İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 Park Lambası Sorunu

Omer Denız

Recommended Posts

Omer Denız

Merhaba abilerim kardeşlerim, bundan ortalama 2-3 ay önce 2011 Focus MK 2.5 dizel 1.6 araç aldım(sedan). Aldığım zaman park lambalarında sorun yoktu. Fakat bu sıralar sol ön taraf bir anda park lambalarını açınca çalışmamaya başladı. Arka taraftakiler çalışıyor fakat ön sol sıkıntılı. Bilenler bilir ön farlarda sinyal ile beraber kullanıyor park lambalarını. Sinyali verince yanıyor. Yani bir ampullerde bir sorun yok. Fakat park moduna alınca ön sol park moduna geçmiyor. Sigortalara baktım. Sigorta kutusu aşırı tozluydu farlara ait sigortalar patlamamıştı ama bıçak kısımları biraz kararmıştı. Acaba patlamadan o kararmalar elektrik gitmesini engelliyor olabilir mi? Daha önce bu sorunu yaşayan birileri varsa yardımcı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mk2.5 ta park ve sinayl ampülü aydırı bilemedim şimdi? acaba farlar modifiye edilmiş olabilir mi? hatta park ampülü içerdeki siyah plastiği eritir, far camında içerden iz başlar

Yorum bağlantısı
Omer Denız
(düzenlendi)

:unknw:

Çağlar Bayur yazdı:

mk2.5 ta park ve sinayl ampülü aydırı bilemedim şimdi? acaba farlar modifiye edilmiş olabilir mi? hatta park ampülü içerdeki siyah plastiği eritir, far camında içerden iz başlar

Mustafa Erkan yazdı:

Araçta amerikan park modülü var galiba. 

Evet aracın farları da modifiye edilmiş çok fazla ellenmiş her yerde iz mevcut zaten park modülü neye benzer çıkartıp düz bağlasak düzelir mi fikir verebilir misiniz?

tarihinde Omer Denız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Araç yanmadan orijinaline döndürün bu tür bilinçsiz modifiyeler sonucu yanan birçok araç var.

Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

mk 2.5 kasalarda sinyal en içteki parklar ise en dışta ki büyük ihtimal farı modifiye adı altında başka işlemlerde bulunmuşlar ayırt edemediniz 

Yorum bağlantısı
Omer Denız
Tamer Olcay Çiçek yazdı:

mk 2.5 kasalarda sinyal en içteki parklar ise en dışta ki büyük ihtimal farı modifiye adı altında başka işlemlerde bulunmuşlar ayırt edemediniz 

Mustafa Yanar yazdı:

Araç yanmadan orijinaline döndürün bu tür bilinçsiz modifiyeler sonucu yanan birçok araç var.

Tekrar baktığımda araçta Amerikan Park modülü fark ettim söylediğiniz gibi. Fakat bu modülde kutu göremedim ince dikdörtgen kalitesiz gibi gözüken bir aparat takılı farlara yakın kablolarda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...