İçeriğe Yönlendir

Focus TDCI Tekleme Sorunu

Mehmet Akan
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Akan

2013 focus dizel aracım 1 viteste kalkarken tekleme yapiyor.Enjektor bakımları yetkili serviste yapildi. Baski balata volant değişti. Ama gene kalkarken tekleme devam ediyor. Sizin düşüncelerinizi alabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tekleme derken? sadece 1. viteste ilk kakışta vuruntu gibi mi? yetkiili servis enjektöre ne yaptı kaç paraya yaptı ne kadar zamanda yaptı?

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Kimden duyduysam bu arabaların hepsi aynı. Aynı araba bende de var, aynı sorunlar bende de var. 2 sene kayınbirader bindi 4 yıldır ben biniyorum 6 senedir bu sorunlar mevcut. Çözümü için de hiç birşey yapmadık, öyle biniyoruz.

Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz

Bahsettiğiniz sorun sadece soğukken mi oluyor? Aynı motora sahip Mondeo kullanıyorum,soğukken bende de aynısı oluyor, bayağı çatırtılı çalışıyor gaz verince ve kalkışarda ama ısınınca hiçbir sorun yok performans dahil.Benzer sorunlardan enjektör söktürüp hiçbir düzelme olmayan araçlar var,ben de o yüzden hiç elletmiyorum,böyle kabullenmek gerek belki de.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Çağlar Bayur yazdı:

tekleme derken? sadece 1. viteste ilk kakışta vuruntu gibi mi? yetkiili servis enjektöre ne yaptı kaç paraya yaptı ne kadar zamanda yaptı?

Evet abi söylediğin gibi 1 viteste  kalkislarda oluyor enjektor bakimlarin bobinleri uçları pulları değişmiş  21bin verdim sıfirina servis 45 bin çekti abi

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur
Mehmet Akan yazdı:

Evet abi söylediğin gibi 1 viteste  kalkislarda oluyor enjektor bakimlarin bobinleri uçları pulları değişmiş  21bin verdim sıfirina servis 45 bin çekti abi

volant titriyor olmasın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Çağlar Bayur yazdı:

volant titriyor olmasın?

Çağlar abi baski balata değiştirdiğim yere gittim bende ondan şüphelendim tamirci volant yanmaz bozulmaz dedi ya beni kekliyor sanırım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Akan yazdı:

tamirci volant yanmaz bozulmaz dedi

kombi tamircisi mi bu ,

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Çağlar Bayur yazdı:

kombi tamircisi mi bu ,

Tekrar gidicem abi tamirciye volantin sokulup bakilmasini istiyicem

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Devraj bittikçe volandan yiyor. Mcp şanzıman da set değiştim volan dahil kalkarken titreme vs hepsi gitmişti.  Devrajin dibini siyirmistim dükkana 500 m kala. 200 bindeydi araba büyük ihtimalle ilk setiydi

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Devraj bittikçe volandan yiyor. Mcp şanzıman da set değiştim volan dahil kalkarken titreme vs hepsi gitmişti.  Devrajin dibini siyirmistim dükkana 500 m kala. 200 bindeydi araba büyük ihtimalle ilk setiydi

Debriyaj  seti volant dahil değişeli 3 ay oldu bu kadar çabuk nasıl biter

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hangi marka takıldı ustalar bazılarına Garanti vermiyordu ben alırken sachs çıktı orjinal psa kutusunda 

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Hangi marka takıldı ustalar bazılarına Garanti vermiyordu ben alırken sachs çıktı orjinal psa kutusunda 

Sax marka takıldı

Mehmet Akan yazdı:

Sax marka takıldı

Sachs marka

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...