İçeriğe Yönlendir

215/55/R17 Lastik Önerisi

Onur Demirci

Recommended Posts

Onur Demirci

Herkese merhaba,2017 hb focus aracimda 2 yildir goodyear efficientgrip performance kullaniyorum 45bin km yaptim ancak yagmurda ve rampalarda araba inanilmaz patinaj cekmeye basladi hatta bugun rampada yagmurlu havada neredeyse yolda kalir gibi pati cekti tirmanmadi benim acimdan hayal kirikligi oldu..Falken Zx310 cok onerdiler.Kullanan arkadaşlar ne derler onereceginiz bir model varmi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Şimdiye kadar değişik markalarda lastik kullandım, her koşulda her zaman  eskimiş de olsa bence en iyisi Continental

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Onur Demirci yazdı:

.Falken Zx310 cok onerdiler.K

onu öneren mesela ne dedi? 60 bin km gittim hala yağmurda yol tutuyor mu dedi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Çağlar Bayur yazdı:

onu öneren mesela ne dedi? 60 bin km gittim hala yağmurda yol tutuyor mu dedi?

Bunu aldim 69db cok sessiz 50bin yaptim kuru-islak zeminde cok memnunum kayma vs yapmiyor dedi abi ama tabi insan denemeden bilenden yorum alamadan karar veremiyor.

Yorum bağlantısı
Olcay Diker
(düzenlendi)

aracımdaki michelin energy saverlar 2020 üretim 52 xxx km ye geldi ,

yıl olarak sona geldiler ufaktan, 

kuru zemin puanı c

ıslak a

çatlak yok halen, dişler 5 mm civarı, uzun yol ağırlıklı yapıldı km 

ıslakta hala iyi tutuyor, kuruda hafif kaymalar başladı, kalkışta ufak patiler falan , tehlikeli boyutta değil ama,

sizin boyutlar farklı, eşdeğer modeli primacy 4 olmalı, fikir olması açısından, deneyebilirsiniz bence..

tarihinde Olcay Diker tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Onur Demirci yazdı:

Bunu aldim 69db cok sessiz 50bin yaptim kuru-islak zeminde cok memnunum kayma vs yapmiyor dedi abi ama tabi insan denemeden bilenden yorum alamadan karar veremiyor.

O lastiğin maksimum performansı 1 sene.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Olcay Diker yazdı:

aracımdaki michelin energy saverlar 2020 üretim 52 xxx km ye geldi ,

yıl olarak sona geldiler ufaktan, 

kuru zemin puanı c

ıslak a

çatlak yok halen, dişler 5 mm civarı, uzun yol ağırlıklı yapıldı km 

ıslakta hala iyi tutuyor, kuruda hafif kaymalar başladı, kalkışta ufak patiler falan , tehlikeli boyutta değil ama,

sizin boyutlar farklı, eşdeğer modeli primacy 4 olmalı, fikir olması açısından, deneyebilirsiniz bence..

Verdiniz bilgiler icin tesekkur ederim.sanirim Hankook alicam

Metin Akbal yazdı:

O lastiğin maksimum performansı 1 sene.

Hankook prime ventus 4 icin ne dersiniz? Bunuda cok ovduler

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Onur Demirci yazdı:

Lastik güzel ama balans problemi çok duydum o lastikte.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Onur Demirci yazdı:

Fiestada 195 50 15 vardı iyiydi tavsiye ederim,  yine alırım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Onur Demirci yazdı:

https://www.tyrereviews.com/Article/2023-ADAC-Summer-Tyre-Test.htm

testlerde 40000 km ömür biçilmiş, yani bu km lere gelip te hala süper ıslakta yol tutan lastik henüz üretilmedi, meslea conti premium contact6 serisi her iki kriter göz önüne alınırsa iyi, ömrü 49bin km ve ıslak frende testte ilk sırada ama ıslak virajda ortanın altı mesela. bu arada ömür derken 49 bin km de hala ilk günkü freni sunmaz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Onur Demirci yazdı:

Hankook prime ventus 4 icin ne dersiniz? Bunuda cok ovduler.

Zamanında iki aracıma da aldım, aladığıma alacağıma pişman oldum, fiestada 2 yılda yol yutmaz, abs sık girer oldu, Galaxyde ise balans tuturamadık lastiğe, 10.000 olmadan taban bozdu.Lastikçinin deyimiyle hoşaf oldu.

