İçeriğe Yönlendir

Eksik Yatan Emekli Maaşı!!

Yücel Gezgin

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

uzaya adam yollamayıverir karadaki suyu ayarlayalım önce dersin mesela. Duruma göre önceliklerin değişir. Canlıların ortak hayatta kalma güdüsü budur. Önce karnını doyurur sonra tüylerini temizlersin. 

fazla çoğalan tür kendini yokederi unutma, yalanmaya zamanımız azalıyor haberimiz olsun :)

İlkay Başaran yazdı:

Suyu paraya bağladılar Ayvalıkta. Bacak gibi boru ile 20 saat salma sulama yapan adamlar hooop damla sulamaya geçti. Türk milletinin annesinin elini öp, parasına dokunma. Hemen öğrenirler. ;)

işte kritik noktayı dedin, bu ülkede değişimler milletin cebine dokunmayla başlar, ne demek istediğimi anladın :)

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

işte kritik noktayı dedin, bu ülkede değişimler milletin cebine dokunmayla başlar, ne demek istediğimi anladın :)

Senin demek istediğin yere gelmedim ben Ali abi. 
MEsele hayatta kalmak olunca kimse "yaa deniz suyu pahalı kardeşim ölelim olmazsa" demez. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Senin demek istediğin yere gelmedim ben Ali abi. 
MEsele hayatta kalmak olunca kimse "yaa deniz suyu pahalı kardeşim ölelim olmazsa" demez. 

anlamadın, cebine dokunma, siyasetle ilgiliydi :rolleyes:

Hayatta kalmaya gelince, ekonomik olarak doğru ama o zamanda hayat düzenin şuanki gibi olmaz, baya ufaltırsın herşeyi, lüksün falan kalmaz...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

anlamadın, cebine dokunma, siyasetle ilgiliydi :rolleyes:

Hayatta kalmaya gelince, ekonomik olarak doğru ama o zamanda hayat düzenin şuanki gibi olmaz, baya ufaltırsın herşeyi, lüksün falan kalmaz...

Pizzayı bol malzemos yemeyiveririz.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

fazla çoğalan tür kendini yokederi unutma, yalanmaya zamanımız azalıyor haberimiz olsun :)

bişey olmaz devamke

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Doğayı bozmanın cezası ağır olacak, her geçen seneyi arar olacağız...

daha birşey görmedik....

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Pizzayı bol malzemos yemeyiveririz.

Ben ondan vazgeçemem yhaa

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kanada sınırıdır o donan, rutin mevsimsel hadise

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Doğayı bozmanın cezası ağır olacak, her geçen seneyi arar olacağız...

daha birşey görmedik....

Dünya tarihinde daha insanlar yokken de mevsim geçişleri, buz çağları vb varmış. Manyetik kutup değişiklikleri bile. Biz kendimizi çok abartıyoruz. Dünya üzerinde kullandığımız arazi aşağı yukarı yüzde 1.
Dünyanın kanseriyiz evet. Biz şu an yok olmuş olsak gezegenin kendini toparlaması evrensel zamanda göz açıp kapamak kadar bir süre alır. Bize göre belki yüzbinlerce yıl ya da milyon. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Biz kendimizi çok abartıyoruz.

vesile olmaz ise yeni filtre satamaz fransızlar dingilize, kuyum sekötürnde birbirlerine girdiler ökkolojii diye diye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

vesile olmaz ise yeni filtre satamaz fransızlar dingilize, kuyum sekötürnde birbirlerine girdiler ökkolojii diye diye

Rusya gazı kesince dizeli yasaklayacam diyen avrupa kömüre döndü. Açlık sofuluğu bozdurur. 

Hindistanda günde binlerce araba lastiği tellerini çıkartmak için yakılıyor. Biz burada dpf kasıyoruz. Komik geliyor 2 adım geriden bakınca.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Rusya gazı kesince dizeli yasaklayacam diyen avrupa kömüre döndü. Açlık sofuluğu bozdurur. 

Hindistanda günde binlerce araba lastiği tellerini çıkartmak için yakılıyor. Biz burada dpf kasıyoruz. Komik geliyor 2 adım geriden bakınca.

az geri çelip bakınca gülmekten yazamıyorum ki.. dünyada sosyologların bu kadar başarılı olabilceğini ben tahmin etmemiştim

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çok sıcak, çok soğuk haberlerine hep "son x yılın en soğuk kışı" diyorlar. Ama x yıl önce daha soğuğu olmuş demek ki. Sıcaklar da aynı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Dünya tarihinde daha insanlar yokken de mevsim geçişleri, buz çağları vb varmış. Manyetik kutup değişiklikleri bile. Biz kendimizi çok abartıyoruz. Dünya üzerinde kullandığımız arazi aşağı yukarı yüzde 1.
Dünyanın kanseriyiz evet. Biz şu an yok olmuş olsak gezegenin kendini toparlaması evrensel zamanda göz açıp kapamak kadar bir süre alır. Bize göre belki yüzbinlerce yıl ya da milyon. 

