İçeriğe Yönlendir

SU7 ve SU7 Max. Robot Süpürge Değil Araba!

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin

Xiaomi SU7 ve SU7 Max resmen tanıtıldı

Çinli teknoloji üreticisi, ekosistemine yeni bir üye ekliyor.

Akıllı telefon modelleriyle ismini büyüten ve kahve makinesinden akıllı süpürgeye kadar çeşitli teknolojik ürünleri ile evimize giren Xiaomi, bu sefer garajımıza giriş yapıyor. Yıllardır gündeme taşınan ve her seferinde ortadan kaybolan otomobil projesi, nihayet gerçekleşti.

xiaomi-su7-ve-su7-max.jpg.7529209e9f19d36556ebe8a99fe3efae.jpg

Üreticinin aylardır paylaştığı ufak tefek detayların ardından bugün resmî lansman gerçekleşti. Diğer Çinli üreticilere fark atmayı kafaya koyan firma, epey iddialı özellikler ve parça seçimleri ile karşımızda. Renk seçeneklerinin de başarılı göründüğünü söylemeden geçmeyelim.

SU7 ve SU7 Max ikilisinin tanıtıldığı bu etkinlikte, teknik detayların çok büyük kısmı paylaşılmış bulunuyor. Batarya konusunda, BYD ve CATL ile yapılan iş birlikleri sayesinde sırasıyla 73.6 kWh ve 101 kWh kapasiteli bataryalar ile 668 km ve 800 km menzil vadediliyor. 

xiaomi-su7-renk-secenekleri.jpg.482ecf938f09f2f24d9928f546aa8ba7.jpg

Xiaomi'nin geliştirdiği Modena platformunda, BAIC tarafından üretilecek olan modellerden SU7'nin 400 Volt altyapısının aksine SU7 Max'de 800 Volt altyapı sunuluyor. 101 kWh kapasiteli bataryanın 5 dakikalık şarj ile 210 km'ye kadar menzil sunacağı da belirtilenler arasında.

Performans verileri aşağıdaki tabloda yer alan araçlardan SU7 Max'te Brembo imzalı 4 pistonlu kaliperler kullanılıyor. Farklı sürüş modları sunacağı belirtilen araçta, kalkış kontrolü, 20 saniyelik boost tuşu ve adaptif şasi de bulunuyor. 

19916145_Screenshot_20231229_143951_SamsungInternet.jpg.e92adc90cda62b14a8671eff26f8717d.jpg

Kaynak: https://tr.motor1.com/news/702562/xiaomi-su7-ve-max-tanitildi/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

oo kesinlikle almayacağım bir ürün daha. çin bölgesi değil der ilk update ten sonra ortada kalırsın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Doğan Arşiray yazdı:

oo kesinlikle almayacağım bir ürün daha. çin bölgesi değil der ilk update ten sonra ortada kalırsın.

Custom rom yukleriz :f1:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

güncelleme yaptırılıp elimde patlayan 3 tane xiaomi kameram var... şaka gibi. günceleme yapmazsan sunucuya bağlanamazsın dedi, tamam dedim kameralar bu bölgeye ait olmadığı için çalıştıramazsın deyip çıktı. hepsi çöp oldu.

20 kullanımda pili bozulan spor bilekliğim var amazifit.  parasını geri verdiler. xiaomi benden uzak olsun.

• Beğen 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Alpay Sumer yazdı:

evde hersey şayomi.. bi bu eksikti

İyi işte. tek uygulamadan kontrol edersin hepsini. 

Aşağı inmeden ısıtırsın, buzları eritirsin falan :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

güncelleme yaptırılıp elimde patlayan 3 tane xiaomi kameram var... şaka gibi. günceleme yapmazsan sunucuya bağlanamazsın dedi, tamam dedim kameralar bu bölgeye ait olmadığı için çalıştıramazsın deyip çıktı. hepsi çöp oldu.

20 kullanımda pili bozulan spor bilekliğim var amazifit.  parasını geri verdiler. xiaomi benden uzak olsun.

Benim de kullandigim xiaomi urunler var, yi action cam hala kullaniyorum, telefonum mi9t pro mesela. Bir tek amazfit saatim bozulmustu. Xiaomiden alinacak urun mutlaka EU bolgesi icin olmali. Türkiyede çin icin uretilmis cok urun var ve bunlarda degisik degisik sorunlar cikabiliyor. 

Tabi EU olanlarda da sorun cikabilir ama ben genel olarak memnunum

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

İyi işte. tek uygulamadan kontrol edersin hepsini. 

Aşağı inmeden ısıtırsın, buzları eritirsin falan :) 

sunucu çalışırsa tabi...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Tesla dışında dikkatimi çeken tek marka diyebilirim.

Menzili WLTP versinler de bi görelim.

O menzil rakamları kısmi sahtekarlık içeriyor.

Verginin vergisine ek %54 daha verince pek alınacak durumu da kalmaz ama bekleyip görmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Eyüp Çetin yazdı:

19916145_Screenshot_20231229_143951_SamsungInternet.jpg.e92adc90cda62b14a8671eff26f8717d.jpg

2.2 metreyi yaklaşık 2.5 saniyede mi kat ediyor su7 olan? Veriler neden çok saçma geldi bana? Veya 50 kmh'den sonra mı asılıyor acaba?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oğuzkan Erışık yazdı:

2.2 metreyi yaklaşık 2.5 saniyede mi kat ediyor su7 olan? Veriler neden çok saçma geldi bana? Veya 50 kmh'den sonra mı asılıyor acaba?

hep gazlama peşindesiniz :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bu veriye nereden ulaştın.. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Eren Gökmen yazdı:

Benim de kullandigim xiaomi urunler var, yi action cam hala kullaniyorum, telefonum mi9t pro mesela. Bir tek amazfit saatim bozulmustu. Xiaomiden alinacak urun mutlaka EU bolgesi icin olmali. Türkiyede çin icin uretilmis cok urun var ve bunlarda degisik degisik sorunlar cikabiliyor. 

Tabi EU olanlarda da sorun cikabilir ama ben genel olarak memnunum

Aynı şekilde bende, telefonlarımız bile aynıymış :exc1:

Ben hiç bir zaman Xiaomi ile sorun yaşamadım. Ama Yi kamera dahil hepsi EU bölgesi ürünü idi. Ben gayet memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

fren kullanmıyor. Görmüyor bile :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hep gazlama peşindesiniz :) 

Giden arabaya binince sende gazlarsın :crazy:

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sen söyleyince farkettim emmi. 100-0 fren mesafesini 0-100 arası kat edilen yol zannetmişim :D yılın son iş gününü yaşayan bir muhasebeci olarak bence çok normal öyle zannetmem :biggrin:

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Doğan Arşiray yazdı:

senden aldığım kameraya 1 senedir güncelleme yapmadım, doğrusu 1 senedir kullanmadım ama bi süre sonra lazım olacak, güncelleme çıkarsa yapmiyim mi ? 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

100 le giden arabayı 70 cm mesafede durdururum ama içindekilere karışmam. :seytan:

20231208_115740.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ebrar Tüfek yazdı:

senden aldığım kameraya 1 senedir güncelleme yapmadım, doğrusu 1 senedir kullanmadım ama bi süre sonra lazım olacak, güncelleme çıkarsa yapmiyim mi ? 

sakin yapma, zaten guncel o. bellimi olur bozulur filan. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

100 le giden arabayı 70 cm mesafede durdururum ama içindekilere karışmam. :seytan:

20231208_115740.jpg

ben 1cm’de durdururum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...