İçeriğe Yönlendir

Yeni Focus Active

Evren Erakçora

Recommended Posts

İlkay Başaran

Yaklaşık 10 derece yokuşu 1600 devirde son viteste sıkmadan çıkıyor. Tek kişiydim tabi. 

İlginç şekilde 1600 devirde 240 nm tork veriyor. 1.5 dci 1750 devirde 220 nmydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İlkay Başaran yazdı:

Yaklaşık 10 derece yokuşu 1600 devirde son viteste sıkmadan çıkıyor. Tek kişiydim tabi. 

İlginç şekilde 1600 devirde 240 nm tork veriyor. 1.5 dci 1750 devirde 220 nmydi.

Bende  hızlı çıkayım dersem vites düşür lambası yanıyor , yani otomatik olsa 5e çekecek. Ben de motora yük binmesin diye vites düşür lambası yanarsa vites düşürüyorum genelde. Sakin giderken vites düşürme ihtiyacı pek olmuyor. Megane da nasıl vites lambası? 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evren Erakçora yazdı:

Bende  hızlı çıkayım dersem vites düşür lambası yanıyor , yani otomatik olsa 5e çekecek. Ben de motora yük binmesin diye vites düşür lambası yanarsa vites düşürüyorum genelde. Sakin giderken vites düşürme ihtiyacı pek olmuyor. Megane da nasıl vites lambası? 

Gaz pozisyonuna göre değişiyor yani pek hızlanmak istemiyor gibi kullanıyorsan vitesi büyüt diyor hemen 2000 devirde. Mesela büyüt dedi daha da gaza yüklendin kalkıyor uyarı.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İlkay Başaran yazdı:

Gaz pozisyonuna göre değişiyor yani pek hızlanmak istemiyor gibi kullanıyorsan vitesi büyüt diyor hemen 2000 devirde. Mesela büyüt dedi daha da gaza yüklendin kalkıyor uyarı.

Anyle öyle. Dsg gibi vites değiştir diyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Bu arada bende küçült yok sanırım hiç çıkmadı 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Evren Erakçora

Bugün çok dikkatli kullanarak tüketim denemesi yaptım. Eco moda aldım. 85 km hız  ile falan gidersem 3.7 l/100 km ye kadar düştü. Hafif şehir içine girdim, bir kaç ışık vs . 4.8 litre yazdı yol bilgisayarında.  Araba. 6500 kmyi geçti. Yağını kontrol ettim. Eksilme yok. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
Evren Erakçora yazdı:

Bugün çok dikkatli kullanarak tüketim denemesi yaptım. Eco moda aldım. 85 km hız  ile falan gidersem 3.7 l/100 km ye kadar düştü. Hafif şehir içine girdim, bir kaç ışık vs . 4.8 litre yazdı yol bilgisayarında.  Araba. 6500 kmyi geçti. Yağını kontrol ettim. Eksilme yok. 

Değerler cok iyi gule gule kullanin tekrar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Evren Erakçora

Sıcaklar başladı. Yaz lastiklerine geçtim, 600 TL ücret epey fazla.

Arka camlar koyu renk , ön yan camlar standart doğal olarak. Güneşli güzel ülkemizde cam filmi şart diye düşünüyorum. Ön yan camlara açık renk yaptırsak nasıl olur? Tüm camları mı yaptırmak lazım. Görünümden çok güneşten koruma öneli. Ayrıca çok koyu da iyi olmuyor bence. Ne yapmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ön cama yaptırmayın, arkalar en koyu, önler orta olabilir. Orta bile olsa kol yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fiesta da ön yan camlarda açık renk vardı, bir numara diye geçen, arkalar 2 numara.  Orta kalite bir şeydi, gündüz gece fena değildi. Ama bunda arkalar zaten koyu. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Önler 2, arkalar 1 numara ideal. Daha fazlası gece görüşü olumsuz engelliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Arka camlar koyu renk , ön yan camlar standart doğal olarak. Güneşli güzel ülkemizde cam filmi şart diye düşünüyorum. Ön yan camlara açık renk yaptırsak nasıl olur? Tüm camları mı yaptırmak lazım. Görünümden çok güneşten koruma öneli. Ayrıca çok koyu da iyi olmuyor bence. Ne yapmak lazım. 

