İçeriğe Yönlendir

Kapı Fitili Deforme Olan Bölgede Pas Sorunu Nasıl Giderilir?

Recep Yavuz

Recommended Posts

Recep Yavuz

Herkese Merhaba. Geçen hafta yağmurlu bir havada farkettim. Aslında aracı ilk aldığımda da farketmiştim. Sadece arka bölgedeki fitiller sanırım içerdeki kısmından deforme olup yırtılmış. O bölgeden su almış olmalı ki paslanmaya başlamış. Daha önce pas çok yoktu. Buna nasıl müdahale edebilirim? Sanırım komple fitilleri çıkarıp o bölgeyi pastan arındırmak gerekecek? Henüz çürüme yok. Tırtıklı bir çelik gibi bir metal yüzey var o bölgede. Buranın acilen müdahale edilmesi gerekiyor değil mi?

pas.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bölgeyi biraz kazıyın, yani o pas (varsa) fitilin içindeki metelden de gelmiş olabilir,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Yavuz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

bölgeyi biraz kazıyın, yani o pas (varsa) fitilin içindeki metelden de gelmiş olabilir,

Çok yoğun bir pas değil ama renk olarak pas rengi bir kalıntı. Araç fitillerinde metal bir bölüm mü oluyor normalde? Ben sadece kauçuktan oluşuyor diye düşünmüştüm. Aslında aralıklarla siliyorum o bölgeyi. Ama fitil içerden yırtılmış. Öndeki fitilde hiç boşluk yok. Fitilin kaportayı kavradığı bölgeden yırtık var. Sanıyorum o pas olan kısım kaportada. Bunun ilerlemesi olağan aslında ama hiç vaktim olmadı. Geçen farkettim yine artış görünüyor. 

Bu araç fitilleri çıkarılıp, tekrar takılabilen bir yapıda değil mi? Oldukça sert bir şekilde monte edilmiş görünüyor. 

tarihinde Recep Yavuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her türlü fitil çekilip çıkarılır, geçme yerlerinde bası fitillerde içeride metal kıskaçlar olur, onlar paslanır, diğer yüzeye yayılan o olabilir biraz incelemeli, böyle ise yeni fitil alınır karşı taraf silinir iş biter. karşıda pas başlamışsa gözükmeyen yer fıslaması kolay, biraz zımpara sonrası

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

fitili söküp güzel zımparalayın üzerine pas dönüştürücü uygulayın yeterli bence

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Cihat yazdı:

pas dönüştürücü uygulayın

birügn tarcanlara düşerse panel değişmiş flan derler, sıkıntı olur :rofl:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dacia'da karşılaşmıştım. Fitil söküldü, paslı bölge kazındı, boyandı. Kimse de dönüp oraya bakmadı.

Yaptırın gitsin, ilerlemesinden iyidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...