İçeriğe Yönlendir

Oyun Konsolu İçin Xbox Series X İyi Bir Seçim midir?

Serkan Özmen

Recommended Posts

Serkan Özmen

Herkese merhabalar.

Çocuklar son zamanlarda tutturdu eve oyun konsolu alalım diye.

En son çıkan, en gelişmiş ve en ucuz oyun oynayabileceğimiz konsol olarak bu modeli önerdiler. Sizce iyi bir seçim olur mu?

Eğer iyi bir seçim olur derseniz, bir ithalatçı garantili, bir de Microsoft Türkiye garantili olanları varmış, sizce hangisini tercih etmeli?

Son olarak da önerebileceğiniz bir satıcı veya site var mıdır?

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konsollara çok yabancıyım ama ne alacaksanız markanın kendi garantisinin olduğundan emin olun. Tüm teknolojik ürünler içindir bu dediğim.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Serkan Özmen yazdı:

Herkese merhabalar.

Çocuklar son zamanlarda tutturdu eve oyun konsolu alalım diye.

En son çıkan, en gelişmiş ve en ucuz oyun oynayabileceğimiz konsol olarak bu modeli önerdiler. Sizce iyi bir seçim olur mu?

Eğer iyi bir seçim olur derseniz, bir ithalatçı garantili, bir de Microsoft Türkiye garantili olanları varmış, sizce hangisini tercih etmeli?

Son olarak da önerebileceğiniz bir satıcı veya site var mıdır?

Teşekkürler.

Xbox one sahibi birisi olarak yazayım.

Bende Xbox one var. Hem oyun kolu ile, hemde özel kamerasıyla oynuyorum. Yeni versiyonda sadece kol ile oynanıyor.

1- Oyunlarınız orjinal olmak zorunda, konsol hack olmuyor.

2- İnternet üyeliği almalısınız (live üyelik). Buradan aldığınız üyelik paketine göre bedava oyunlarda alabilirsiniz.

3- Kesinlikle Türkiye distribütöründen alın, garantisi işlesin.

PS5:

1- İnternet üyeliğiniz olmalı, oyunları genelde internetten indirtiyor. Oyunu DVD olarak bile alsanız internet üyeliği istiyor.

2- Çok oyun seçeneğiniz var ama Xbox oyunları gibi pahalı.

3- Yan aksesuarları çok (gitar, kol vb).

4- Kesinlikle Türkiye distribütöründen alın, garantisi işlesin.

5- Popüler oyunlar genelde PS için yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben de xbox series X ile ps5 arasında kaldım sonra ps5 seçtim. PS5'in dualsense kontrollörü daha güzel geldi bana. Oyun olarak aralarında çok farklar yok. PS5'de cd ile oyun oynama imkanı var ama CD ler bence pahalı çok da gerek yok. Ücretsiz de bir çok oyun var. Dilerseniz aylık abonelik seçenekleri ile farklı oyunlara erişim sağlanabiliyor.

Ben garantili almadım yurtdışından getirmiş birinden sıfır kapalı kutu aldım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

xBox Game Pass ile çok avantajlı. Ben çok sevdim xBox :)  Series S bütçe varsa X :) 

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Cocuklar ile platformlara cikan "exclusive" oyunlara bakin, hangisindeki oyunlari daha cok begenirseniz onu alin.

Ancak bir husus daha var, aylik uyelikleri ile her iki platformda ucretsiz oyunlar veriyor; onlari da bire tartmanizda sonsuz fayda var.

TR garantisi konusunu herkes soylemis; aman ihmal etmeyin.

Ozellikle Xbox uyeliklerinde kampanyalar vs olabiliyor, takip edin, uyelikler aylik; anbcak daha hesapli fiyata uyelik alabilirsiniz.

Bende Series S var, mutluyum, denk geldigi icin bir arkadastan ikinci el almistim. PS5 olsaydi onu alirdim :-)

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Bende bu ikilemdeydim Xbox Series S aldım geçen sene.

Gamepass ultimate üyeliği alıp hem pc de hem konsolda oyun oynanabiliyor. Çok fazla oyun seçeneği olduğu için hemen hemen herkesi mutlu edecek kadar oyunlar var.

Oyunları satın alıp üyelik olmadan da oynanabiliyor. Mesela ben GTA 5 i satın almıştım aboneliği kapadım. oyun bitene kadar üyelik almadım. Sonra birde ne göreyim ultimate üyelik  :D 210 lira olmuş aylık

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

konsolda en iyi seçenek her zaman playstation dur her zaman. 

bende 4 var belki yaz sonuna doğru 5 alabilirim :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Özmen
(düzenlendi)

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Game Pass olayında daha çok oyunu daha uygun fiyata oynama olayı nedeniyle Xbox Series X tercih ettik. 

