İçeriğe Yönlendir

2.5 Direksiyon Hidrolik Hortumu Sorunu

Yusuf Karagöz

Recommended Posts

Yusuf Karagöz

Arkadaşlar aracım makyajlı 2 kasa benzinli focus dün farkettimki direksiyon hidrolik hortumunun presli noktasından yağ kaçırıyor aracım , bu hortumu değiştirmek mi yoksa o kısmı kestirip yeniden presletmek mi daha iyi bir çözüm olur yani değiştirmek daha sağlıklı olur tabiki ama yan sanayi parçalar ne kadar dayanır bilmiyorum orjinalide çok pahalı 8000-10000 civarı sadece parça presletmekte sağlıklı ve uzun ömürlü bir çözüm olursa onun çok daha ekonomik olacağı kesin ama bu tarz uygulamalarda direksiyon pompa sesi artar ağırlaşır vs. Gibi negatif bir durum yaşarmıyım yada pres işleminden 6 ay sonra tekrar kaçırma vs. yapma ihtimali yüksekmidir , sizin öneriniz nedir ?IMG_20240115_094524.png.cfee1e1518ddeec679117fca7a44b4a0.png

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

sadece hasarlı kısmı kesip orijinali gibi yeniden yapan yerler var sanayide. kendi aracımda yaptırmıştım. dikkat edilmesi gereken nokta orijinal hortum içinde yağ geçişini etkileyen spiral tel gibi parça varsa yeni yapılana bunu mutlaka aktarmak gerekiyor. ki ses veya performans problemi yaşanmasın

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Hidrolik hortum yapan herhangi bir yer sizin işinizi 15 dakkada çözer 

Sağlamlık konusuna gelince hangi hidrolikçiye giderseniz gidin makineler genellikle aynıdır ve çok bi fark olmaz oşuna binlerce lira vermeyin

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Ankaradaysanız arkadaşların hidrolik hortumu bastırdığı yerler var numarasını alıp size verebilirim

Yorum bağlantısı
Yusuf Karagöz
Ersen şahin yazdı:

Ankaradaysanız arkadaşların hidrolik hortumu bastırdığı yerler var numarasını alıp size verebilirim

Teşekkür ederim arkadaşımın da tanıdığı varmış ama ben direksiyoncuya  gitme kısmını biraz daha sağlıklı buluyorum uzmanlık alanları olduğu için hemde sabit çalıştıkları yerler vardır bir görüşeyim kafama yatmaz ise ihtiyaç halinde sizinle iletişime geçerim yardım teklifiniz için çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Boz

Pompa sesi nedeniye uğraştığım bir sorun bende muhtelif yerlerinde pres vardı yan sanayi alırsam pompa sesini kesmeyeceği söylendi üstteki mesajda belirtildiği gibi bunların içersininde yaylı bir sitem var o iptal olursa kesinlikle ses yapacaktır ben orjinal aldım taktırdım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yusuf Karagöz
Mustafa Boz yazdı:

Pompa sesi nedeniye uğraştığım bir sorun bende muhtelif yerlerinde pres vardı yan sanayi alırsam pompa sesini kesmeyeceği söylendi üstteki mesajda belirtildiği gibi bunların içersininde yaylı bir sitem var o iptal olursa kesinlikle ses yapacaktır ben orjinal aldım taktırdım.

Benim sorunum hidrolik hortumu değilmiş lpg regülatörünün sunhortumlarından birinin kelepçesi fazla sıkıldığı için hortumu ezmiş ve damlatma yapıyormuş oda direk hidrolik hortumunun üzerine geldiği için ben oradan kaçırıyor zannettim hortumun kelepçesi çelik kelepçe ile yenilendi sorun çözüldü şükür 50 tl maliyet birşey öğrenmiş oldum normal kelepçeler hortumlara zarar verebiliyor ama bu çelik kelepçe denilen kelepçe tipi aynı sadece yapısı biraz farklı görsel olarakta incelenince anlaşılıyor elinizle dokunduğunuzdada farkı hissediyorsunuz ne kadar sıkarsanız sıkın hortumu kesmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...