İçeriğe Yönlendir

Eminönü'ne Giriş Ücretli Olacak

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

İstanbul’un trafik yoğunluğunu azaltmayı hedefleyen, insan ve çevre odaklı “İstanbul Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı”nın (SKUP) tanıtımı dün yapıldı.

Planın hayata geçirilmesiyle kentte “zirve saatte” trafik yoğunluğunun 2030 yılında yüzde 10,1 azaltılması öngörülüyor. Ayrıca, trafik sıkışıklığını önlemek amacıyla uygulanacak “Tıkanıklık fiyatlandırması” ile de özel otomobil kullanıcıları belli bir bölgeye giriş karşılığında ücret ödeyecek. Sistemin pilot uygulaması, Tarihi Yarımada’da (Eminönü) hayata geçirilecek. 

Kaynak :

https://www.google.com/amp/s/www.cnnturk.com/amp/turkiye/tarih-verildi-ilk-adim-atildi-eminonune-girisler-ucretli-olacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Bir dönem, İstanbul' a girişle ilgili planlar vardı. Kısaltma da yerinde olmuş :crazy:.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bazı Avrupa şehirlerinde uygulanan bir sistem. Trafiği ve hava kirliliğini azaltmaya yarayabilir. Böylelikle insanlar toplu taşımaya yönelir. Maalesef burada da toplu taşımaların ülkemizde yetersiz oluşu sorun teşkil ediyor. Zaten trafik yoğunluğunun oluşma sebeplerinden birisi de bu değil mi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok iyi olur hatta daha da yaygınlaşsın L7 sınıfı hariç her yer  ücretli olsun

ama çakarlı halkalılar ve renyçler de dahil olsun buna

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Parası olan gelsin tarihi yarımada önemli ama seksen tane ticari zaten izin alacaktır çok bişey değişmez

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Emin Önal yazdı:

Gelmeyin kardeşim :)

Hah tamam gelirken para vermemek için forumca arayalım:

Emin Önal 05321222537349

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Avrasya tüneline gebe bırakıyor bı nevi,

Ben akşamları sakinken tünelden gidicegime o yoldan gidiyorum mesela

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

He he, işyeri (pek ev yok) o bölgede olmayanlar ne rahat.  Biz orda çalışıyoruz kardeşim? Köprü parası, otopark parası, yakıt parası üzerine bir de girdi çıktı mı ödeyeceğiz? Ollldu, başka? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İstanbula özel arabayla giriş yasak desinler, yine trafik olur.

Önce yol kenarında parklanmanın yasak olduğu yerde bekleyen yüzlerce belki binlerce vip siyah minibüslere el atsınlar. Şaka gibi gerçekten. 

istanbul trafiği tamamen kontrol dışı. Trafik ekipleri asla trafik akışını denetlemiyor. Varsa yoksa evrak kontrolü. İbb de mobil eds’leri çalıştırmıyor. Hatta arabaların ihalesi bitmiş. Haberleri bile yok. Neyse o konu farklı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Önder Özcan yazdı:

He he, işyeri (pek ev yok) o bölgede olmayanlar ne rahat.  Biz orda çalışıyoruz kardeşim? Köprü parası, otopark parası, yakıt parası üzerine bir de girdi çıktı mı ödeyeceğiz? Ollldu, başka? :D

size cam etiketi vereceklerdir dolayısı ile çok farketmeyecek. Sınırlı sayıda avanak avlanacak. trafikte değişim olmayacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tamer Topaç yazdı:

Bir dönem, İstanbul' a girişle ilgili planlar vardı. Kısaltma da yerinde olmuş :crazy:.

giren girdi istanbula.

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Normalde de araba ile girmiyorum. Eminönü'ne giden raylı sistemlere yakın yerlere park edip, raylı sistem ile gidiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

aslında gayet mantıklı gereksiz işi olmayanlar girmez o güzergahı kullanmaz nispeten de olsa trafik rahatlar. Tıpkı londra meydanı gibi

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İstanbula özel arabayla giriş yasak desinler, yine trafik olur.

İstanbul'da sokağa çıkma yasağı olsa da trafik olur.

Fatih Keskin yazdı:

Müşteriye de mi gelmeyelim

İnsanlık öldü mü ben yaparım tahsilatı nakitse :D 1 gece kalsa bende kafi :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Emin Önal yazdı:

İnsanlık öldü mü ben yaparım tahsilatı nakitse :D 1 gece kalsa bende kafi :)

13 milyon gecelik faiz emin in pay ı bölü 4 artı yol parası hesap tuttu tamam

Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)

Allah bereket versin :)

Krizi fırsata çevirmek bu olsa gerek :)

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Fatih Keskin yazdı:

13 milyon gecelik faiz emin in pay ı bölü 4 artı yol parası hesap tuttu tamam

Siz çok ilgili ve bilgili bir muhasebeciye benziyorsunuz.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emin Önal yazdı:

eski nüfus sayım zamanı (gerçek kaç kişi yaşıyor bilinirdi neyse) sokağa çıkma yasağı günü aksaray kavşağında kaza yapmıştı sayım memuru

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

Yakında İstanbul'a vize ile girersek şaşırmamak lazım. Bir dönem gündeme geldi çünkü. İstanbul sadece Türkiye'nin değil Dünya'nın şehri olma yolunda ilerliyor. Kontrolü düzgün sağlamak şartıyla aslında pek kötü de olmaz. 

Hatta ağır sanayiyi Türkiye'nin çeşitli illerine özellikle iç anadoluya dağıtılsa hem şehir nüfus bakımından rahatlar hem Allah korusun deprem riski açısından rahatlamış olur. Büyük istanbul depremi şu anda olsa ve tahmin edilen gibi ortalama 7.5-8 şiddetinde olsa ülke olarak tekrar toparlanabileceğimizi sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Çağlar Bayur yazdı:

eski nüfus sayım zamanı (gerçek kaç kişi yaşıyor bilinirdi neyse) sokağa çıkma yasağı günü aksaray kavşağında kaza yapmıştı sayım memuru

O eski sayımları yapmak da nasıl külfetli zor bir işmiş yahu. Tek tek her eve gir çık gir çık... Bitmez ki. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Saymaya gerek yok. 
Doğan yazılıyor ölen kayıttan düşüyor. 
Kayıt dışı ölüm ve doğumlar da vardır elbet ama oran düşüktür

Eminönüne arabayla girilmemesini destekliyorum. Her türlü ulaşım var. 
Ancak illaki belirli saat aralıklarında olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Asgari ücreti istanbulda 5 bin lira yüksek yap.  sanayi kendiliğinden kayar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eyüp Çetin yazdı:

Bitmez ki. 

gün yarılanmadan biterdi, hem sağlıklı veri olurdu elde onun pahası ölçülemez, her ilçedeki öğretmenlerden sayman hazırdı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...