İçeriğe Yönlendir

Tavana Folyo Uygulaması - Yasal Sınırlamalar

Süleyman Kaya

Recommended Posts

Süleyman Kaya

Herkese selamlar.. Yeni aracımız Citroen C4 inci Beyazı... Arabamda Sunroof yada Cam Tavan bulunmuyor. Çift renk opsiyonu da mevcut değil yani anlayacağınız Buzdolabı gibi duruyor tavanımız. Burayı biraz detaylandırmak adına aşağıda örnek olarak işaretlediğim kısımları parlak siyah (piano black) folyo ile kaplayacağım, A sütunu mat siyah, B ve C sütunu ise parlak siyah, kapı üstleri Beyaz renk. Komple kaplama yapıldığından fatura kestirip bir ay içerisinde emniyetten ruhsata işletilmesi gerekiyor ve aksi halde muayenede de sorun çıkıyor biliyorum ama başka bir başlık altında bir arkadaşımız uyardı o nedenle sorma ihtiyacı hissettim, aslında muayeneye daha 3 yılım var.. sadece örnekteki kısımları kaplayacağım, kapı üstüne denk gelen kısımları, bunu ruhsata işletmeme gerek var mı?

citroen-c4-x-arka-yan.jpg

Citroen-C4-turuncu.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

hatırladığım kadarı ile belli bir oran var (toplam yüzeyin % 40 galiba tam net değil bilgim) aşmadığı sürece işletme gerekmiyor.

sizin yapacağınız şekilde kimsenin bir şey anlayacağını sanmam hatta muayenede bile kimse farkında olmadan geçebilirsiniz

açıkçası ben görsem adamlar ne güzel düşünmüş güzel olmuş derim orijinali ne kadar güzelmiş derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Bu işleri yapan birisiyle görüştüm yakın zamanda. Benim aracın rengi ara renk olduğu için elinde yokmuş. Siyah ya da beyaz yaparsak çift renk olur muayeneden önce sökmen gerekir demişti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Süleyman Can yazdı:

Bu işleri yapan birisiyle görüştüm yakın zamanda. Benim aracın rengi ara renk olduğu için elinde yokmuş. Siyah ya da beyaz yaparsak çift renk olur muayeneden önce sökmen gerekir demişti. 

Komple tavan kaplamada evet çift renk oluyor ama ben cüzi bir kısmını (tavanın belki %15 ini) kaplayacağım, zaten komplesi aklımdaydı ama Citroenlerde boya sorunları geçmişte yaşandığından ne olur ne olmaz diyip rafa kaldırdım tabii maliyette var işin içinde. sonradan sadece yukarıdaki gibi kendim yapabilirim hem bir iki yıla da tekrar sökerim diye karar verdim yapmaya.

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

hatırladığım kadarı ile belli bir oran var (toplam yüzeyin % 40 galiba tam net değil bilgim) aşmadığı sürece işletme gerekmiyor.

sizin yapacağınız şekilde kimsenin bir şey anlayacağını sanmam hatta muayenede bile kimse farkında olmadan geçebilirsiniz

açıkçası ben görsem adamlar ne güzel düşünmüş güzel olmuş derim orijinali ne kadar güzelmiş derim. 

%30 gibi duydum sanki bende, aslında dediğinizi ben de düşünüyorum, tavan kabak gibi ortada kimsenin de fark edeceğini düşünmüyorum ancak yine de yasal mevzuata uymak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Bence kaplatın sorun olacağını düşünmüyorum. Özellikle çok fazla çift renk citroen görüyorum. Arada kaynar gider. İleride bir sorun oluşturursa işletirsiniz. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Burak Kuşçu yazdı:

Arada kaynar gider.

Bu kadar basit olur mu ya :) Ruhsatta çift renk niye yazıyor devlet o zaman :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Fatih Evcin yazdı:

kurcalama be abi :D 

ama güzel kurcalıyorum durdurma beni hazır gaza gelmişken :kutlama:

Burak Kuşçu yazdı:

Bence kaplatın sorun olacağını düşünmüyorum. Özellikle çok fazla çift renk citroen görüyorum. Arada kaynar gider. İleride bir sorun oluşturursa işletirsiniz. 

Bende de öyle bi intiba uyandı açıkcası..

Sani Gerşon yazdı:

Komple kaplamayacağım.. araba Mahmut Hoca gibi.. en azından yanlara saç ekmiş olurum diyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sani Gerşon yazdı:

Muayene de hep beraber girilse  :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

500L grubunda bazı modellerde cam tavan olduğu halde çift renk olarak değerlendirip muayeneden geçemeyenler vardı, riske girmezdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

500L grubunda bazı modellerde cam tavan olduğu halde çift renk olarak değerlendirip muayeneden geçemeyenler vardı, riske girmezdim.

rcz ler de aynı ne çektiler yıllar sonra, ilk muayenelrde birşey olmadı yıllar sonra siyah cam tavan renk olarak görüldü

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya

Valla ben gözü kararttım, hem muayane sorun değil hemde tüm tavanı kaplamayacağım. Ölücülerin bol olduğu bir forumda muayeneden bile geçenlerin olduğunu söylemişler, tabii yurdumda neler olur bilinmez

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

rcz ler de aynı ne çektiler yıllar sonra, ilk muayenelrde birşey olmadı yıllar sonra siyah cam tavan renk olarak görüldü

Yurdumuzun güzide sürprizleri :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...