İçeriğe Yönlendir

Fiorino Amfisiz Hoparlör Yükseltme

Mert Musa Yazar

Recommended Posts

Mert Musa Yazar

Fiat fiorino 2010 model aracımız var. Teybin RMS değerlerine internetten ulaşamadım. Arka hoparlör 10, ön 13 cm. Mümkünse öne 16 cm'lik takmak istiyorum fakat çok bilgim yok. Bassı biraz seviyorum amfisiz çok güzel bir şey olmayacağını biliyorum ama mevcut hoparlörlerimden bir tık iyi ses çıkarsa yeter. Hoparlör öneriniz var mı? Ve ön için 16 cm nasıl takabilirim?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapı döşemesini kesip fiber yaparak olabilir ancak kapıdan bas gelmez

Yorum bağlantısı
Mert Musa Yazar
Çağlar Bayur yazdı:

kapı döşemesini kesip fiber yaparak olabilir ancak kapıdan bas gelmez

Hoparlör tavsiyeniz yok mu? Onu sormuştum aslında.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapılara en iyi en pahalı hoparlörü kötü işçilik ile takarsanız en kötü hoparlörün iyi montajına göre kçtü ses alırısınz, kapıları hava geçirmez kabin haline getirmedikçe , bunda aracın kapı dizaynı da çok önemlli, hoparlör bütçe işi, jbl 3 ohm luk bir 16 çok net iyi ses verir ama asıl önemli olan montaj. ben olsam bas için bagaja sub işine girerdim kapılar yorar

Yorum bağlantısı
Mert Musa Yazar
Çağlar Bayur yazdı:

kapılara en iyi en pahalı hoparlörü kötü işçilik ile takarsanız en kötü hoparlörün iyi montajına göre kçtü ses alırısınz, kapıları hava geçirmez kabin haline getirmedikçe , bunda aracın kapı dizaynı da çok önemlli, hoparlör bütçe işi, jbl 3 ohm luk bir 16 çok net iyi ses verir ama asıl önemli olan montaj. ben olsam bas için bagaja sub işine girerdim kapılar yorar

Hocam derdimi geniş kapsamlı anlatmam gerekirse şöyle söyleyeyim. Arkadaşımın skoda fabia aracı vardı, herhangi bir ses sistemi döşenmedi fakat aracın kendi hoparlörleri çok güzel ve iyi bass vuruyor. O kadarlık bir bass arıyorum ben. Amfi sub işlerine girmek istemiyorum çünkü evet kalite katlanıyor ama maliyet de katlanıyor ve bagaj zaten küçük bide sub fln girse yer kalmaz orada. Ben konuyu açtım çünkü teybim hangi rms değerinde hangi ohm değerinde hoparlör kaldırır, en iyi sesi verir bunu sormak ve bunun üzerinden arkaya ve öne hoparlör tavsiyesi almaktı. Hoparlör önerisi alırsam montaj önerisine gelebiliriz sonra.

Mesela JBL 3 ohm'luk 16 cm demişsiniz. Bunu benim orijinal teybim kaldırabilir mi? Sadece ohm değerine mi bakmam gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Musa Yazar yazdı:

Arkadaşımın skoda fabia aracı vardı, herhangi bir ses sistemi döşenmedi

heh işte o fabia da hoparlöelrer direkt döşemeye montajlı, onda da döşemeyi sökmesi dert, ama montaj tarzından dolayı kapıyı kabin gibi kullanıyor memran, bas iyi geliyor.

Mert Musa Yazar yazdı:

Mesela JBL 3 ohm'luk 16 cm demişsiniz. Bunu benim orijinal teybim kaldırabilir mi? Sadece ohm değerine mi bakmam gerekiyor?

teybin kaldırması değil teyp hoparöre az bile gelir

kalite gelir ama anfi ister sonrasında bile.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...