kardeş o dediğin doğal döngü, benim dediğim onu bozmamız, geri dönüşü yok bunun, reseti atacak doğa, sonra eski haline dönecek ve o zaman yazdığın döngüler devam edecek,  haaa bunun dışında birşey bildiğimizde yok, daha önce neler yaşandı hangi medeniyetler vardı neler oldu bi haberiz, bilinen tarihimiz çok yeni, din tarihi dahada yeni, kendi kurduğumuz olguları yaşıyoruz, neyse böyle işte, dediğin olacak evet ama biz yokolduktan yada sayımızı zararsız seviyeye indiği zaman olacak, görünen bu yönde... Hala demeyin artık doğal döngü diye, canına okuyoruz doğanın, sonucu bellidir, göremiyor hala doğal döngümü diyorsunuz, tamam öyle ne diyim size...

ha şu manyetik kutup değişikliği olayı ilginç, anlık olduğunu ve olurken alansız bir süre boşluk olduğunu düşünsene, neyseki öyle olmuyor sanırım, olsa çoktan yokolmuştuk, zira atmosfer olmazdı :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Neyse konuya dönelim biz, son kaçınılmaz şekilde yolda, iklimde vuracak nüfusta azalacak ww3 te olacak, biz görmeyiz büyük ihtimal zaten umurumdada değil...

konuya dönersek, şu zam 33.3 le, 10 binle kalmayacak, bakalım ne kadar değişecek bu tutar, değişecek zira değişmezse devran döner yemez...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
İlkay Başaran yazdı:

Ben katılmıyorum. Dünyayı 3 5 aile yönetiyor komedisi gibi geliyor bana. Birileri öğleden sonra toplanıp "ya nüfusu nasıl azaltsak ya savaş mı çıkarsak da ölseler?" Bunu konuşup karar mı veriyorlar.

İnsanda bu teknoloji, bu zeka varken öyle kolay silinmez dünya yüzeyinden. MEteor düşer nükleer savaşlar olur belki. Beton için su bulamayacaksın konusuna hiç katılmıyorum. Suyun sürekli çevrimi var zaten. Atmosferi kaybedersek buharlaşır gider tüm su o zaman da su lazım olan en son şey olur zaten. Kirleniyor mu evet doğru. Deniz suyunu içeriz evet maliyetli olur böylece kirletmemeyi de öğreniriz. Yüzeyinin 4 te 3 ü su olan gezegende susuzluktan ölürsek bize gülerler. 

Dünya"da içilebilir su giderek azalıyor, evet ekosistemde yok olmuyor ama küresel ısınma, kentleşme ve sanayileşme dengeyi bozdu, artık 15 günlük yağmur bir anda yağıyor, mevsimler kaydı, tarım kötü etkileniyor, endüstriyel tohumlar, daha fazla ilaç ve fenni gübre istiyor,  Buna karşı dünyayı en çok kirletmeye devam eden ülkeler de yaptıklarına devam ediyor çünkü dururlarsa sistem çöker.

Su için acil planlar yapılması gerekli, ancak çevre için yapılan yatırımlar daha çok para ve zaman kaybı olarak görüldüğü için para farklı yerlere akıyor. Tasarrufa evden başlamalı dense de , evde kullandığımız su , toplam gidere göre devede kulak değil.

Kızılderili atasözünün dediği gibi, Son ırmak kuruduğunda,son ağaç yok olduğunda,son balık öldüğünde beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erhan Doruk yazdı:

Dünya"da içilebilir su giderek azalıyor, evet ekosistemde yok olmuyor ama küresel ısınma, kentleşme ve sanayileşme dengeyi bozdu, artık 15 günlük yağmur bir anda yağıyor, mevsimler kaydı, tarım kötü etkileniyor, endüstriyel tohumlar, daha fazla ilaç ve fenni gübre istiyor,  Buna karşı dünyayı en çok kirletmeye devam eden ülkeler de yaptıklarına devam ediyor çünkü dururlarsa sistem çöker.

Su için acil planlar yapılması gerekli, ancak çevre için yapılan yatırımlar daha çok para ve zaman kaybı olarak görüldüğü için para farklı yerlere akıyor. Tasarrufa evden başlamalı dense de , evde kullandığımız su , toplam gidere göre devede kulak değil.

Kızılderili atasözünün dediği gibi, Son ırmak kuruduğunda,son ağaç yok olduğunda,son balık öldüğünde beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.

akıllanmayız, ben ve kızılderilier haklı çıkacak (zaten onlarda Türkmüş ya :D)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...