İçeriğe Yönlendir

Meriva Easytronik

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Selamın aleyküm arkadaşlar geçen aylarda aldığımız Meriva hakkındaki görüşlerimi düşüncelerimi merak edenlere yardımcı olmak amacıyla paylaşmak istedim 

Öncelikle aracımız 2008 model Meriva Essentia modeli yarı otomatik dedikleri easytronic şanzımana sahip 

Araç dıştan küçük gibi görünüyo fakat içine binince gayet ferah koltuğuna oturduğunuzda sedan bi arabadan yüksek oturuşu ve camların büyük oluşu nedeniyle görüş açıları çok iyi 

Boyutlarının küçük olması ve görüş açısında sıkıntı olmaması en ufak uerlere bile rahatca girip çıkmanızı sağlıyor 

Easytronik vites bilindiği gibi geçişleri sarsıntılı ilk başlarda nooluyo bu ne diyorsunuz sonrasında alışıyo insan  manuel kullanımda alışınca gayet keyifli

Yol tutuşu güzel vectradan buna geçince ilk zamanlar korkuttu fakat alışınca insanı üzmüyor

Kalkışlarda gayet seri rampalardada alttan kaptırıp çıkarsan üzmüyor insanı 

Arka oturma Alanı ve bagaj boyutuna göre iyi  

Yakıt 

Tamamen şehir içi /163km de19lt

Şehirler arası /300km de 20lt

(LPG candır )😉

Genel anlamda gayet kullanışlı tam bir aile aracı 

Beğenmediğim yönleri 

Sol ön cam direğinin iki tane olması orda bi kör nokta oluşturuyor 

Süspansiyonların sert oluşu ve lastik ebatlarının küçük oluşu  bozuk yollarda çok  rahatsız ediyor 

Şimdilik bu kadar 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

çok küçük bir araba bence. corsanın yükseği.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

:nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen şahin yazdı:

Easytronik vites bilindiği gibi geçişleri sarsıntılı

Geçen gün şans eseri easytronik şanzımanlı bir corsa kullandım. Parktan drive moduna geçişi bayağı sarsıntılıydı. Hep böyleyse, bayağı sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Parktan drive moduna geçişi bayağı sarsıntılıydı. Hep böyleyse, bayağı sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.

o kadar değildir de tekere yük bindirmeyecenn kullanıcı hatası

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

o kadar değildir de tekere yük bindirmeyecenn kullanıcı hatası

Mümkündür. Belkide önce parka takılıp sonra el freni çekilmiş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

uzun soluklu yokuş tırmanışı vs gibi durumlarda vites afallıyor, uludağa çıkarken konvoya takılmak gibi bir hal, bahsettiğim .  Aksi halde güzel arabadır. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Mümkündür. Belkide önce parka takılıp sonra el freni çekilmiş olabilir.

aynen bunları manuel şanzımanlı otomatik debriyaj mantığı ile kullanmılı bir de yazılım çok işe yarıyor motor mazutlu ise tabii

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arabanın fotoğraflarını da gorseydik 😊

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
Sani Gerşon yazdı:

Geçen gün şans eseri easytronik şanzımanlı bir corsa kullandım. Parktan drive moduna geçişi bayağı sarsıntılıydı. Hep böyleyse, bayağı sıkıntılı olduğunu düşünüyorum.

Yok ben öyle aman aman bir sarsıntı hissetmedim şimdiye kadar 

Doğan Arşiray yazdı:

Aynen corsanın yükseği diyebiliriz fakat içi çok ferah geldi bana yüksekliğinden olsa gerek

Cem Işık yazdı:

uzun soluklu yokuş tırmanışı vs gibi durumlarda vites afallıyor, uludağa çıkarken konvoya takılmak gibi bir hal, bahsettiğim .  Aksi halde güzel arabadır. 

Rampalarda vites düşürmek için biraz nazlanıyo gaza biraz fazla basmak gerekiyo 

Çağlar Bayur yazdı:

aynen bunları manuel şanzımanlı otomatik debriyaj mantığı ile kullanmılı bir de yazılım çok işe yarıyor motor mazutlu ise tabii

Bendeki benzinli onada yazılım güncellenmesi yapılıyormuş öyle duydum elim bollaşsın hemen yaptırcam

IMG-20231224-WA0045.jpg

IMG-20231224-WA0042.jpg

IMG-20231224-WA0033.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

:nazar:

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Doğan Arşiray yazdı:

Ev taşıdık biz bu arabayla :S O kadar da ufak değil. Arka koltuğu yatırıp köye çamaşır makinesi götürmüşlüğüm var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...