İçeriğe Yönlendir

Golf 6 Fazla Yakıt

Adem Uçak

Recommended Posts

Adem Uçak

Selamın aleyküm,

Aracım 2012 golf 6 1.4 tsi 122 hp manuel

aracım aşırı yakıt yakıyor ağır bakımları olmak üzere her şeyi yapıldı zincir baskı balata devir daim sıvı bakımları vs vs 

bobin bujilerde sorunsuz ve araç arıza ışığı da yakmıyor tekleme titreme de yok aşırı bi yakıt tüketimi mevcut üstelik sakin kullanımdayım 

km ye 5 tl yakıyor her zaman aynı yerden shell w power alırım deneme amaçlı opetten 600 tl benzin aldım litresi 34 tlden km 100 olmadı ışık yanacak 

sorun nedir sizce

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu 100 km 1 saate mi 1 hafta da mı yaptınız? tüketim ölçme yöntemi olarak ışığı kullanmayın

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Önce doğru yöntemle ölçmek lazım teşhis için. Yani depo doldurulacak belli bir süre kullanılacak. Sonra mümkünse aynı pompadan bir daha doldurulacak. Ve alınan litre yapılan km’ye bölünüp 100 ile çarpılacak. Diğer türlü hep yanıltır. 

Ayrıca modern bir çok araç yakıt lambasını litreye değil menzile göre yakar. Yani lamba yanıltır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Adem Uçak yazdı:

@Çağlar Bayur bir iki hafta içerisinde oldu 

bir binişte kaç km gidiyorsunuz en çok?

ve ortalama..

bilgisayardaki verileri paylaşır mısınız? lira ile anlamayız biz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Adem Uçak yazdı:

@Çağlar Bayur bir iki hafta içerisinde oldu 

bence sorun yok, 1-2 haftada 100 km gidiliyor ise her defasında motor ısınana kadar yol bitiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Önce güzergah ve trafik durumunuzu belirtirseniz daha doğru olacaktır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Araçta yakıt kaçağı olmasın? Verilen hesapla 100 km de 15 litre üzeri bir yakıt tüketimi var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Küçük şehir soğuk motor biraz da rampa vs. genç işi devirli kullanılıyorsa 15 rahat yakar 122'lik tsi.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Adem Uçak

Bilgisayarda ki verilerde 12 litrelerde geziyor ve sakin kullanıyorum trafik yoğunluğu da yok yani ekstra bi yakıt yakacak olumsuz durum yok ama araç da aşırı tüketim mevcut 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

İlgili aracı ne zamandır kullanıyorsunuz? Güzergahınız hep aynı mı? Sürekli kısa mesafe kullanım ise henüz motor ısınmadan kontak kapatılıyor ise yüksek tüketim normaldir. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yol bilgisayarının ayarlar bölümünden birimlerden tüketim değerleri lt/100km mi bunu kontrol eder misiniz?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

Küçük şehir soğuk motor biraz da rampa vs. genç işi devirli kullanılıyorsa 15 rahat yakar 122'lik tsi.

o motor yakmaz o kadar. fabrika verisi kaç?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

o motor yakmaz o kadar. fabrika verisi kaç?

Kısa mesafede yakar bence, motor ısınmıyora. Bir de DSG olunca şanzıman faktörü bayağı düşürüyor yakıtı, manuel olmasının da etkisi vardır.

İlla normaldir demiyorum belki bir sorun vardır arabada, ama çok uçuk değil.

Ben olsam hava filtresi, hava akış metre, buji, bobin sıralamasıyla giderdim. Hepsi orijinal olmak kaydıyla. İyi bir usta bu durumda bilgisayara bağlayıp afr'ye vs. bakmalı bence zaten, belki bakılmıştır. Bizim W210'un yakıtı dramatik şekilde düşmüştü bu şekilde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...