İçeriğe Yönlendir

Komple Boya Maliyeti Ne Kadar?

Mehmet Dagdeviren

Recommended Posts

Mehmet Dagdeviren

Arkadaşlar merhaba

ford ka aracımı komple boyatsam maliyet toplam tahmini ne kadar tutar?

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Arkadaşlar merhaba

ford ka aracımı komple boyatsam maliyet toplam tahmini ne kadar tutar?

Yaşadığınız şehire göre değişiklik göstermekle beraber, 55-60 bin liradan aşağısı mümkün değil gibi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şehir semt başta olmak üzere değişir, aracın durumu, kaportada gözüken gözükmeyen yerlerine göre değişir, usta ve müşteri beğeni hedefi kalitesine göre değişir, İstanbul için 55-60 lar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Amcaoğlu çürüğü olmayan corsayı komple 20 bine boyattı,pazartesi günü çıkacak .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ne istediğiniz önemli biraz, işçilik aşırı farkeder, bir de hazır boyanmışken trim parçaları, perçinler fitiller vs. liste uzayabilir.

Eski de olsa siyah A6 ile yanaşınca yukarıdaki rakamlar minimum x3 oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Kesin emin değilim fakat etraftan duydukları la ankarada dıştan boyama 20 ila 30 arasında bahsediyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ustalar günlük kazancı 10 bin liraya gelmezse çalışmıyor artık. 

Bir tanıdığım şanzıman tamiri yaptırdı. 30 bin liralık parça kullanılmış. Parça kadar 30 bin lira da işçilik yazmışlar.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Cem Işık yazdı:

Yaşadığınız şehire göre değişiklik göstermekle beraber, 55-60 bin liradan aşağısı mümkün değil gibi. 

Cem abi

Araba ne kadar ki :)

hiç tahmin etmemiştim bu kadar tutacağını ama her halukarda yakın zamanda yaptırmam gerekecek.

Çağlar Bayur yazdı:

şehir semt başta olmak üzere değişir, aracın durumu, kaportada gözüken gözükmeyen yerlerine göre değişir, usta ve müşteri beğeni hedefi kalitesine göre değişir, İstanbul için 55-60 lar

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Kardeşimin doğanı boyatmak istedi para fazla gelince gitti kompresör zımpara makinası boya tabancası aldı kendi boyadı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Ersen şahin yazdı:

Kardeşimin doğanı boyatmak istedi para fazla gelince gitti kompresör zımpara makinası boya tabancası aldı kendi boyadı

Artık artan işçilik maliyeti nedeniyle insanlar bu yöne doğru yöneliyor. 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ara Eleman sıkıntısı giderek büyüyor Dükkanlar Çırak bulamıyor.Bir çok sektörde Usta yada Teknisyen sıkıntısı yaşanıyor yeni nesil bu işleri yapmak istemiyor.Malzeme fiyatları hepimizin malumu Usta sayısıda azalınca Fiyatlar iyice artıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar abi bi kaç yerden teklif aldım.

23 diyende var 25 diyende,40 diyende var neye göredir abi bu fiyat farklılığı,konuya çok hakim değilim o yüzden soruyorum abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Dagdeviren yazdı:

Çağlar abi bi kaç yerden teklif aldım.

23 diyende var 25 diyende,40 diyende var neye göredir abi bu fiyat farklılığı,konuya çok hakim değilim o yüzden soruyorum abi

aynı iş için 25 diyen var iken 40 diyen fazla olmuş. boyamak işinin gözükmeyen yerinde fark olur, 2 günde de bir araba boyanır biter, 2-4 hafta da, gözümeyen yerlerin hazırlığı önemli, 2 günde boyanan 6 ay sonra çatlar, 4 haftada boyanan çatlamaz mesela yani çatlamamalı.

en başta araba başında madde madde konuşmalı anlaşmalı. müşteri beklentisini ve çıkacak işi iyice izah etmeli boyacıya.

tabii boyacının da her maddeye uyacağını kabul ediyoruz, günlük kontrol şart derim ayrıca işler gerçekten yapılıyor mu diye.

Her sıfır boya ilk gün aynı gözükür, farkı zaman içinde ortaya çıkar . Bu devirde ben olsam İstanbul da iş yaptırmam, mecburen yüksek rakam çıkar

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...