Bin tl fazla verin kendini kanıtlamış marka alın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Mustafa Yanar yazdı:

Zamanında iki aracıma da aldım, aladığıma alacağıma pişman oldum, fiestada 2 yılda yol yutmaz, abs sık girer oldu, Galaxyde ise balans tuturamadık lastiğe, 10.000 olmadan taban bozdu.Lastikçinin deyimiyle hoşaf oldu.

Bin tl fazla verin kendini kanıtlamış marka alın

bridgestone turanza T005 'e ne dersiniz hic kullanma firsatiniz oldumu

Çağlar Bayur yazdı:

https://www.tyrereviews.com/Article/2023-ADAC-Summer-Tyre-Test.htm

testlerde 40000 km ömür biçilmiş, yani bu km lere gelip te hala süper ıslakta yol tutan lastik henüz üretilmedi, meslea conti premium contact6 serisi her iki kriter göz önüne alınırsa iyi, ömrü 49bin km ve ıslak frende testte ilk sırada ama ıslak virajda ortanın altı mesela. bu arada ömür derken 49 bin km de hala ilk günkü freni sunmaz

Caglar abi bilgilendirme icin tesekkurler cok kararsiz kaldim onceligim tabiki sessizlik ve uzun omurlu olmasi

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)
Onur Demirci yazdı:

bridgestone turanza T005 'e ne dersiniz hic kullanma firsatiniz oldumu

Caglar abi bilgilendirme icin tesekkurler cok kararsiz kaldim onceligim tabiki sessizlik ve uzun omurlu olmasi

Bridgestone sıfır almadım hiç, söylendiği gibi biraz sert hamurlu, bindiğim arabalarda vardı, mesela honda civic 2020 de vardı, biraz kullanma fırsatım oldu, şikayet edecek bir şey görmedim.Zaten ilk 3 conti, michelin, bridgestone olarak değerlendirilir

Mesela en son sattığım aracı aldığımda arka aksta eski tarihli vardı bir hayli ses yapıyordu, 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Berke Kaya

Bu ebatta birçok alanda test birincisi bridgestone t005.  Konuyu canlı tutalım, aldığınızda izlenimlerinizi paylaşırsanız bize de ışık tutar

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Berke Kaya yazdı:

Bu ebatta birçok alanda test birincisi bridgestone t005.  Konuyu canlı tutalım, aldığınızda izlenimlerinizi paylaşırsanız bize de ışık tutar

Yarin nasilse taktiriyorum izlenimlerimi size aktaracagim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Onur Demirci yazdı:

Yarin nasipse taktiriyorum izlenimlerimi size aktaracagim

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Yeni aldığım SuperB'nin lastik ebatları da aynı. Aldığımda 2019 tarihli kış lastiği vardı. Yazın ben de yazlık lastik alacağım. Bu yüzden takipteyim. Düşüncelerini yazanlara teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Onur Demirci

Herkese merhaba lastikleri aldim 215/55/R17 94V 68db 2024 olanini taktirdim. 50km kadar yaptim.Suana kadar Goodyear egp lara göre bir tık daha sessiz yol tutusu gayet guzel ve bana gore sert degil orta hamurlu diyebilirim.Turanza 001 serisine gorebayagi gelistirilmis bir lastik ve bildigim kadariyla ödüllü bir model.Ilerleyen surede hamuru ve yapisi nasil olur bilemiyorum daha yagmurlu havada deneme firsatim olmadi lakin ilk 50-60km izlenimim gayet olumlu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Onur Demirci yazdı:

Herkese merhaba lastikleri aldim 215/55/R17 94V 68db 2024 olanini taktirdim. 50km kadar yaptim.Suana kadar Goodyear egp lara göre bir tık daha sessiz yol tutusu gayet guzel ve bana gore sert degil orta hamurlu diyebilirim.Turanza 001 serisine gorebayagi gelistirilmis bir lastik ve bildigim kadariyla ödüllü bir model.Ilerleyen surede hamuru ve yapisi nasil olur bilemiyorum daha yagmurlu havada deneme firsatim olmadi lakin ilk 50-60km izlenimim gayet olumlu

Hayırlı olsun, fiyat bilgiside alabilirmiyiz? Netten mi aldınız bayiden mi? 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
Berke Kaya yazdı:

Hayırlı olsun, fiyat bilgiside alabilirmiyiz? Netten mi aldınız bayiden mi? 

Tesekkur ederim.İzmirde ikamet ediyorum ana bayiden bir tanidik vasitasiyla tanesine 3.850 TL olarak anlaştık.Oto pratik şubesinde yapıldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...