Synı durum mondeo da vardı yan camlara arka camların bir açık tonu yaptırdım harika oldu.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Benim eski araçta da aynı şekildeydi arka camlar fabrika çıkışı karartmalıydı.

Ön camlara da benden önceki sahibi 3M marka arka camlardan daha açık tonda film çektirmiş. Arka camlarda film yoktu

Gayet kullanışlıydı. Hiç sorun yaşamadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evren Erakçora yazdı:

Benim ön cam harici film var ama biraz koyu. Aldığımda vardı. Gündüz iyi oluyor ama geçen akşam geri geri zor kullandım. Camları açtım rahat görmek için. Güneşte iyi oluyor ama. 11 ay güneş var bizde.

Yarın balıkesirdeyim bi rolling videosu çekelim arayayım :crazy:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İlkay Başaran yazdı:

Benim ön cam harici film var ama biraz koyu. Aldığımda vardı. Gündüz iyi oluyor ama geçen akşam geri geri zor kullandım. Camları açtım rahat görmek için. Güneşte iyi oluyor ama. 11 ay güneş var bizde.

Yarın balıkesirdeyim bi rolling videosu çekelim arayayım :crazy:

4te ders bitiyor , sen kaçta gelirsin?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evren Erakçora yazdı:

4te ders bitiyor , sen kaçta gelirsin?

Ben sabah gelip 14 gibi döneceğim malesef

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Arka camlar koyuysa ön arka aynı ayarda yaptırılır. Arka daha koyu kalır doğal olarak. Geri cam da ön camlar kadar olabilir. 

en ön cam için şeffaf film tavsiye ederim. En çok sıcaklık göğse vurup ısınmasından geliyor. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Öne de arka ile aynı koyulukta takmışlar golfe. Hiç alışkın değilim. Gündüz güzelde akşam fena. İlk aldığım hafta, yağmur da var, sol marşpiyeri kaldırıma sürttüm, hem de adada dönerken. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

sol marşpiyeri kaldırıma sürttüm, hem de adada dönerken. 

sport olunca, araba basık ya ondandır, alışmışsın ayuidye

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emin Önal yazdı:

Öne de arka ile aynı koyulukta takmışlar golfe. Hiç alışkın değilim. Gündüz güzelde akşam fena. İlk aldığım hafta, yağmur da var, sol marşpiyeri kaldırıma sürttüm, hem de adada dönerken. 

Merak ettim ada dönüş stilini :) 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Evren Erakçora yazdı:

Fiesta da ön yan camlarda açık renk vardı, bir numara diye geçen, arkalar 2 numara.  Orta kalite bir şeydi, gündüz gece fena değildi. Ama bunda arkalar zaten koyu. 

Ben arkalara hiç yaptırmadım, ön 3 camda da air 80 (yeşilimtrak duruyor montaj öncesi) var. Belli olmuyor ve öncesiyle bir fark olmadığı için sırıtmıyor

Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Merak ettim ada dönüş stilini :) 

Yağmurdan ve filmden adanın çapını ölçememişim yoksa yan yan dönmüyoruz herhalde :biggrin:

Erken kapanmışım içe.

1597304498_Adsz.png.dcc89bab51f65a0b19e0e6e264935b1d.png

Şimdi baktım da gündüz gözü. Ada da değil la bu değişik birşey. Beni yanıltan o oldu galiba. 

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

işte hep bunlar basık suspansiyon

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Evren Erakçora

Cam filmi çektirdim bugün, 3M marka. Bagaj havuzu, koltuk örtüsü aldım ayrıca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...