İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Alıyoruz

Selim Bilgin

Recommended Posts

Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama sen karda memnun değildin :) 

Farklı lastikleri kullanan kullanıcı yorumu olarak olaya bak 🥰

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Baloğlu yazdı:

Farklı lastikleri kullanan kullanıcı yorumu olarak olaya bak 🥰

çöp. Mumdar :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Continental premium contact aldım kuru zeminde sabun gibi kayıyor pek sevmedim, ıslak zeminde fena değildi, parasını hak eden bir lastik değil. 10 yıllık Matador marka kışlık lastikleri yazın da kullandım bir süre bakalım kışın neler yapacak.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben TS870 siparişlerini iptal ettim dün bir an kafama esti, satıcı onaylamamıştı siparişi daha.

Geçen seneden kalan lastikleri bi takacağım, memnun kalmazsam bakarım duruma. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Ben TS870 siparişlerini iptal ettim dün bir an kafama esti, satıcı onaylamamıştı siparişi daha.

Michelin alıp geçmeken temizi gibi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Michelin alıp geçmeken temizi gibi

Lastiğin kalitesinden değil de, biraz müsriflik gibiydi. Önce bi mevcutları takayım dedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Yol çok kötü olursa çıkmazsın. Servis aracı değilsin.  
idare et. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

idare et. 

Çekişle ilgili sorunum yok ki :D 

6 Şubat'ta Maraş'a götürdüyse beni o lastikler her yere götürür.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Arkadaşlar yanlışlık olmasın. 

Continental WinterContact TS 870

Testlerde TS 850 den beri iyi derece alan lastik

884_1681_L.jpg.964a9ad79eb993681f712ffa5a8b6662.jpg

Continental WinterContact TS 870P

Benim hiç beğenmedim, sorun yaşadığım ve testlerde de hiç de iyi olmayan lastik. Islakta bu kadar kötü bir lastik görmedim. Ama kuruda çok iyi. Kar yorumu henüz yok.

1446064584_Annotation2023-11-29102241.jpg.b0a83fa0325af536ed3709c7e8046057.jpg

tarihinde Tamer Topaç tarafından düzenlendi
Tam isim yazıldı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Testlerde ilginç sonuçlar olabiliyor, Lassa bir testte sonuncu olmuş mesela ama Test birincisinden çok daha iyi suda kızaklama puanı var.  Bazı insanlar için Lassa daha iyi olabilir bu durumda. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Evren Erakçora yazdı:

Testlerde ilginç sonuçlar olabiliyor, Lassa bir testte sonuncu olmuş mesela ama Test birincisinden çok daha iyi suda kızaklama puanı var.  Bazı insanlar için Lassa daha iyi olabilir bu durumda. 

Ebat en büyük etken. Kullanılan güzergah, hava ve yol şartları, araç dinamikleri vs vs. En optimum lastiği tercih etmemiz gerekiyor. Ancak, bazı markalar gerçekten şaşırtabiliyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

idare et. 

a6 kuatronun idare ettiği yere biz yaya çıkamayız

Evren Erakçora yazdı:

vesile ile lastik test genel sonuç sıralamasına bakılmamalı, mesela uludağ da yaşıyorsam. ömrü kısa olsa da (sıralamada puanı düşer) ama karda en iyi çekişi olan lastiği alırdım, istanbul da ıslak ta fren testine bakardım vb. mesela şu anki lasitğim ıslak zeminde yavaş git , ama karda buzda yolu tutarım sen rahatına bak  diyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Kış lastiği seçerken taban genişliği değiştirenler bir baksın, ufak da olsa aynı lastik için sonuç değişiyor.

Ben orjinale devam :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eagle Sportları aldım. İl eve giderken sesi yumuşaklığı fena değil.  eski lastiklerimi ücretsiz  alacak olan var mı diye sordum ama sizlerden ses çıkmadı lastikçide bıraktım. 2019 eff grip idi. 

WhatsApp Image 2023-12-02 at 09.28.59.jpeg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL
Selim Bilgin yazdı:

2021 Ekim'de 4 tane Nokian Snowproof kış lastiği almıştım.

Malum deprem zamanı sol arkayı yarınca yolda alel acele o ebatta (245-45-18) ancak Funtoma marka buldum ve arkalara onları taktım. Petlas'ın yan ürünüymüş desen olarak da benim Nokian'lara benziyor.

Pek sorun yaşamadım ama arkaların daha az tuttuğu özellikle yağmurda belli oluyordu, azıcık da ses farkı var.

Şimdi kış geliyor, benim Nokian'ların aynı serisi yok ama çok hafif güncellenmiş olanları stokta var. Yine ön Nokian, arka Funtoma olarak mı taksam yoksa iki tane yeni Nokian alıp Funtoma'ları atsam mı, yoksa 4 tane mi yeni alsam kararsızım. Mantık fantomoları tak diyor tabi. Ne dersiniz?

Merhaba.Bende Quatro arac kullanıyorum.Quatronun güvenini gücünü zevkini tam tatmak istiyorum dersen kışlığın ve yazlığın  sıfır taktırmam lazım.Öndeki önceden kullanılmış arkaya yeni alayım derseniz hem arabada dengesizlik artıyor hem konfor kaybı yaşarsınız.Birde bu dengesizlik aracın çekişini de etkilediiinden bazı parçalarda arıza olarak dönüş yapabiliyor.Ben arabadan çok anlamam ama bikeresinde öyle diş derinliği farklı lastik taktım araba çok değişti pişman oldum.Üstüne önde bir kayış bar onu döndüren avuç içi kadar bir parçada arıza çıktı adını unuttum.Bütçede tabi önemli para varsa her anlamda eşit lastik quatroda çok fark ediyor.Hele ki quatro sistemi de mekanik ve onda medyadan gelecek bozulma riske değmez diye düşünüyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

4 adet taptaze Pilot Alpin 5 ile kış lastiği olayını çözdük bugün.

Ne demişler? Aklı kelden, yakıtı şelden, lastiği mişelden alacaksın.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Selim Bilgin yazdı:

4 adet taptaze Pilot Alpin 5 ile kış lastiği olayını çözdük bugün.

Ne demişler? Aklı kelden, yakıtı şelden, lastiği mişelden alacaksın.

Yeniden rollera çıkmak şart o zaman :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Emin Önal yazdı:

Yeniden rollera çıkmak şart o zaman :D

Kışl lastiği falan bizi kurtarmaz Emin hocam :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Göktürk yazdı:

Eagle Sportları aldım. İl eve giderken sesi yumuşaklığı fena değil.  eski lastiklerimi ücretsiz  alacak olan var mı diye sordum ama sizlerden ses çıkmadı lastikçide bıraktım. 2019 eff grip idi. 

Bugün aracı bi daha kullandım ıslakta fena değil begendim. Bi kış lastiği takmış havası yok bakalım kar yağınca bi deneriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...