İçeriğe Yönlendir

Start Stoplu Araçta Araç Kamerası Kullanımı

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba dostlar. 

Stop Start arabada Mai70 kamera kullanıcağım. Yalnız araba stop emesinden mütevvellit çakmak prizindeki enerjiyi kesmekte. Şehir içi yolculukta sık sık motor aç kapat yapınca kameranında çalışmasında sekte olacakmıdır. Yada yapılması gereken bir ayar veya alınması gereken bir ekipman varmıdır. 

Stop start temelli kapatamıyorum her marşda devreye tekrar giriyor. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Kontaktan al elektriği.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emin Önal yazdı:

Kontaktan al elektriği.

Araç kiralık hocam. O nu yaptıramayız. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba dostlar. 

Stop Start arabada Mai70 kamera kullanıcağım. Yalnız araba stop emesinden mütevvellit çakmak prizindeki enerjiyi kesmekte. Şehir içi yolculukta sık sık motor aç kapat yapınca kameranında çalışmasında sekte olacakmıdır. Yada yapılması gereken bir ayar veya alınması gereken bir ekipman varmıdır. 

USB falan varsa oradan da alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emin Önal yazdı:

Bunu takarsam aküyü nasıl korumaya alacaz. 

Metin Akbal yazdı:

USB falan varsa oradan da alabilirsin.

Usb aktif kullanıyorum hocam.  

Bu parçanın olayı nedir.  https://www.hepsiburada.com/xiaomi-70mai-up02-park-modu-kiti-pm-HBC000014VCCB

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Yalnız araba stop emesinden mütevvellit çakmak prizindeki enerjiyi kesmekte

start stopta kesildiğinden emin miyizx oadaki enerjinin teyp te kapanıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

70mai içinde kendi pili var. Benim arabada da start stop var sorun yaşamıyorum.
Bende çakmaklık sigortasından aldım elektriğini.

Bağlayıp denediniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hemen kapanmıyor. Kontak kapandıktan ne kadar süre daha kayıt yapmasını istediğine dair seçenek var sorun yaşamazsın.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Stop sirasinda cakmakliktaki enerjinin kesilmesi garip. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Adaptörün dışını çıkart , üst lambayı sök, adaptörü oraya sok, elektriği aydınlatmadan alıp , kabloyu tavan döşemesinin içinden ön camın oraya geçir. Kamerayı da yakın yere monte edersen kablo filan da kalmaz ortalıkta. Aracı teslim ederken adaptörü çıkarırsın , sorun olmaz. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

start stopta kesildiğinden emin miyizx oadaki enerjinin teyp te kapanıyor mu?

Mondeoda kesilmiyor start stopta kontak açık sonuçta, gerçi kapasitör var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Nasıl yav. Start stop araba giderken motor çalışmıyorken elektrik mi kesiliyor? 

bu gibi şeyler olmasın diye kocaman akü, büyük alternatör vb sistemler kullanılıyor. Kesmemesi lazım

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Teybin USBsinden al, ayrıca 70mai uygulaması üzerinde ayar var, enerji kesildikten kaç dk sonra kapanacağına dair bir seçenek olması lazım, ben 70mai a500s1 pro plus kullanoyorum.Araç kuga 2017, usbden kullanıyorum, araçtan çıkınca kapanıyor, aracı açınca açılıyor, teyp açıksa çalışmaya devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Nasıl yav. Start stop araba giderken motor çalışmıyorken elektrik mi kesiliyor? 

bu gibi şeyler olmasın diye kocaman akü, büyük alternatör vb sistemler kullanılıyor. Kesmemesi lazım

Marş anında kesiyor elektriği. 

Ben bugün denedim. Kayıt kesilmedi. Hatta yi kameraylada denedim. Onda teyp usb takınca dosya aktarma moduna geçmeye çalışıp kaydı kesiyor. Teyip ekranıda uyumsuz format diyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

akım kesilmeyen bir sigortaya bağla gitsin, yokmu hiç baktınmı?

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba dostlar. 

Bende USB de takılı sorunm olmuyor, dahili pili var biliyorum ayarlardan stop sonrası ne kadar süre açık kalacağını seçebilmelisiniz. illa çakmaklık kullanılacaksa aklıma bir an araç kiralık dediğiniz için söylüyorum geçici çözüm olarak powerbank kullanmak geldi. powerbanki çakmaklığa takın kamerayıda powerbanke, bir hafta 10 gün idare edersiniz ne olacak...  sürekli kullandığınız kiralık araç ise up02 park kiti almanız rahat ettirir... araç sıfır ise garanti ne olur birşey diyemeyeceğim çünkü sigorta kutusuna müdahele etmiş olacaksınız... Mai nin başka modelleri var cama takılan pilli modeller cihaz almadıysanız onlara da yönelebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Süleyman Kaya yazdı:

Bende USB de takılı sorunm olmuyor, dahili pili var biliyorum ayarlardan stop sonrası ne kadar süre açık kalacağını seçebilmelisiniz. illa çakmaklık kullanılacaksa aklıma bir an araç kiralık dediğiniz için söylüyorum geçici çözüm olarak powerbank kullanmak geldi. powerbanki çakmaklığa takın kamerayıda powerbanke, bir hafta 10 gün idare edersiniz ne olacak...  sürekli kullandığınız kiralık araç ise up02 park kiti almanız rahat ettirir... araç sıfır ise garanti ne olur birşey diyemeyeceğim çünkü sigorta kutusuna müdahele etmiş olacaksınız... Mai nin başka modelleri var cama takılan pilli modeller cihaz almadıysanız onlara da yönelebilirsiniz

Bu gayet iyi bir çözüm gibi duruyor. Ama bende de start stoplu araç ve kamera var. Çakmak gözünden enerji alıyorum ama söylediğiniz gibi bir sorun olmadı hiç bende.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Start stopta hiç bir yeri kesmemesi gerekir.. 

Kesmesi hata

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

videosu bolmuş, hiçbirinde kesik sorunu yaşayana denk gelmedim incelemk lazım videoları

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya

70mai de pil mevcut olmalı zaten, bu arada 70mai çeşit çeşit onu da unutmamak lazım.. belki cihaz eski pili öldü en ufak kesintide kamera kapanıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...