir Aracımın bagaj kapağı kapak üzerinde bulunan tuştan açılmıyordu sadece anahtarla açabiliyordum bugün bagaj üzerindne söküp incelediğimde iç kısımdaki butonun özelliğini kaybettiğini gördüm basınca temas eden ortadaki kısım erimiş fotoda çok belli olmuyor ancak basılınca temas etmiyordu  bu kısmı yerinden söktüm 

0480C50B-24B8-4508-B58D-0F95D5434EB8.jpeg.b2a7cb8a7d3d8d1edd2e77afb6f7acae.jpeg

evde işe yaramayan elektronik kartlardan birinin butonu tam bunun yerine göreydi  onu karttan söktüm  

8B1B94E5-7C8A-46EA-A000-A732C82DA362.jpeg.a99a5273e4d119458679459ccbea0cea.jpeg

Butonu karttan altından sonra söktüğüm butonun yerine  sabitleyip lehim ile bağlantısını yaptım . Butonun siyah kısmı biraz uzundu onu uygun ölçüde kısalttım  ve işlem tamam. Toplarken söktüğüm yerleri sıcak silokanla yalıtım yaptım su almaması için Şuan sorunsuz ve çok baskı uygulamadan hemen açıyor.

C5296457-E315-4F42-AAFA-7806DB247F42.jpeg.56e1d104a586dd2613c51de1955038ab.jpeg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Bir işin iyi olmasını istiyorsan kendin yapacaksın 

Eline sağlık çok güzel iş çıkarmışsın

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz
Ersen şahin yazdı:

Bir işin iyi olmasını istiyorsan kendin yapacaksın 

Eline sağlık çok güzel iş çıkarmışsın

Araçlarımızdaki bir çok sorunun aslında maliyeti çok düşük bagaj açma sorunu ile alakalı parça maliyeti yan sanayi için işçilik hariç 300 tl civarı orjinal parça 1500 tl bizim maliyetimiz neredeyse yok 1 kaç damla lehim hurda parça …

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Geçmiş olsun. Sıcak silikon yazın sıkıntı yaratır mı diye düşünüyorum. Araç içi hava sıcaklığından bayağı fazla bir sıcaklığa ulaşıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz
Metin Baloğlu yazdı:

Geçmiş olsun. Sıcak silikon yazın sıkıntı yaratır mı diye düşünüyorum. Araç içi hava sıcaklığından bayağı fazla bir sıcaklığa ulaşıyor.

Dış kısmına sürdüm içine teması olmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...