İçeriğe Yönlendir

13cm Hoparlör Önerileriniz...

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Evin yeni üyesi için 13cm çapında 4 adet hoparlör ihtiyacımız var.

Çapı büyütmek gibi bir niyetim yok. Eski çalışmayan hurda hoparlörleri söküp yerine yenilerini takacağım.

Anfi, ekolayzer v.s. olmayacak. 

Bass ve tizlerde temiz ses alayım yeter.

Bu konuda tecrübe ve önerilerinize ihtiyacım var. :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Teyp de önemli. Orta ucuz hoparlör almıştım. Orijinal teybe takınca dandik ses çıkmıştı. Baslar tizler falan çok kötüydü. Halbuki hoparlör iyiydi. İyi teybe takınca iyi ses çıkmıştı. 

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Teyp de önemli. Orta ucuz hoparlör almıştım. Orijinal teybe takınca dandik ses çıkmıştı. Baslar tizler falan çok kötüydü. Halbuki hoparlör iyiydi. İyi teybe takınca iyi ses çıkmıştı. 

Şimdilik radyo cd çalar var. Bir süre sonra Android bir cihaz yada iyi bir ana ünite alacağım.

tarihinde Evren Barış Özbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bütçe nedir? 

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Furkan Bakırel yazdı:

Bütçe nedir? 

Çifti için 1000TL civarı. (+ yada - olabilir.)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben Sony almıştım, bayağı memnun kalmıştım. Deli paralar da değildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ben sony fb131e kullandım memnun kalmadım. jbl stage 3 alırsanız tatmin edeceğini düşünüyorum orjinal ünite ile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Mehmet Cihat yazdı:

ben sony fb131e kullandım memnun kalmadım. jbl stage 3 alırsanız tatmin edeceğini düşünüyorum orjinal ünite ile

Alpine sxe-1325s ve kenwood kfc-s1366 marka modelleri araştırıyorum. 

Jbl'e de bakarım. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Ses sistemi amfi takmayacaksanız Oem olarak satılan araçların orijinallerin de kullanılan kağıt hoparlörü de bakabilirsiniz, ben daha önceki aracımda dijital amfi + jbl hoparlör yapmıştım, sesler çok netti ama yine de bas hoparlörü de istiyordu.  sonraki aracımda patlayan hoparlörün yerine orjinale benzer kağıt hoparlör taktım ses olarak jbl den filan daha iyidi çünkü her zaman kullandığımız kulak aşinalığı olan sesleri duyuyorsunuz, bence kağıt hoparlörün tek kötü yanı yüksek seste çabuk patlaması ucuz olduğu için sorun olacağını sanmıyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Barış Özbek yazdı:

Alpine sxe-1325s ve kenwood kfc-s1366 marka modelleri araştırıyorum. 

Jbl'e de bakarım. 

haberleri dinlemek için alpine, müzik için kenwood iyi olacaktır

Mehmet Cihat yazdı:

. jbl stage 3 alırsanız

anfisiz yazık olur paraya, 3 ohm dur

Çağatay Özsoy yazdı:

sonraki aracımda patlayan hoparlörün yerine orjinale benzer kağıt hoparlör taktım ses olarak jbl den filan daha iyidi

ve bu sonuç çıkar, zira 92dbm değeri iyidir ancak ohm düşüktür, teypten gelen voltajı düşük haoparlöerden daha az sese çevirebilir,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
Çağlar Bayur yazdı:

haberleri dinlemek için alpine, müzik için kenwood iyi olacaktır

anfisiz yazık olur paraya, 3 ohm dur

ve bu sonuç çıkar, zira 92dbm değeri iyidir ancak ohm düşüktür, teypten gelen voltajı düşük haoparlöerden daha az sese çevirebilir,

Ohm değerini orijinalle aynı almıştım, ohm yaptığını sanmıyorum ama kullanılan materyal ve dizayn kaynaklı bazı frekansları daha baskın çıkarıyorlar. örneğin bazı hoparlörler özellikle insan sesini daha net çıkarırken diğer seslerde o kadar iyi olmuyor (mid dedikleri sanırım)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağatay Özsoy yazdı:

Ohm değerini orijinalle aynı almıştım, ohm yaptığını sanmıyorum ama kullanılan materyal ve dizayn kaynaklı bazı frekansları daha baskın çıkarıyorlar. örneğin bazı hoparlörler özellikle insan sesini daha net çıkarırken diğer seslerde o kadar iyi olmuyor (mid dedikleri sanırım)

jbl ler hariç hepsi 4 ohm kullanır, bazı nakamişiler de jbl de 2 ohm a kadar düşebiliyor, hespaplı montaj ile misli ses alınabiliyor ama çok güzeller

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Kenwood kfc-s1366 hoparlör aldım. Bugün geldi. Hava müsait olursa haftasonu montaj yapacağım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...