PS5 deki Exclusive oyunlar bizim çocuklara çok uygun gelmedi :) PS5 belki benim için daha uygun ama benimde oyun oynamaya pek vaktim olmuyor. Belki arada bir açıp oynayabilirim (mesela bana daha uygun olan Starfield v.b oyunlardan birkaç tane yüklesem beni baya bir oyalar :) ). Önümüzdeki dönemde Microsoft un oyun şirketleri ile (mesela Blizzard) işbirliklerini arttıracağı da konuşuluyor. Bu alanda ileriki dönemde önünün daha açık olduğunu düşünüyorum. 

Bakalım hayırlısı artık. Gelince kurup göreceğiz.

Herkese tekrardan ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

tarihinde Serkan Özmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Benim de oğluma sözüm var, direksiyon seti alacağım bir tane. direksiyon-pedallar-vites.

Benim bildiğim kadar ile;

direksiyon seti( direksiyon-pedallar-vites)

oyun için bilgisayar kasası

oyun kutusu(xbox-ps5 vb.)

oyun

ekran

eksik yada fazla var mı? Bu işin tam anlamıyla sırası ile ne lazım, neye abone olmalıyım? sıralayabilir misiniz.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Serhat Işık yazdı:

Benim de oğluma sözüm var, direksiyon seti alacağım bir tane. direksiyon-pedallar-vites.

Benim bildiğim kadar ile;

direksiyon seti( direksiyon-pedallar-vites)

oyun için bilgisayar kasası

oyun kutusu(xbox-ps5 vb.)

oyun

ekran

eksik yada fazla var mı? Bu işin tam anlamıyla sırası ile ne lazım, neye abone olmalıyım? sıralayabilir misiniz.

Direksiyon seti alacaksanız biraz paraya kıyıp kaliteli birşey alın. Ucuz olanlar cidden bi işe yaramıyor.

Logitech veya thrust master tek geçerim.

Bende logitec G920 var, kendim bir de ayaklık yaptım.10 numara oldu.

Benim set resimdeki gibi.

20220321_220631.jpg

20210314_130710.jpg

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Öner Kurukuz yazdı:

Direksiyon seti alacaksanız biraz paraya kıyıp kaliteli birşey alın. Ucuz olanlar cidden bi işe yaramıyor.

20220321_220631.jpg

20210314_130710.jpg

Set süpermiş hocam:nazar:

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
(düzenlendi)
Öner Kurukuz yazdı:

20220321_220631.jpg

20210314_130710.jpg

çok emek verip, kaliteli bir ortam oluşturmuşsunuz. Bu ortamda çocuklara pek imkan vermem herhalde.:D

Gördüğüm kadarı ile siz pc den oynuyorsunuz. 

tarihinde Serhat Işık tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bahadır TÜFEKCİ

İyi bir oyun bilgisayarı (laptop) alıp çok yönlü kullanmak daha mantıklı olur. Konsollara özel oyunlar çok azaldı artık ve oyunlar aşırı pahalı. Bilgisayar da online oyun satan firmalar sürekli indirim yapıyor ve konsollarda 1000TL olan oyunu bilgisayara 100TL ye alabilirsiniz. Xbox taki gamepass bilgisayarda da mevcut. Hatta artık işler o kadar ilerledi ki, bir bilgisayara bile ihtiyaç olmadan oyun oynayacağınız sistemler mevcut. Sadece çok hızlı internet bağlantısı gerekli. 

Benim düşüncem iyi bir bilgisayar oyun konsollarının yaptığı herşeyi ve fazlasını yapabilir. (konsollara özel oyunları oynayamazsınız, onlarda çok az sayıda)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Serhat Işık yazdı:

çok emek verip, kaliteli bir ortam oluşturmuşsunuz. Bu ortamda çocuklara pek imkan vermem herhalde.:D

Gördüğüm kadarı ile siz pc den oynuyorsunuz. 

20 yıldan fazla zamandır Formula1 takip ederim, oyununu oynamaya üşeniyordum, klavye ile tat vermiyordu.

Şimdi seti alınca hafta sonu hangi pistte yarış varsa ben de Perşembeden itibaren o pistte antrenman, sıralama ve yarışlar yapmaya başladım.

Bunun dışında Dirt Rally 2 oynuyorum.

Konsol almadım çünkü konsol kolları ile oynayamıyorum. Çok denedim ama hiçbir oyunu o kollarla oynayamadım.

Klavye bile çok daha rahat geliyor bana. Zira sadece yarış oyunu değil, FPS oyunlar ve eski dönem arcade atari oyunlarını oynuyorum.

Street Fighter, Mortal Kombat gibi.

Bilgisayarım da Monster Tulpar T7 V24.1

RTX-3060 ve i7-11800H işlemci var, oynadığım her oyuna yetiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...